42. DÍL - Ideální banka 21. století:
Ideální banka musí být úzce specializovaná. Nikdo nemůže být nejlepší ve všem


13. 10. 2016  00:05     Miroslav Zeman     komentáře (0)

PONDĚLNÍ A ČTVRTEČNÍ SERIÁL - IDEÁLNÍ BANKA 21 STOLETÍ: V rámci osmého ročníku soutěže středních a vysokých škol přinášíme jednotlivé práce studentů do těch nejlepších po ty méně úspěšné. Podívejte se tak spolu s námi na svět očima našich dětí. 46. místo získal student Matěj Hrdina z Gymnázia Voděradská. ČTĚTE DÁLE!

42. DÍL - Ideální banka 21. století: Ideální banka musí být úzce specializovaná. Nikdo nemůže být nejlepší ve všem
Matěj Hrdina je studentem Gymnázia Voděradská Praha. Matěj zabojoval v naší soutěži svým pečlivým a poměrně rozsáhlým popisem ideální banky. Podle Matěje by se ideální banka měla specializovat na několik produktů, které dokáže nabídnout v té nejvyšší kvalitě. Samozřejmostí je možnost vše vyřešit online, nízké poplatky nebo vstřícnost vůči klientům. Je vidět, že Matěj dal se svou prací vekou práci.

"Podle mého názoru by ideální banka měla poskytnout možnost služeb komukoli, kdo o ně bude stát. Tudíž nenahánět klienty do kamenných obchodů a umožnit všem přístup online přes internetbanking. Veškeré akce jako je změna adresy, karetního limitu, otevření účtu a sjednání před-schváleného účtu je totiž dle mého názoru naprosto zbytečné řešit přímo na pobočce. Všichni přeci místo nekonečného čekání ve frontě na přepážku raději zvolíme o mnoho méně časově i fyzicky náročnou variantu online. Mimo to ušetříme my jakožto klient čas a banka zase provozní náklady. A ještě k tomu se tím minimalizuje riziko vzniknutí nějaké té chyby, a co si budeme povídat, každý z nás je člověk a přeci jen jednou za čas nějakou tu chybičku udělá. Zkrátka je to řešení prospěšné a efektivní pro obě strany.

 Asi si každý dokáže představit, jak nepříjemné dokáže být, když vám někdo vnucuje bankovního poradce i přes váš zjevný nezájem a navíc požaduje objednání se k onomu dotyčnému člověku s nepříjemně velikým předstihem.

Myslím si, že ideální banka by měla mít určitou specializaci, jelikož nejde být ve všem dokonalý… Pokud chci být nejlepší, musím si vybrat v čem. Nemohu přeci brilantně hrát na housle, být fotbalovou hvězdou, do toho se zabývat přírodními vědami na nejvyšší úrovni a ještě držet titul mistra světa v boxu. A stejné by to mělo být dle mého názoru i s bankou. Pochopitelně píši s nadsázkou, ale myslím si, že nejlepší by mohl být každý. Jen to chce najít svůj obor a nezabývat se zbytečně rozsáhlým spektrem všech možných oborů, abychom poté mohli všechen svůj čas i znalosti věnovat zdokonalování toho jednoho dotyčného.

Naprostou samozřejmostí by také mělo být provozování běžného účtu a základní transakce zcela zdarma. Proč bychom si přeci měli dávat peníze někam, odkud mi budou postupně mizet, aniž bych s nimi manipuloval? Dále by zde měla být vždy bezprostřední možnost s penězmi okamžitě manipulovat, popřípadě si je moci vybrat.

Ideální banka by měla nabízet úzký sortiment produktů, jak jsem již lehce naznačil. Od každé kategorie například jeden až dva typy. Veškeré smlouvy a další důležité papíry by měly být napsány stručně a srozumitelně. Je jen málo věcí, které já osobně nesnáším více, než nekonečné papírování a vyjasňování si některých, ne příliš srozumitelně podaných okolností.

Na závěr bych rád napsal, že i když si okolo nás většina lidí stěžuje na svou banku, na špatné podmínky, vysoké poplatky a podobně, existuje kolem nás relativně velké množství nových a v rámci možností spolehlivých bank. Jenže právě ti lidé, kteří nejvíce nadávají, se nikdy nebudou schopni rozhoupat k tomu, aby svou současnou banku vyměnili za jinou s přijatelnějšími podmínkami. Proto bychom se neměli bát, a když se nám něco nelíbí, umět si „dupnout“ a na banku zatlačit. My jim přeci svěřujeme peníze proto, abychom je měli v bezpečí a ne aby je z nás banka vysávala…"

Partnerem soutěže IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ je dlouhodobě Air Bank, tedy banka, která na tuzemském trhu rovněž vyniká svou inovativností a snahou přinášet klientům neustále nová a efektivní řešení.

Air Bank

DALŠÍ SOUTĚŽNÍ PRÁCE SOUTĚŽÍCÍCH A INFORMACE O SOUTĚŽIL NALEZNETE ZDE!42. DÍL - Ideální banka 21. století: Ideální banka musí být úzce specializovaná. Nikdo nemůže být nejlepší ve všem

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

36044740132

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

337


ČÍSLO TÝDNE - 337 právě tolik miliard korun činil schodek státního rozpočtu v listopadu tohoto roku. Za celý rok 2022 má schodek rozpočtu dosáhnout 375 miliard korun. V číselném vyjádření se jedná o takovéto neuvěřitelné číslo 337 000 000 000 korun.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,3730
Kurz USD Americký dolar 1 USD 23,1550
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,2080
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 28,4295
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 24,6975
Kurz HUF Forint 100 HUF 5,9400
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,9493
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více