38. DÍL - Ideální banka 21. století:
Ideální banka je bankou pro život


29. 09. 2016  00:24     Miroslav Zeman     komentáře (0)

PONDĚLNÍ A ČTVRTEČNÍ SERIÁL - IDEÁLNÍ BANKA 21 STOLETÍ: V rámci osmého ročníku soutěže středních a vysokých škol přinášíme jednotlivé práce studentů do těch nejlepších po ty méně úspěšné. Podívejte se tak spolu s námi na svět očima našich dětí. 42. místo získala studentka Anna Láslová z SPoSŠ Česká Lípa. ČTĚTE DÁLE!

38. DÍL - Ideální banka 21. století: Ideální banka je bankou pro život
Anna Láslová je studentkou soukromé podnikatelské střední školy v České Lípě. Tato škola své studenty přihlašuje do naší soutěže Ideální banka 21. století již druhým rokem. Škole za tuto aktivitu a ochotu velmi děkujeme. Anna představila v rámci soutěže svou velmi hezky a dobře zpracovanou práci, ve které přehledně a logicky přestavuje ideální banku a její služby a produkty. Hlavním heslem práce charakterizujícím ideální banku je, že banka by měla být partnerem, rádcem a pomocníkem.

Klient by měl být dostatečně finančně gramotný a měl by přicházet do banky, alespoň se základními informacemi o službách a produktech banky. Bance jde samozřejmě v první řadě o zisk, jako každému jinému podnikatelskému subjektu. Klient musí vědět, co od banky chce a požadovat nabídku, kterou bude vyhodnocovat a rozhodne se pro nejkvalitnější službu banky.

            "Domnívám se, že pokud chceme "ideální banku", je důležité, aby se i klient choval jako "ideální klient". Řádně pročetl nabízenou smlouvu k produktu, konfrontoval s dalším člověkem, hledal osobní reference, pozoroval nabídky ostatních bank. Však problém je, že banky neposkytují prostor pro vše výše uvedené.

            Banka by měla mít produkty maximálně jednoduché, přehledné ale komplexní. Takové, aby byly dostupné a použitelné. Služby a produkty banky by měly být na míru potřebě klienta, jeho činnosti a také odpovídat jeho životnímu stylu.

            Banka by měla chránit klienta a pomoci mu vyvarovat se předlužení a dluhové pasti. Klient by měl být upozorněn na nevhodnou volbu produktů, s čímž souvisí znalost klienta a poznání jeho potřeb a možností. Například pokud bude klient chtít úvěr na dovolenou, nebo Vánoce a podobně, měl by být upozorněn na riziko těchto úvěrů. Z uvedeného je patrné, že banka by měla fungovat také jako poradenská služba a zaměřit se více na tuto činnost. Banka by neměla klienta tlačit do nepotřebných produktů, ale nabízet mu produkty na míru. To je banka, která myslí v první řadě na své klienty, taková banka se blíží termínu ideální.

            Zajímavá služba, které by banky mohly svým klientům nabízet je přehled úrokových sazeb u produktů, které by klient mohl využít, konkrétní úroky by vycházely ze znalosti klienta a jeho potřeb, tyto informace by byly dostupné na internetovém bankovnictví. Ideální banka se neustále snaží poznat svého klienta, aby mu mohla poskytnout zajímavé produkty.

            Ideální banka? Banka, které záleží na svém klientovi, poskytuje mu služby a produkty, které mu pomohou v běžném životě, taková banka je partnerem, rádcem a pomocníkem, jedním slovem ideální. Může být takového stavu dosaženo v našem bankovním sektoru? Já věřím, že ano. Až vystuduji, budu se snažit být jednou z těch, kteří se zasadí o změnu.

            Však chci také zdůraznit, že připravený přístup potenciálních a stávajících klientů k bankám, by měl banky přimět k ještě větší vstřícnosti poskytovaných služeb."

            Své zamyšlení končím větou "Ideální banka, je banka pro život".

 

Partnerem soutěže IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ je dlouhodobě Air Bank, tedy banka, která na tuzemském trhu rovněž vyniká svou inovativností a snahou přinášet klientům neustále nová a efektivní řešení.

Air Bank

DALŠÍ SOUTĚŽNÍ PRÁCE SOUTĚŽÍCÍCH A INFORMACE O SOUTĚŽIL NALEZNETE ZDE!38. DÍL - Ideální banka 21. století: Ideální banka je bankou pro život

Diskutovat (0)


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více