37. DÍL - Ideální banka 21. století:
Ideální banka myslí i na seniory


26. 09. 2016  00:17     Miroslav Zeman     komentáře (0)

PONDĚLNÍ A ČTVRTEČNÍ SERIÁL - IDEÁLNÍ BANKA 21 STOLETÍ: V rámci osmého ročníku soutěže středních a vysokých škol přinášíme jednotlivé práce studentů do těch nejlepších po ty méně úspěšné. Podívejte se tak spolu s námi na svět očima našich dětí. 41. místo získala studentka Klára Urbánková z ISŠ Slavkov u Brna. ČTĚTE DÁLE!

37. DÍL - Ideální banka 21. století: Ideální banka myslí i na seniory
Klára Urbánková si svou prací vysloužila velmi dobré 41. místo ze 152 soutěžních prací. Klára je studentkou Integrované střední školy Slavkov u Brna. Tato škola se naší soutěže Ideální banka zúčastnila poprvé a ihned byla velmi aktivní. Tím si zasloužila škola i velmi dobré hodnocení mezi zúčastněnými školami. Klára představila svou představu ideální banky, která myslí nejen na aktivní klienty, ale i třeba na seniory. 

"Ideální banka 21 století neexistuje. Není možné, aby vše bylo v bance ideální. Ale pokud by byla myslím si, že by vypadla a fungovala asi nějak takhle: Ideální banka by byla obrovská budova z dokonalím bankovním systémem kde by se nemuselo čekat v řadách. Prostředí v ní by nebylo tak stereotypní. Byla by moderně vybavená s uvolňujícím prostředí a i s nějakým koutkem pro děti. Myslím si, že by nebylo i od věci tam udělat koutek s občerstvením, nějaké to pití, kávu či nějakou tu bagetku. Hypotéky a půjčky by byly snadno k vyřízení s minimálními úroky a možnost splatit i před termínem bez nutnosti placení sankcí. Bankovní služby by nebyly zpoplatněné jak vedení účtu nebo výběry z karty. Banka by poskytovala nové služby například: Rodinou půjčku, půjčku pro seniory, poradenství pro osobní rozvoj, poradenství pro nejlépe investování peněz. Smlouvy ohledně založení účtu by nebyly v tisknuté podobě. Ale byly by přehledné a elektronické. Místo pinu bychom mohli používat třeba otisk prstu, pomocí hlasu nebo oka. Vše v bance by bylo bez kontaktní a možné vyřízení z domu. Místo karty by byly třeba nějaké čipy. Nebyl by potřeba se do takové banky zastavovat. Vše by šlo řídit z domu, nebo pokud by nastal nějaký složitější problém.

Banka by vyslala svého zaměstnance k nám domů a on by bezplatně vše vyřešil. Přeposílání peněz by netrvalo tak dlouho. Stačilo by pár sekund a přeposlaly by se na jiný účet. Vybírat z bankovního účtu by se už nemuselo jen v bance na poště nebo v bankomatu. Nebyl by problém dojit do obchodu a u pokladny si vybrat. Nebo v kině u okýnka si vybrat nějakou hotovost. Samozřejmě bez poplatků. Na Vánoce nebo silvestra by banka rozdávala dárky. Buď jako hotovost nebo jako hmotné dárky. Pro děti nějaké hračky a pro dospělé nějaké služby masáže, solné jeskyně nebo výlety pro celou rodinu po celé České republice. V zimě by byla ochotná zajistit i víkend na horách a program k tomu. Ale bohužel tato banka není možná k realizaci. Nebo v nejbližší době určitě ne. Banky si potřebují nějak živit své zaměstnance a hlavně potřebují živit samy sebe, aby měli na zaplacení spotřebované vody, elektriky či plynu. Teoreticky by ale mohli ušetřit na elektrice, pokud by měly vlastní pohon, což jsou třeba solární panely, ale ty, které fungují jak na světlo, tak i na sluneční energii atd… Proto jsou potřebné úroky a různé další poplatky."

Partnerem soutěže IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ je dlouhodobě Air Bank, tedy banka, která na tuzemském trhu rovněž vyniká svou inovativností a snahou přinášet klientům neustále nová a efektivní řešení.

Air Bank

DALŠÍ SOUTĚŽNÍ PRÁCE SOUTĚŽÍCÍCH A INFORMACE O SOUTĚŽIL NALEZNETE ZDE!37. DÍL - Ideální banka 21. století: Ideální banka myslí i na seniory

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

36045270805

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

337


ČÍSLO TÝDNE - 337 právě tolik miliard korun činil schodek státního rozpočtu v listopadu tohoto roku. Za celý rok 2022 má schodek rozpočtu dosáhnout 375 miliard korun. V číselném vyjádření se jedná o takovéto neuvěřitelné číslo 337 000 000 000 korun.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,3730
Kurz USD Americký dolar 1 USD 23,1550
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,2080
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 28,4295
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 24,6975
Kurz HUF Forint 100 HUF 5,9400
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,9493
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více