31. DÍL - Ideální banka 21. století:
sama zaplatí nascanovanou fakturu


05. 09. 2016  00:40     Miroslav Zeman     komentáře (0)

PONDĚLNÍ A ČTVRTEČNÍ SERIÁL - IDEÁLNÍ BANKA 21 STOLETÍ: V rámci osmého ročníku soutěže středních a vysokých škol přinášíme jednotlivé práce studentů do těch nejlepších po ty méně úspěšné. Podívejte se tak spolu s námi na svět očima našich dětí. 35. místo získal student Marek Vrátný z UHK. ČTĚTE DÁLE!

31. DÍL - Ideální banka 21. století: sama zaplatí nascanovanou fakturu
Ideální banka dle Marka Vrátného, který je studentem Univerzity Hradec Králové bude umět uhradit ofocenou či nascanovanou fakturu a to velmi jednoduše. Banka bude oproštěna od zbytečných formalit a papírování a dokáže klientovo přání splnit velmi rychle a pohodlně. Samozřejmostí ideální banky bude možnost využívat QR kódy pro placení či vyřízení požadavku. Ideální banka se také nemůže obejít bez rozsáhlého a samozřejmého využívání biometrických údajů pro přihlašování ke službám, produktům a účtům. Popis Marka Vrátného je poměrně podrobný a bohatý.

"Žijeme v roce 2015, v době, kdy je rozmach moderních technologií. Situace v bankovním světě je taková, že v České republice máme více než 50 bankovních institucí. Tyto subjekty se dennodenně přetahují o zákazníky. Můžeme to vidět v novinách, v televizi. Dá se říci, že tento jev sledujeme de facto na každém kroku. Banky nám nabízejí mnoho produktů. Od běžného účtu počínaje hypotečním úvěrem konče. Je na každém, kterou banku si zvolí, ale výběr je velmi těžký. Otevřel jsem si běžný účet v bance, ale nijak podrobněji jsem se tím nezabýval, protože ho používám zatím jen pro běžný platební styk. Všichni máme své ideály, přání, jak by věci měly vypadat. Myslím si, že to u bank nebude jiné. Rád bych Vám svůj ideál banky představil.

Moje ideální banka by měla být dostupná pro všechny občany. Byla by osvobozena ode všech nesmyslných poplatků. Klient by využíval produkty dnes používané, jako jsou bezkontaktní platební karty, mobilní aplikace a další. Snažil bych se banku dále osvobodit od zbytečně velkého papírování. Tento proces by byl využíván jen v nejnutnějších případech, např. při založení běžného účtu, žádosti o půjčky na větší částky, hypoteční úvěry a další. Ve své bance bych kladl důraz na využití moderních technologií, jako jsou například mobilní aplikace a biometrické údaje. Mobilní bankovnictví by bylo navrženo tak, aby se z něho daly platit příkazy - jak pomocí naskenování QR kódu, napsání údajů ručně, tak dále i pomocí vyfocení faktury, kde by systém načetl potřebné údaje, vytvořil příkaz, klient by ho zkontroloval, potvrdil svým kódem, příkaz se odešle a faktura se uloží do “šuplíku” v bance. Tato funkce by fungovala taktéž u internetového bankovnictví. Dále u mobilního bankovnictví bych umožnil také to, že když bude klient v zahraničí, kde mu například ukradnou kufr a on nebude mít u sebe žádné peníze v hotovosti a ani na kartě, tak by tu pro něj byla funkce rychlé půjčky peněz. Vyplnil by se jednoduchý formulář, který by se potvrdil kódem, žádost se pošle do banky, která na to rychle odpoví.

Pro větší zabezpečení obsluhy internetového bankovnictví bych využil biometrických údajů. Do IB by se člověk přihlásil pomocí otisku prstu a unikátního kódu.  Na otisk prstu by klient dostal speciální zařízení zcela zdarma. Pomocí těchto dvou věcí by si byl klient schopný obstarat všechno potřebné. Biometrické údaje by se využily pro vysvobození od přebytečného papírování. Na žádosti o půjčku bude stačit vyplnění formuláře, otisk prstu a PIN.

Pro studenty bych měl speciální půjčku na vysokoškolská studia. Byla by to půjčka se speciálními pravidly, které by souvisely s výsledkem daného studia. Pokud by student dokončil studium na vysoké škole úspěšně, bylo vy úročení půjčky nižší, než kdyby školu nedostudoval.

Pro klienty své banky bych měl také věrnostní program. Fungoval by tak, že za každou provedenou platbu, by se mu na konto načetlo určitý počet bodů, který by pak mohl měnit za ceny, produkty našich partnerů. Těmito bonusy by byly například různé hmotné předměty jako knihy, audiovizuální media, slevové poukazy, vouchery na využití služeb a mnoho dalšího.

Takhle já si představuji svou ideální banku. Uvidíme, možná se nějakého shora popisovaného návrhu dočkáme. Je pravděpodobné, že budeme svědky úplně jiných věcí. Bankovnictví je také jen byznys a každá banka se snaží nalákat zákazníky na výhodné produkty, které nabízí."

Partnerem soutěže IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ je dlouhodobě Air Bank, tedy banka, která na tuzemském trhu rovněž vyniká svou inovativností a snahou přinášet klientům neustále nová a efektivní řešení.

Air Bank

DALŠÍ SOUTĚŽNÍ PRÁCE SOUTĚŽÍCÍCH A INFORMACE O SOUTĚŽIL NALEZNETE ZDE!31. DÍL - Ideální banka 21. století: sama zaplatí nascanovanou fakturu

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

36042377462

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

337


ČÍSLO TÝDNE - 337 právě tolik miliard korun činil schodek státního rozpočtu v listopadu tohoto roku. Za celý rok 2022 má schodek rozpočtu dosáhnout 375 miliard korun. V číselném vyjádření se jedná o takovéto neuvěřitelné číslo 337 000 000 000 korun.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,3730
Kurz USD Americký dolar 1 USD 23,1550
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,2080
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 28,4295
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 24,6975
Kurz HUF Forint 100 HUF 5,9400
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,9493
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více