37. díl - Ideální banka 21. století:
Ideální banku lze popsat i velmi stručně


27. 04. 2015  00:06     Miroslav Zeman     komentáře (0)

PONDĚLNÍ A PÁTEČNÍ SERIÁL - IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ: Soutěže studentů středních a vysokých škol již byla vyhodnocena a byly předány ceny, my však pokračujeme v představování soutěžních prací studentů. Lucka Kolářová popsala Ideální banku velmi stručnou formou.

37. díl - Ideální banka 21. století: Ideální banku lze popsat i velmi stručně
Lucka Kolářová je studentkou střední školy SPŠ ST Praha. I takto krátký text stačil Lucce na poměrně dobré 37. místo. Lucka ukázala, že k solidnímu umístnění není třeba popsat stohy papíru, ale stačí stručně a výstižně vyjádřit myšlenku, která navíc velmi výstižně popíše smysl a náplň ideální banky. Ve svémp práci navíc Lucka rozvíjí zajímavou inovaci, kteru zde již zmínilo i několik dalších studentů a to scan ruky, nikoliv jen otisku prstu. Tato metoda je o to výhodnější, že je unikátnější a v zásadě výrazně bezpečnější.

Nezbývá, než aby jste se s prací Lucky seznámili sami...

Banka v roce 2020

"Za 5 let se velká finanční revoluce nedá uskutečnit. Ale musíme brát v potaz co už je v plánu a co se právě realizuje.

Podle mého by za 5 let mohla být rozrostlá síť bezkontaktních plateb ve všech kamenných prodejnách. A nefixovat se jen na kartu, nebo samolepku. Ale zkusit využít systém Quixter, který testuje Lundská univerzita v jižním Švédsku. Není potřeba nic jiného než vlastní ruky. Jako každý otisk prstu je jedinečný, tak i struktura žil celé dlaně. Jestli se ptáte na zneužití, kdyby vám usekli ruku, tak je přerušen koloběh krve, tudíž znemožněna platba. V tomhle systému vidím velký potenciál.

Dnešní velký pokrok vidím konečně v účtech bez běžných poplatků. Proč by lidé měli platit za to, že bance svěří své peníze? A hlavně věřím, že do roku 2020 bude více bankovních institucí a tím pádem vzroste zdravá konkurence. Banky budou mít potřebu nabízet stále lepší a lepší nabídky.

Ale všechna snaha v bankovnictví bude zbytečná, pokud většina českých zákazníků zůstane konzervativních. A to je věc, ze které staré banky stále těží, protože se bojíme změn. A to je věc, kterou chci aby se změnila do roku 2020."

DALŠÍ PRÁCE NAŠÍ SOUTĚŽE STUDENTŮ STŘEDNÍCH A VYSOKÝCH ŠKOL - IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ NALEZNETE ZDE!37. díl - Ideální banka 21. století: Ideální banku lze popsat i velmi stručně

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

48452688144

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne 490 000

490000


ČÍSLO TÝDNE: 490 000 korun. Právě tolik by měl stát jeden z nejlevnějších elektromobilů na trhu. Oznámení o začátku výroby oznámila společnost Volkswagen. Tato cena by výrazným způsobem zvýšila dostupnost elektromobilů pro běžné spotřebitele.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,2960
Kurz USD Americký dolar 1 USD 22,5350
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,6150
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 28,3515
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 25,7645
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,4000
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,8906
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více