31. díl - Ideální banka 21. století:
Aelita Li se dívá na ideální bank pohledem současnosti


03. 04. 2015  00:56     Miroslav Zeman     komentáře (0)

PONDĚLNÍ A PÁTEČNÍ SERIÁL - IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ: Soutěže studentů středních a vysokých škol již byla vyhodnocena a byly předány ceny, my však pokračujeme v představování soutěžních prací studentů. Studentka Aelita Li z Vysoké školy finanční a správní přinesla netradiční představu o ideální bance.

31. díl - Ideální banka 21. století: Aelita Li se dívá na ideální bank pohledem současnosti
Aelita Li se na ideální banku v roce 2020 dívá současným pohledem. Nedívá se tedy do budoucnosti, nedívá se na banku pohledem nejmodernějších budoucích technologií, ale pohledem dneška. Aelita Li tak popisuje ideální banku tak jak by ji ráda viděla především dnes, dnešním pohledem. 

Po přečtení celého textu, který našim čtenářům přinášíme níže tak velmi dobře pochopíme, jak si autorka ideální banku, resp. co nejlepší banku současnosti představuje. 

S celým textem práce studenky Alelity Li, která je studentkou Vysoké školy finanční a správní naleznete níže.

"Podle mého názoru je systém bank v současné době velmi dobře vyvinutý. Chtěla bych něco změnit? Jak vidím "ideální banku 21. století"? Bohužel, nevidím do budoucnosti a nevím, jak se změní svět a lidský názor, jaké budou nové technologie. Nemůžu mít sebemenší představu o dokonalé bance v budoucnu. Ale dokážu si představit ideální banku současnosti, a dokonce je možné vyjádřit některé potřeby výhodné a pohodlné banky pro dnešní dobu.

V dnešní době jsou aktivity lidí spojeny s telefonem. Při odchodu z domu máte mentálně v hlavě seznam důležitých věcí, na které nemůžete zapomenout: klíče, dokumenty, jízdenka. A telefon je určitě na tomto seznamu. Každý den: volání, zprávy, pošta, a tak dále. Nové technologie byly vynalezené a používáme je. Na tom není nic špatného. Žijeme v 21. století a rosteme s ním. Nyní má smartphone většina obyvatel planety, počínaje dětmi a konče našimi prarodiči. Polovina života prochází přes mobil. Využívání bankovních služeb prostřednictvím telefonu je také docela přirozené. Proč bychom museli stát v nekonečných frontách v bance, abychom zaplatili účty, když si můžeme udělat pár pohybů prsty na telefonu a mít zaplaceno? Čas, který ušetříte, může být využit na něco příjemnějšího.

Například můžete jít s dětmi na procházku do obchodního centra. Když už jste už v nákupním centru, děti vám říkají, že chtějí jít do kina, jíst zmrzlinu, hrát na hracích automatech, a samozřejmě skončí všechno v hračkářství. A buďme k sobě upřímní, i každý dospělý si chce také koupit něco pro sebe. A co bude s vaší peněženkou na konci takové procházky? Většina lidí překročí svůj limit, nebo vůbec neví, kolik si může dovolit utratit. Pro tuto situaci bude mít "ideální banka" systém, který vám pomůže sledovat stav financí. Vaše banka bude vědět, za co, kdy a kde budete utrácet své peníze. Je logické, že tyto údajebudou použity k dobrým účelům. Naučí vás předvídat nákup - systém vám sdělí, kdy si budete muset koupit nový telefon, olej do auta nebo zdravotní pojištění. Nemluvě o analýze vašich výdajů - bezduchý stroj vám může poradit jako nikdo jiný. Může vás odradit od nákupu drahé a naprosto zbytečné věci. Ale pokud vaše děti při procházce uviděly novou kolekci “Lego” a vaše finance dovolí koupit jim dárek, pak můžete bez obav, bez jakékoliv karty nebo hotovosti koupit požadovanou hračku, jenom dejte telefon do skeneru. Jak to funguje? Do vašeho telefonu bude vložen NFC čip, podle kterého jedním dotykem k terminálu můžete provést platbu nebo platební transakci. Kromě toho, transakce budou bezpečnější než dnešní provoz platebních karet, protože operátoři mají možnost vysledovat identifikační číslo mobilního telefonu. Druhá možnost platby je skenování čárového kódu QR. Naskenujte čárový kód produktu, pak banka v telefonu určí jeho cenu a vyhodnotí všechny možné informace k tomu, abyste si mohli produkt bezpečně koupit. Díky speciální aplikaci banky může zákazník vždy sledovat vše, co se děje na jeho účtu. Je jasné, že to vyžaduje chytré telefony s velkým displejem a možností instalovat aplikace, ale v budoucnu nebude s tím velký problém.

Takže pro mě je budoucnost banky především závislá na rozvoji internetu a na nových platebních technologiích. Kromě toho bude muset banka budoucnosti zjistit více informací o svém klientovi než dnes. Bankéři budou vědět, jak člověk může přijít o práci, nebo naopak rozpoznat, jaký je jeho plat, zda by měl být stabilní, nebo by se měl zvýšit. V souladu s tím budou rizika dlužníka více předvídatelné a banky mohou účinněji rozhodovat o podmínkách pro každého jednotlivce. To je velmi důležité, protože hlavní náklady pro banky představují rizika nesplacení úvěru. A informační technologie mohou tato rizika snížit."

DALŠÍ PRÁCE NAŠÍ SOUTĚŽE STUDENTŮ STŘEDNÍCH A VYSOKÝCH ŠKOL - IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ NALEZNETE ZDE!31. díl - Ideální banka 21. století: Aelita Li se dívá na ideální bank pohledem současnosti

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

38005813440

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

104


ČÍSLO TÝDNE 104 - právě tolik miliard vytvořily banky čistý zisk v roce 2022. Jedná se o rekordní výsledek po hladových letech v době koronavirové krize.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,4170
Kurz USD Americký dolar 1 USD 22,9160
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,3075
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 28,0760
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 25,2800
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,2650
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,9148
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více