34. díl - Ideální banka 21. století:
Roman Čermák popsal IB stručně a výstitžně


13. 04. 2015  00:10     Miroslav Zeman     komentáře (0)

PONDĚLNÍ A PÁTEČNÍ SERIÁL - IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ: Soutěže studentů středních a vysokých škol již byla vyhodnocena a byly předány ceny, my však pokračujeme v představování soutěžních prací studentů. Roman Čermák z Univerzity Karlovy popsal svou ideální banku stručně a výstižně.

34. díl - Ideální banka 21. století: Roman Čermák popsal IB stručně a výstitžně
Roman Čermák zastává stejně jako student z minulého dílu našeho seriálu názor, že scan ruky je jasnou budoucností ověřování plateb. Jedná se tedy dle jejich názoru o mnohem lepší způsob, než otisk prstu, který není tak bezpečný. Hlavním heslem ideální banky je v podání Romana Čermáka - neformálnost a volnost. Zcela samozřejmou věcí je i intuitivnost ovládání a sjednávání bankovních služeb.

"Banku 21. století si představuji jako velkou místnost. Vše bude samoobslužné, minimální počet personálu. Banka bude plná bankomatů, které by ale vůbec nevypadaly jako ty dnešní. V ohledu peněz mě osobně baví si prohrávat s myšlenkou, kterou jsem si propůjčil od jednoho Švéda - placení obrazem žil v ruce. Rozpoložení žil a žilek na ruce je totiž podobně unikátní, jako třeba otisk prstu. V roce 2020 bude mít každý několik účtu u bank. Samotná banka bude mít spíše podobu kavárny, či volnočasového prostoru.  Hlavním prvkem bude neformálnost a volnost. Banky budou z velké části fungovat pouze na internetu a jako mobilní aplikace, které musí být klientsky přívětivé.

S používání elektronického podpisu ubude papírovacích procesů a banky po staru budou pouze pro starší klientelu.  Být členem banky bude znamenat i spoustu dalších zákaznických bonusů (dnešní Ibod je pouze začátek) a výhod.  Platební karty různých bank se dost možná integrují do jedné jediné karty nebo pouze do občanského průkazu (který bude multifunkčním čipem- možná i pod kůží) či mobilního telefonu. Bezpečnost při výběru a platbách budou střežit senzory na otisk prstů a očních sítnic. Ve vzdálenější budoucnosti se bude platit možná dokonce jen senzory na otisk prstů, které budou spárovány s konkrétními účty. Peníze v hotovosti budou pomalu zanikat. Ideální banka bude ideální marketingový produkt a nahradí paněženky v našich kapsách. Rozhraní pro uživatele bude snadno změnitelné dle jeho preferencí - interaktivní menu, různé motivy a barvy. Image banky bude téměř to nejdůležitější, jelikož výše poplatků za služby se postupem vyrovná, díky jednoduchému srovnání v prostředí internetu."

DALŠÍ PRÁCE NAŠÍ SOUTĚŽE STUDENTŮ STŘEDNÍCH A VYSOKÝCH ŠKOL - IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ NALEZNETE ZDE!34. díl - Ideální banka 21. století: Roman Čermák popsal IB stručně a výstitžně

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

29047172150

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

54,6


ČÍSLO TÝDNE - 54,6 právě tolik činil čistý zisk tuzemských bank za první pololetí letošního roku. Je to výrazný nárůst oproti roku předchozímu. Bankám se dařilo zejména díky vysokým úrokovým sazbám.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,6860
Kurz USD Americký dolar 1 USD 25,4670
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,0860
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 27,6890
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 25,9510
Kurz HUF Forint 100 HUF 5,9050
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,9885
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více