18. DÍL - Ideální banka 21. století:
Ideální banka má umožnit vlastní číslo bankovního účtu


04. 07. 2016  00:42     Miroslav Zeman     komentáře (0)

PONDĚLNÍ A ČTVRTEČNÍ SERIÁL - IDEÁLNÍ BANKA 21 STOLETÍ: V rámci osmého ročníku soutěže středních a vysokých škol přinášíme jednotlivé práce studentů do těch nejlepších po ty méně úspěšné. Podívejte se tak spolu s námi na svět očima našich dětí. 19. místo získala Aneta Bartůšková se svým nápadem. ČTĚTE DÁLE!

18. DÍL - Ideální banka 21. století: Ideální banka má umožnit vlastní číslo bankovního účtu
Aneta Bartůšková je studentkou Univerzity Hradec Králové. Smyslem práce Anety Bartůškové je služba "moje číslo", tedy jedno vlastní číslo bankovního účtu, které je pouze naše a je pro nás univerzální. Tedy i při přechodu mezi různými bankami nám toto číslo bankovního účtu zůstane a nebude se měnit. Tím odpadnou starosti s tím, že jsme rozdali číslo našeho účtu obchodním partnerům, odběratelům, nebo jsme si ho nechali vytisknout na vizitky.

Zarezervované číslo účtu má kopírovat obdobnou službu u telefonních operátorů, kde i při přechodu mezi operátory máme možnost zachovat si stejné telefonní číslo.

NYNÍ SE SEZNAMTE SE SOUTĚŽNÍ PRACÍ ANETY BARTŮŠKOVÉ:

"Účet „Moje číslo“ aneb Kodex mobility 2.0

Prostředí kolem nás je stále dynamičtější a často je obtížné se v něm zorientovat. Každý se proto snažíme vytvářet si stabilní body, které zůstávají stále stejné. Proč by tento princip nemohl využívat také účet? Je to již několik let, kdy změny telefonního čísla působily velké problémy a bránily v přechodu zákazníků mezi operátory – dnes vyřešeno. Jak to vypadá u bank? Nabídka účtů je bohatá a banky jsou ochotné bezplatně převést náš účet k nim v rámci Kodexu mobility. Jenže pak nastane změna čísla účtu. Už jsme přeci zvyklí na naše číslo, dokonce si ho po delší době i pamatujeme a nahlásili jsme ho spoustě lidí a institucí. Musí se pak všude zasílat nové nebo je za nás rozesílá nová banka, ale stejně jí vždy zapomenete někoho nahlásit. A jak změníte třeba číslo účtu na vizitce v něčím šuplíku? Takže údaje raději neměnit? Potom jste ale v pasti se svým starým obvykle drahým účtem…, nebo ne?

Banka by měla nabídnout účet, „Moje číslo“, jen moje. A třeba si ho i dle vzorce modulo 11 sama navrhnu a pak také zapamatuji jako telefon. Klidně si za jeho „rezervaci“ i připlatím, aby se pokryly náklady na správu. Někdo totiž bude muset spravovat přenášení čísel, tak jako se dnes portují telefonní čísla. Případně by mohla vzniknout databáze pro přesměrovávání nebo by se užil systém jako SIPO číslo. Nad tímto systémem by musela mít dohled významná organizace, nejlépe nezávislá finanční instituce jako EBA. Ta stojí a bdí nad Kodexem mobility v EU. Toto by mohlo být jeho novou generací pro ještě větší mobilitu spotřebitelů. Nejen, že by to usnadnilo lidem život, ale také by to zvýšilo konkurenci na trhu – změna banky by byla ještě snadnější. Do budoucna by to také mohlo systém zjednodušit. U těchto čísel by nebylo potřeba zadávat kód banky – je totiž jedinečné, tak jako každý z nás." 

Partnerem soutěže IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ je dlouhodobě Air Bank, tedy banka, která na tuzemském trhu rovněž vyniká svou inovativností a snahou přinášet klientům neustále nová a efektivní řešení.

Air Bank

DALŠÍ SOUTĚŽNÍ PRÁCE SOUTĚŽÍCÍCH A INFORMACE O SOUTĚŽIL NALEZNETE ZDE!18. DÍL - Ideální banka 21. století: Ideální banka má umožnit vlastní číslo bankovního účtu

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

36049829150

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

337


ČÍSLO TÝDNE - 337 právě tolik miliard korun činil schodek státního rozpočtu v listopadu tohoto roku. Za celý rok 2022 má schodek rozpočtu dosáhnout 375 miliard korun. V číselném vyjádření se jedná o takovéto neuvěřitelné číslo 337 000 000 000 korun.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,3730
Kurz USD Americký dolar 1 USD 23,1550
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,2080
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 28,4295
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 24,6975
Kurz HUF Forint 100 HUF 5,9400
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,9493
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více