35. DÍL - Ideální banka 21. století:
Ideální banka si musí své klienty koupit sama


19. 09. 2016  00:59     Miroslav Zeman     komentáře (0)

PONDĚLNÍ A ČTVRTEČNÍ SERIÁL - IDEÁLNÍ BANKA 21 STOLETÍ: V rámci osmého ročníku soutěže středních a vysokých škol přinášíme jednotlivé práce studentů do těch nejlepších po ty méně úspěšné. Podívejte se tak spolu s námi na svět očima našich dětí. 39. místo získal student Zdeněk Kocman z GOAP Znojmo. ČTĚTE DÁLE!

35. DÍL - Ideální banka 21. století: Ideální banka si musí své klienty koupit sama
Zdeněk Kocman je studentem Gymnázia, střední pedagogické školy, obchodní akademie a jazykové školy Znojmo. Tato škola se účastní naší soutěže už druhým rokem. GPOA je přitom jednou z nejaktivnějších a nejúspěšnějších škol, které se naší soutěže účastní. Zdeněk Kocman by rád v ideální bance určil výši poplatků a nákladů na služby banky dle výše příjmů klienta. Bohatší klienti by tak platili vyšší poplatky, než klienti chudí. Práce je pak poměrně rozsáhlá, dobré kvality i logického členění.

Situace

V dnešní době, je situace taková, že dané banky se předhání v kvantitě poskytování služeb, při tom z nich je řada neefektivních nebo latence daného dojmu brzo vyprchá.

Proto by bylo vhodné se zamyslet nad pohledem ne ideologickým, ale nad realistickým pojmem toho, co nám ta banka ve skutečnosti může dát, nebo se adaptovat dle zákazníkova požadavku.

Smlouvání

Mohli bychom se zamyslet nad vyjednáváním, které je ve tváři klienta moudré rozhodnutí, neboť mu dodá dojem, že má váhu a pravomoc nad změnou svého úroku, nebo dané finanční schopnosti splácet.

Proto by bylo vhodné, kdyby dokonce sama banka vybízela k tomuto verbálnímu vyjednávání. Výsledkem bude výše uvedený efekt.

Pouta sociální

Důvěryhodnost je v dnešním světě, možná nejdůležitější faktor k navázání kontaktů a otevření nových příležitostí. To se také týká naší banky. Zaměstnanci by měli více získávat sociální empatií s klientem a společně s ním vytvořit přijatelné pouto, které by bylo přínosné pro oba dva a nadále ho rozvíjet ku prospěchu banky.

Nauka finančního systému

Existuje mnoha prostředků jak v online podobě, nebo pomocí bankovních aplikací, programů vyřizovat své finanční záležitosti. Dnešní generace s tím prakticky nemají problém, ale zamyslete se na lidi, kteří jsou postaršího věku, nebo inteligenčně na jiné úrovni.

Nebylo by špatné sjednat nějaké školení pro vedení těchto služeb, po případě e-learningu, které by se vytvořilo na daných stránkách banky a 1 týdně pořádat tuhle událost, kde byste dané publikum naučilo zacházet s moderními službami a mohlo uvádět anonymně dotazy, na které by zaměstnanci ochotně odpovídali. Každé školení by mělo 45 minut plus 20 min na dotazy, záznamy ze školení by se samozřejmě nahrávala a dala k dispozici lidem.

Variabilní poplatek

Bohužel za veškeré služby dochází poměrně často k zaplacení poplatku. Pro některé lidi, kteří nevydělávají tolik, se jedná o nepříjemnou záležitost. Proto bych daný poplatek rozdělil na dvě složky. Lidi z první složky by platili nižší poplatek za vedení služeb a druhá složka by pochopitelně platila o něco vyšší poplatek. Lidé by byli rozdělení podle peněz, kolik jsou schopni si vydělat čisté mzdy a podle hranice 30 000 Kč +, by se řadili do složky první.

Odměny a soutěž

Lidé vždy ocení nějaký ten dar, pravda je, že banky oceňují dary za nějaké akční nabídky, nebo za věrnost používání dosavadní banky. Bylo by mile, kdy by se odměňování za používání služeb rozšířilo o 20% a motivovalo lidi jednak k migraci od konkurenčních bank, tak k pokračování užívání a získání nových lidí.

Soutěž je vždy ohromné marketingové „lákadlo“. Proto bych zavedl nějakou tu soutěž, která by se nejednala o výhru nějakého toho dlouhodobého majetku, ale získání nějakých benefičních úroků na splátku, nebo nějaký bonusový program pro finanční poradenství, nebo v případě nejvyšší výhry odpuštění dluhu.

Banka si musí lidi koupit sama“

Partnerem soutěže IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ je dlouhodobě Air Bank, tedy banka, která na tuzemském trhu rovněž vyniká svou inovativností a snahou přinášet klientům neustále nová a efektivní řešení.

Air Bank

DALŠÍ SOUTĚŽNÍ PRÁCE SOUTĚŽÍCÍCH A INFORMACE O SOUTĚŽIL NALEZNETE ZDE!35. DÍL - Ideální banka 21. století: Ideální banka si musí své klienty koupit sama

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

36048908822

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

337


ČÍSLO TÝDNE - 337 právě tolik miliard korun činil schodek státního rozpočtu v listopadu tohoto roku. Za celý rok 2022 má schodek rozpočtu dosáhnout 375 miliard korun. V číselném vyjádření se jedná o takovéto neuvěřitelné číslo 337 000 000 000 korun.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,3730
Kurz USD Americký dolar 1 USD 23,1550
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,2080
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 28,4295
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 24,6975
Kurz HUF Forint 100 HUF 5,9400
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,9493
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více