48. díl - Ideální banka 21. století:
Ideální banka a čtyři skupiny klientů


08. 06. 2015  00:07     Redakce BP     komentáře (0)

PONDĚLNÍ A PÁTEČNÍ SERIÁL - IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ: Soutěže studentů středních a vysokých škol za rok 2014 již byla vyhodnocena a byly předány ceny, my však pokračujeme v představování soutěžních prací studentů. Petr Kůrka ze SPS ST Panská Praha přišel se zajímavým nápadem.

48. díl - Ideální banka 21. století: Ideální banka a čtyři skupiny klientů
Petr Kůrka je studentem Střední průmyslové školy sdělovací techniky Panská, Praha - SPŠ ST Panská Praha. Tato škola mimochodem dodala do soutěže nejvíce studentů a za to jí patří velký dík. Petr si rozdělil Ideální banku na čtyři skupiny. Každá z nich přitom vidí ideální banku trošku jinak a má i jiné preference. Nápad použitý v práci Petra mu vynesl velmi dobré 48 místo.

S prací Petra se nyní můžete seznámit sami:

"Pro příklad zvolme čtyři skupiny,  pro které by slovní spojení „ideální banka“  mělo smysl.

  1. 1.       skupina:  Bankovní akcionáři, vedení bank a manažeři.

Pro ně banka budoucnosti nebude mít pobočky, počet zaměstnanců se bude neustále snižovat .  Ideální stav nastane,  když bank. terminály budou všude jinde než v bank. pobočkách. Např. ve všech fast foodech, poštách, letištích, v bazénu,  fitku ap..  Zde budou styk s veřejností obstarávat uniformovaní zaměstnanci nadnárodních korporací pomocí přenosných terminálů (např. pokladní v supermarketu, řidič autobusu ap.). Kdyby se  bankám nepodařilo zrušit  své pobočky, nebo přenést veškeré operace na internet a do jiných jmenovaných řetězců, budou ustanoveny univerzální pobočky pro všechny banky společné, kde se při vstupu klienta rozsvítí vždy příslušné logo právě jeho banky. Uni. pobočky budou mít  pouze 2 zaměstnance:  1. úředník pro styk s veřejností  a   2.  IT pracovník udržující v chodu odpovídací bankovní automaty -  řešitele všech problémů s veřejností ve všech světových jazycích 24 h denně. Ti budou společně a nerozdílně  odpovědni za veškeré trable vzniklé ze styku s veřejností. Protože banky budou mít světově jednotnou legislativu, úředník bude univerzální a banky se budou dělit o náklady s provozováním těchto levných uni. poboček.

  1. 2.       skupina: Nižší bankovní úředníci pro styk s veřejností.

 Pro nižší bankovní úředníky by „ideální banka“  měla úřední hodiny pouze ve středu od 10 -11 hod., 5 hodinová pracovní doba pouze 4 dny v týdnu, firemní mobil, auto, byt, dotace na splácení bezúročné hypotéky, dovolená 3 měsíce. Šéf je povinen ohlašovat své návštěvy s týdenním předstihem a předem písemně  vyhotovit  otázky, na které se bude chtít zeptat.

  1. 3.       skupina: Klienti banky  střední věk - do smrti.

Kdyby se podařilo skupinám 1 a 2 realizovat alespoň 50% své „ ideální banky“, tak skupina 3 bude nucena přejít na staré osvědčené  modely  „ ideální banky“, tj.  „ilegální banka“ = peníze  pod polštář a hliněné prasátko.  Později opět směnný obchod.

  1. 4.       skupina:  Studenti a mladiství  17 let -  střední věk.

Tato skupina  si svou „ideální banku“  představuje tak,  že k bezúročným půjčkám budou rozdávány poslední modely mobilních telefonů zdarma, nebo alespoň poukázky do jakéhokoliv  občerstvení, kina , včetně taxi služby. Za veškeré dluhy  budou odpovědni rodiče.

Jak vidíme „ ideální banka“  2020 je značně široký pojem. Pro jednu skupinu výborná, pro druhou ta samá verze „ideální banky“  naprosto nepřijatelná.  Každá skupina má zkrátka svou jasnou představu, jak má vypadat „ideální banka“  ."

ZÚČASTNĚTE SE NOVÉHO ROČNÍKU SOUTĚŽE STUDENTŮ - IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ A VYHRAJTE CENY V HODNOTĚ DESÍTEK TISÍC KORUN! PRAVIDLA A PODMÍNKA NALEZNETE ZDE!

idealni-banka-201548. díl - Ideální banka 21. století: Ideální banka a čtyři skupiny klientů

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

29863520404

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

54,6


ČÍSLO TÝDNE - 54,6 právě tolik činil čistý zisk tuzemských bank za první pololetí letošního roku. Je to výrazný nárůst oproti roku předchozímu. Bankám se dařilo zejména díky vysokým úrokovým sazbám.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,5100
Kurz USD Americký dolar 1 USD 25,0030
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,0190
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 27,8640
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 25,2585
Kurz HUF Forint 100 HUF 5,7850
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,9626
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více