49. DÍL - Ideální banka 21. století:
Ideální banka je především špičkové internetové bankovnictví


07. 11. 2016  00:32     Miroslav Zeman     komentáře (0)

PONDĚLNÍ A ČTVRTEČNÍ SERIÁL - IDEÁLNÍ BANKA 21 STOLETÍ: V rámci osmého ročníku soutěže středních a vysokých škol přinášíme jednotlivé práce studentů do těch nejlepších po ty méně úspěšné. Podívejte se tak spolu s námi na svět očima našich dětí. 53. místo získal student Tomáš Nachtigal z UHK. ČTĚTE DÁLE!

49. DÍL - Ideální banka 21. století: Ideální banka je především špičkové internetové bankovnictví
Tomáš Nachtigal je studentem Univerzity Hradec Králové. Textová práce, kterou se do soutěže přihlásil, je poměrně stručná. Tomáš se zabývá výlučně produktem internetového a mobilního bankovnictví, jehož kvalita, přehlednost a jednoduchost by měla být u ideální banky samozřejmostí. Co by tedy mělo internetové bankovnictví ideální banky umožňovat? Samozřejmostí je čtečka otisku prstů, GPS modul pro upřesnění polohy bankomatů, nebo možnost placení mobilním telefonem.

"Naprostá většina z nás je v dnešní době připojena k internetu téměř po celý den. S tím jde ruku v ruce i používání mobilních zařízení, které máme povětšinou po ruce a slouží nám nejen jako telefon, nýbrž i kancelář. Dobrý, propracovaný a hlavně přehledný internet banking je proto  základem úspěchu pro každou moderní banku.

Mobilní aplikace by neměla být pouhou „mobilní verzí“ internetových stránek a měla by využívat všechny moderní technologie. Je tedy vhodné čtečku otisků prstů zakomponovat jako možnost při schvalování transakcí a přihlašování do aplikace, GPS modul pak využít pro upřesnění polohy bankomatů a poboček banky v okolí. Pro ty z nás, kteří jsou dostatečně otrlí, a mají telefon prakticky vždy u sebe, bych na přání rozhodně umožnil i platbu telefonem. Nejdůležitějším prvkem je ale jednoduchost a přehlednost, která je snad až na výjimky opomíjena. Internetové bankovnictví dnes využívají i důchodci. Značné množství z nich dosud ještě funguje s vkladní knížkou, a bojí se přechodu na bankovní účet. Pro takového člověka je vyřizování plateb na počítači a placení kartou téměř noční můrou, a tak je třeba jim uzpůsobit aplikaci na míru. Většina právě starší populace by ocenila pouhou možnost kontroly zůstatku přes internet, aby nemuseli platit za papírový výpis, který beztak chodí jednou do měsíce. Tomu je pak přesným opakem většina mladých a studentů, kteří na internetu prakticky žijí a potřeba provádět transakce na cestách je nezbytností.

Dalším důležitým faktorem je pak kvalitní systém „složkování. Většině tak pomůže mít možnost si své finance třídit podle skupin, což je ve výsledku mnohem příjemnější, než mít peníze na jedné nepřehledné „hromádce“."

Partnerem soutěže IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ je dlouhodobě Air Bank, tedy banka, která na tuzemském trhu rovněž vyniká svou inovativností a snahou přinášet klientům neustále nová a efektivní řešení.

Air Bank

DALŠÍ SOUTĚŽNÍ PRÁCE SOUTĚŽÍCÍCH A INFORMACE O SOUTĚŽIL NALEZNETE ZDE!49. DÍL - Ideální banka 21. století: Ideální banka je především špičkové internetové bankovnictví

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

29862327936

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

54,6


ČÍSLO TÝDNE - 54,6 právě tolik činil čistý zisk tuzemských bank za první pololetí letošního roku. Je to výrazný nárůst oproti roku předchozímu. Bankám se dařilo zejména díky vysokým úrokovým sazbám.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,5100
Kurz USD Americký dolar 1 USD 25,0030
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,0190
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 27,8640
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 25,2585
Kurz HUF Forint 100 HUF 5,7850
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,9626
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více