124. DÍL - Ideální banka 21. století:
Upřímné jednání se zákazníky


12. 02. 2018  00:09     Miroslav Zeman     komentáře (0)

PONDĚLNÍ A ČTVRTEČNÍ SERIÁL - IDEÁLNÍ BANKA 21 STOLETÍ: V rámci osmého ročníku soutěže středních a vysokých škol přinášíme jednotlivé práce studentů od těch nejlepších po ty méně úspěšné. Podívejte se tak spolu s námi na svět očima našich dětí. 126. místo získal student Tomáš Večeřa z ISŠ  Slavkov u Brna. ČTĚTE DÁLE!

124. DÍL - Ideální banka 21. století: Upřímné jednání se zákazníky
Tomáš Večeřa je studentem Integrované střední školy Slavkov u Brna. Jeho písemná práce mu vynesla slušné 126. místo, mezi 155 soutěžními pracemi. 

CELOU SOUTĚŽNÍ PRÁCI TOMÁŠE VEČEŘI NAJDETE ZDE:

Ideální banka se v dnešní době hledá velmi těžko. Najdou  se banky,  které se tváří jako dokonalé, ale dokonalé nejsou.

Dokonalou banku by si každý klient představoval asi takto.  Požadavky bych shrnul do tří základních skupin a to:

  1. Minimální nebo nulové poplatky
  2. Upřímné jednání se zákazníky
  3. Přehlednost

Na většině bank by se našla aspoň jedna nesplňující skupina.

V dnešní době si banky účtují poplatky za spoustu věcí. Poplatky si účtují například za vedení účtu, platbu platební kartou, vybírání z bankomatu, výběry na poštách a atd. Většina klientů se ovšem shoduje v tom, že některé poplatky jsou zbytečné a vysoké .

Ideální banka by se měla snažit informovat lidi a být ke svým klientům upřímná a ne je vést do propasti. Jistě, je to jejich chyba, že nejsou dostatečně pozorní, ale nemyslím si, že je potřeba topit lidi. Žádné smlouvy upravující informace napsané s hvězdičkou, které jsou ve smlouvě téměř neviditelné. Být ohleduplní k lidem, kteří si chtějí uzavřít úvěry, ale nemají na to splácet vysoké úroky (snížit úroky nebo jim úvěr rozmluvit ).

Většina bank má internetové stránky a proto by se mohli zaměřit i na toto stánku.  Stránky by měli lépe zpřehlednit a dát jim větší logiku. Téměř většina bank má také internetové bankovnictví, které by mohli také více zpřehlednit a zjednodušit.

Mohli by jít i s vývojem technologií, například u platebních karet, kde by se k aktivaci platební karty mohlo používat místo pinu otisk prstu.

Partnerem soutěže IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ je dlouhodobě Air Bank, tedy banka, která na tuzemském trhu rovněž vyniká svou inovativností a snahou přinášet klientům neustále nová a efektivní řešení.

Air Bank

DALŠÍ SOUTĚŽNÍ PRÁCE SOUTĚŽÍCÍCH A INFORMACE O SOUTĚŽIL NALEZNETE ZDE!124. DÍL - Ideální banka 21. století: Upřímné jednání se zákazníky

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2021 na poplatcích již celkem zaplatili

28381168876

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

23


ČÍSLO TÝDNE 23 právě tolik procent lidí do 26 let bydlí u svých rodičů. Ještě loni to bylo 15 procent. V nárůstu se odráží výrazné zdražování cen nemovitostí, zejména bytů ve velkých městech a současně zvyšující se úroky z hypoték. Novou šanci dostává nájemní bydlení.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 25,3590
Kurz USD Americký dolar 1 USD 21,6420
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,5035
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 29,5545
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 23,4105
Kurz HUF Forint 100 HUF 7,1300
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 5,1228
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více