100. DÍL - Ideální banka 21. století:
Ideální banka jsou především vstřícní, profesionální a empatičtí zaměstnanci


12. 10. 2017  00:17     Miroslav Zeman     komentáře (0)

PONDĚLNÍ A ČTVRTEČNÍ SERIÁL - IDEÁLNÍ BANKA 21 STOLETÍ: V rámci osmého ročníku soutěže středních a vysokých škol přinášíme jednotlivé práce studentů od těch nejlepších po ty méně úspěšné. Podívejte se tak spolu s námi na svět očima našich dětí. 101. místo získala studentka Andrea Žváčková z UHK. ČTĚTE DÁLE!

100. DÍL - Ideální banka 21. století: Ideální banka jsou především vstřícní, profesionální a empatičtí zaměstnanci
Andrea Žváčková je studentkou Univerzity Hradec Králové. Tato škola se také stala co do počtu přihlášených studentů a kvality prací nejúspěšnější a tedy i vítěznou školou. Andrea přihlásila do soutěže svou textovou práci, kde svou ideální banku velmi dobře přesdtavuje. Práci, kterou si Andrea vysloužila 101. místo naleznete níže.

IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ:

Co znamená slovo ideální? Každý z nás má o významu tohoto slova jinou představu a přesto se všichni tzv. ideálu snažíme dosáhnout. V bankovní světě tomu není jinak. Každá banka chce najít nejvhodnější (ideální) řešení pro své stávající či budoucí klienty. Ovšem problém často nastane ihned po uzavření smlouvy a přečtení drobného písma na konci stránky. Tento drobný a mnohdy ne úplně čitelný text skrývá různá doplnění o úrocích a dalších poplatcích. Dle mého názoru by na světě nebylo potřeba existence několika desítek bank, jako je tomu dnes, ale stačila by pouze jedna, který bude IDEÁLNÍ. Ale co přesně si představit jako ideální banku?

Jelikož žijeme v 21. století a téměř všichni využívají internet-banking, smart-banking či jiné, ale co mají dělat lidé staršího věku, kteří s těmi aplikacemi a celkově s počítači pracovat neumějí? Dle mého by pracovník ideální banky měl umět naslouchat, být trpělivý, milý a kvalitně proškolený, aby dokázal odpovědět i na záludné otázky, které někteří klienti pokládají. Ideální banka by měla být rozdělena na jednotlivé úseky a každý zaměstnanec obsluhoval pouze svůj úsek, pro který je vyškoleny a tím nedocházelo k různým nedorozuměním, jako se tomu stává občas dnes.

Další problém, který v současných bankách je, že klienti nemají dostatek soukromí při jednáních. Některé schůzky jsou osobnějšího rázu a ne všichni chtějí probírat své soukromí před ostatními návštěvníky banky. V ideální bance by prostředí mělo připomínat domov a navozovat rodinnou atmosféru, aby klienti nebyli napnutí, uvolnili se a lépe probíhala komunikace mezi nimi a pracovníky banky.

Když se ještě zamyslíme nad komunikací klientů a pracovníků banky často se stává, že o jednoho klienta pečuje více bankéřů. Například při řešení problémů s bankovním účtem. Často na pobočce pracuje více než jeden bankéř, který se této problematice věnuje a rozumí ji. Mnohdy klient jednoho pracovníka komunikuje s jiným. Ale je to správně? Asi ne! Lepší pocit by klient měl, kdyby pokaždé při řešení problému spolupracoval pouze s jedním pracovníkem, v jehož portfoliu se nachází.

Takto bych si já představovala IDEÁLNÍ banku. Nejedná se ani tak moc o zavedení nových technologií, které občas práci ztíží více, než zjednoduší, ale spíše o to, jak banka by měla vypadat a fungovat.

Partnerem soutěže IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ je dlouhodobě Air Bank, tedy banka, která na tuzemském trhu rovněž vyniká svou inovativností a snahou přinášet klientům neustále nová a efektivní řešení.

Air Bank

DALŠÍ SOUTĚŽNÍ PRÁCE SOUTĚŽÍCÍCH A INFORMACE O SOUTĚŽIL NALEZNETE ZDE!100. DÍL - Ideální banka 21. století: Ideální banka jsou především vstřícní, profesionální a empatičtí zaměstnanci

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2021 na poplatcích již celkem zaplatili

11996800811

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

88


ČÍSLO TÝDNE 88 právě na takové výši se nachází výkon naší ekonomiky ve vztahu k průměru výkonu 19 zemí eurozóny. Jedná se o dosud nejvyšší výkon České republiky ve vztahu k nejvyspělejším evropským zemím.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 25,8610
Kurz USD Americký dolar 1 USD 21,5280
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,6705
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 29,8110
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 23,4385
Kurz HUF Forint 100 HUF 7,1100
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 5,2499
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více