40. díl - Ideální banka 21. století:
Na Ideální banku nemusí být optimistický pohled


08. 05. 2015  00:34     Miroslav Zeman     komentáře (0)

PONDĚLNÍ A PÁTEČNÍ SERIÁL - IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ: Soutěže studentů středních a vysokých škol již byla vyhodnocena a byly předány ceny, my však pokračujeme v představování soutěžních prací studentů. Zcela odlišnou představu ideální banky přinesl student Václav Vršecký ze SPŠ ST Praha.

40. díl - Ideální banka 21. století: Na Ideální banku nemusí být optimistický pohled
Václav Vršecký a  jeho tým spolužáků ze Střední průmyslové školy sdělovací techniky Praha pojal Ideální banku v roce 2020 úplně jinak než všichni ostatní soutěžící. Video, které studenti připravili totiž neukazuje světlé zítřky, speciální inovace, robotické funkce banky budoucnosti. Naopak toto video ukazuje i jiný alternativní scénář, kdy banky mohou krachovat, může se objevit válečný konflikt, který služby bank totálně upozadí, nebo velká přírodní katastrofa, jakou jsme měli možnost vidět aktuálně v Nepálu. 

Banka v tomto vidění vypadá úplně jinak. Z poboček Ideální banky zbyly ruiny, špína a prázdnota. I to se může stát ve chvíli, kdy lidé nebudou odpovědně rozhodovat a naopak se budou pouštět do zbytečných konfliktů. Stejně tak se toto vše může stát ve chvíli, kdy nebudeme schopni zabránit nějaké významné katastrofě, kdy peníze nebudou hrát absolutně žádnou roli a lidé budou rádi, že zachránili holý život.

Podívejte se tedy na alternativní budoucnost Ideální banky tak jak si ji představuje Václav Vršecký a spol.

Video Václava Vršeckého naleznete ZDE:  Vršecký Václav a tým SPŠ ST

DALŠÍ PRÁCE NAŠÍ SOUTĚŽE STUDENTŮ STŘEDNÍCH A VYSOKÝCH ŠKOL - IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ NALEZNETE ZDE!40. díl - Ideální banka 21. století: Na Ideální banku nemusí být optimistický pohled

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

29050460096

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

54,6


ČÍSLO TÝDNE - 54,6 právě tolik činil čistý zisk tuzemských bank za první pololetí letošního roku. Je to výrazný nárůst oproti roku předchozímu. Bankám se dařilo zejména díky vysokým úrokovým sazbám.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,6860
Kurz USD Americký dolar 1 USD 25,4670
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,0860
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 27,6890
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 25,9510
Kurz HUF Forint 100 HUF 5,9050
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,9885
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více