13. DÍL: Ideální banka 21. století: Ideální banka nabídne svým klientům Zlatomat


16. 06. 2016  00:24     Miroslav Zeman     komentáře (0)

PONDĚLNÍ A ČTVRTEČNÍ SERIÁL - IDEÁLNÍ BANKA 21 STOLETÍ: V rámci osmého ročníku soutěže středních a vysokých škol přinášíme jednotlivé práce studentů do těch nejlepších po ty méně úspěšné. Podívejte se tak spolu s námi na svět očima našich dětí. 12. místo obsadil student Daniel Micelli z Třinecké OA. ČTĚTE DÁLE!

13. DÍL: Ideální banka 21. století: Ideální banka nabídne svým klientům Zlatomat
Daniel Micceli je studentem Třinecké obchodní akademie. Tato škola se účastní soutěže velmi energicky a velmi dobře se s ní spolupracuje. Jako jediná také zasílala práce svých studentů průběžně a ne až před koncem stanovených termínů. Třinecké obchodní akademii za účast v soutěži vřele děkujeme. Daniel přišel se zajímavým nápadem. Jeho ideální banka by měl a nabídnout svým klientům tzv. Zlatomat. Tedy zařízení podobné dnešním bankomatům, kde bychom si mohli vybrat různé druhy a formy zlatých komodit. Pokusně už se přitom zlatomaty v zahraničí objevují.

SEZNAMTE SE S PRACÍ DANIELA MICELLIHO SAMI:

Micelli 12 místo

"ZLATOMAT

Ve své práci se budu zabývat zlatem a přístupem k němu pro široké vrstvy obyvatelstva.

To, že máme peníze v bance a investujeme na finančním trhu už je pro lidi běžnou záležitostí. Ale někteří z nás jsou již finančně gramotní tak, že se zaměřují i na další investiční možnosti a ty tak běžně dostupné nejsou. Zlato – tento žlutý kov je pro své fyzikální a chemické vlastnosti - zlato zlatem. Pro svoji nezničitelnost, snadnou opracovatelnost, pro vysoký lesk , krásu, neslučitelnost s jinými látkami, dobrou slévatelnost, elektrickou a tepelnou vodivost, odolnost proti okysličení a mnoho dalších vlastností, skvělou investicí. Zlato je ochranou proti riziku i ochranou portfolia před propady na trhu. Češi tedy objevují nové způsoby investování – investování do zlata z těchto důvodů:

-          zlato pro ně znamená finanční zabezpečení

-          je to mezinárodní měna

-          má trvalou hodnotu

-          zlato je investiční aktivum a cena zlata je důležitá pro finanční trhy na celém světě

-          zlato je nejlepší protikrizovou investicí

-          zlato je cesta ke svobodě a nezávislosti

Mě se jeví jako velmi výhodné nakoupit si zlaté mince, cihly nebo investiční slitky. Rád bych si koupil zlatou cihličku, ale kde si ji pořídit a kde ji skladovat?

Napadlo mě, že vedle bankomatu v bance by mohl být umístěn také zlatomat. Zlato by se stalo dostupné široké veřejnosti a tak jak si z bankomatu dokáží vybrat hotovost, či nabít mobil, ve zlatomatu by si opatřili například zafóliovaný 1g, 10 g, 100 g či 1000 g slitek zlata spolu s certifikátem, nebo zlatou minci či cihličku.

Nemusel by za investicí nikam jezdit, scházet se s finančním poradcem, ztrácet čas dopravou, svou investici by provedl kdykoliv, v průběhu 7 dnů v týdnu a 24 hodin denně. V případě, že by vznikla nutnost a potřeba si zlato obstarat, třeba i jako okamžitý dárek pro blízkou osobu, byla by tady ta skvělá možnost. Přece třpyt a luxus zlata tady vždycky byl, je a bude. Co hodnotnějšího můžete někomu věnovat nebo si sám pořídit? Šperk je samozřejmě nádherný dárek, ale jedná se spíše o emotivní hodnotu zlata. Někdo nosí zlaté zuby. Zato zlato v podobě slitků, mincí a cihliček neztratí hodnotu nikdy. Tak proč lidem neumožnit snadnější přístup k jeho získání? Přes zprostředkovatele samozřejmě není problém, ale v samoobslužném prodeji se zatím nenachází.

Zlatomat by byl v mé představě opatřen tímto heslem:

 Zlato je báječná věc,

Kdo jej má, má vše přec!

O zlatě sníme ve svých snech,

Můžeme jej používat i ve všedních dnech."

Partnerem soutěže IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ je dlouhodobě Air Bank, tedy banka, která na tuzemském trhu rovněž vyniká svou inovativností a snahou přinášet klientům neustále nová a efektivní řešení.

Air Bank

DALŠÍ SOUTĚŽNÍ PRÁCE SOUTĚŽÍCÍCH A INFORMACE O SOUTĚŽIL NALEZNETE ZDE!13. DÍL: Ideální banka 21. století: Ideální banka nabídne svým klientům Zlatomat

Diskutovat (0)


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více