37. díl - Ideální banka 21. století:
Ideální banku lze popsat i velmi stručně


27. 04. 2015  00:06     Miroslav Zeman     komentáře (0)

PONDĚLNÍ A PÁTEČNÍ SERIÁL - IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ: Soutěže studentů středních a vysokých škol již byla vyhodnocena a byly předány ceny, my však pokračujeme v představování soutěžních prací studentů. Lucka Kolářová popsala Ideální banku velmi stručnou formou.

37. díl - Ideální banka 21. století: Ideální banku lze popsat i velmi stručně
Lucka Kolářová je studentkou střední školy SPŠ ST Praha. I takto krátký text stačil Lucce na poměrně dobré 37. místo. Lucka ukázala, že k solidnímu umístnění není třeba popsat stohy papíru, ale stačí stručně a výstižně vyjádřit myšlenku, která navíc velmi výstižně popíše smysl a náplň ideální banky. Ve svémp práci navíc Lucka rozvíjí zajímavou inovaci, kteru zde již zmínilo i několik dalších studentů a to scan ruky, nikoliv jen otisku prstu. Tato metoda je o to výhodnější, že je unikátnější a v zásadě výrazně bezpečnější.

Nezbývá, než aby jste se s prací Lucky seznámili sami...

Banka v roce 2020

"Za 5 let se velká finanční revoluce nedá uskutečnit. Ale musíme brát v potaz co už je v plánu a co se právě realizuje.

Podle mého by za 5 let mohla být rozrostlá síť bezkontaktních plateb ve všech kamenných prodejnách. A nefixovat se jen na kartu, nebo samolepku. Ale zkusit využít systém Quixter, který testuje Lundská univerzita v jižním Švédsku. Není potřeba nic jiného než vlastní ruky. Jako každý otisk prstu je jedinečný, tak i struktura žil celé dlaně. Jestli se ptáte na zneužití, kdyby vám usekli ruku, tak je přerušen koloběh krve, tudíž znemožněna platba. V tomhle systému vidím velký potenciál.

Dnešní velký pokrok vidím konečně v účtech bez běžných poplatků. Proč by lidé měli platit za to, že bance svěří své peníze? A hlavně věřím, že do roku 2020 bude více bankovních institucí a tím pádem vzroste zdravá konkurence. Banky budou mít potřebu nabízet stále lepší a lepší nabídky.

Ale všechna snaha v bankovnictví bude zbytečná, pokud většina českých zákazníků zůstane konzervativních. A to je věc, ze které staré banky stále těží, protože se bojíme změn. A to je věc, kterou chci aby se změnila do roku 2020."

DALŠÍ PRÁCE NAŠÍ SOUTĚŽE STUDENTŮ STŘEDNÍCH A VYSOKÝCH ŠKOL - IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ NALEZNETE ZDE!37. díl - Ideální banka 21. století: Ideální banku lze popsat i velmi stručně

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

29860351210

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

54,6


ČÍSLO TÝDNE - 54,6 právě tolik činil čistý zisk tuzemských bank za první pololetí letošního roku. Je to výrazný nárůst oproti roku předchozímu. Bankám se dařilo zejména díky vysokým úrokovým sazbám.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,5100
Kurz USD Americký dolar 1 USD 25,0030
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,0190
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 27,8640
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 25,2585
Kurz HUF Forint 100 HUF 5,7850
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,9626
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více