46. díl - Ideální banka 21. století:
Ideální banky už existují


01. 06. 2015  00:47     Redakce BP     komentáře (0)

PONDĚLNÍ A PÁTEČNÍ SERIÁL - IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ: Soutěže studentů středních a vysokých škol za rok 2014 již byla vyhodnocena a byly předány ceny, my však pokračujeme v představování soutěžních prací studentů.

46. díl - Ideální banka 21. století: Ideální banky už existují
Lucie Holoubková je studentkou Vysoké školy finanční a správní. Dle práce Lucie už v podstatě ideální banky, které nabízejí velmi kvalitní a potřebné produkty již vlastně existují. Pokrok a inovace přitom bankovnictví provázejí neustále a každý nový nápad a inovaci si vezmou za svou vždy i ostatní banky. Hlavním návrhem na zlepšení služeb, které by měla budoucí ideální banka mít je tak přihlášení k účtu či bankomatu otiskem prstu. Tento nástroj umožní, že už nebudeme muset sebou vozit platební karty, ale postačí nám bohatě naše ruce.

Nyní už se seznamte s prací Lucky Holoubkové sami:

"Jak popsat ideální banku? Nad touto otázkou jsem se pozastavila na delší dobu. Nenapadlo mě nic, co by mohlo být součástí ideální banky 21.století.  Z toho důvodu, že se banky vyvíjejí rychle a účinně. Jak z pohledu klienta, tak i v poskytovaných službách, které nabízejí banky. Jako první mě napadly úroky, ale většina bank se již snaží mít co nejnižší úrok, toto mi jako originální nápad nepřišlo. To samé se týká různých poplatků.

Karty v dnešní době jsou samozřejmostí. Avšak pozastavila bych se nad nimi. Bezkontaktní karty, patří mezi modernější a novější způsob placení. Každý z nás ví, o co se jedná. Velmi praktická služba pro zdokonalení a hlavně urychlení během platby kartou.

Nyní bych na to navázala s mojí myšlenkou a zároveň odpovědí na danou otázku. Každý z nás u sebe pořád nenosí peněženku, která by byla naplněna hotovostí. Za to má peníze v bezhotovostí formě. Další skutečnost nad kterou se pozastavím je, zda u sebe neustále nosíme kartu. Mnohokrát se mi stalo, že jsem peněženku i s kartou zapomněla doma a potřebovala jsem platit. Co v takové situaci? Shánět někoho, kdo mi půjčí? Nechat to ležet a dojet si domů pro peníze? Proč se nepokusit najít cestu, jak předejít takové situaci a být připraven. Žijeme v moderním světě, kde se většina věcí ovláda prstem nebo otiskem konkretního prstu. Ať už se jedná o mobilní telefon, různé tablety, počítače, televizory, odemykací systémy, cestovní pasy atd. Zamysleme se nad tím, zda by při výběru z bankomatu nebo platby by nebylo praktičtější pouze použít otisk prstu a tím tak schválit platbu či výběr. Ušetřilo by nám to čas v případě hledání karty u některých zkoumání jak kartu zandat do terminálu. Dále bychom se vyhli případným ztrátám karet.

V momentě kdy u sebe nemáme hotovost a jsme  bez karty, bychom použili dotykový terminál popřípadě bankomat s otiskem našeho prstu. Vše by bylo jednodušší, pohodlnější a ještě rychlejší než doposud. Takhle si představuji ideální banku 21. století.

Děkuji za přečtení a případné zamyšlení."

ZÚČASTNĚTE SE NOVÉHO ROČNÍKU SOUTĚŽE STUDENTŮ - IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ A VYHRAJTE CENY V HODNOTĚ DESÍTEK TISÍC KORUN! PRAVIDLA A PODMÍNKA NALEZNETE ZDE!

idealni-banka-201546. díl - Ideální banka 21. století: Ideální banky už existují

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

29865270759

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

54,6


ČÍSLO TÝDNE - 54,6 právě tolik činil čistý zisk tuzemských bank za první pololetí letošního roku. Je to výrazný nárůst oproti roku předchozímu. Bankám se dařilo zejména díky vysokým úrokovým sazbám.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,5100
Kurz USD Americký dolar 1 USD 25,0030
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,0190
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 27,8640
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 25,2585
Kurz HUF Forint 100 HUF 5,7850
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,9626
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více