48. DÍL - Ideální banka 21. století:
Ideální banka jako kavárna


03. 11. 2016  00:30     Miroslav Zeman     komentáře (0)

PONDĚLNÍ A ČTVRTEČNÍ SERIÁL - IDEÁLNÍ BANKA 21 STOLETÍ: V rámci osmého ročníku soutěže středních a vysokých škol přinášíme jednotlivé práce studentů do těch nejlepších po ty méně úspěšné. Podívejte se tak spolu s námi na svět očima našich dětí. 52. místo získal student Jiří Kovárník z UHK. ČTĚTE DÁLE!

48. DÍL - Ideální banka 21. století: Ideální banka jako kavárna
Jiří Kovárník je studentem Univerzity Hradec Králové. V jeho představě ideální banky budoucnosti nechybí vybavení banky kavárnou, nebo využití maximálně univerzální karty iCard - Chytrá kreditní karta, která umožní využívat nejen bankovních služeb a produktů, ale také možnost volat, fotit, nebo se připojit na facebook. Kartu by bylo možné propojit s chytrým telefonem a využívat pro maximum bankovních služeb. Jinak se snaží práce být velmi realistická a předem vylučuje návrhy ve smyslu nulových úroků za služby, či zcela nulových poplatků, což lze jen pochválit a ocenit.

  "Většinu klientů ihned napadne možnost vzít si půjčku, či hypotéku bez úroků. V praxi to reálné není, protože by banka nevykazovala žádný příjem a po zapůjčení finančních prostředků určitému počtu klientů by nemohla dál existovat, protože peníze na účtech klientů by v tu chvíli nebyly kryté. 

V oblasti nefinančních služeb poskytovaných bankami by klienti možná ocenili třeba dobrou kavárnu na každé pobočce. Člověk by tím ušetřil mnoho času. Jdete s krásnou dívkou na kávu, u vchodu si jen tak mimochodem vezmete pořadový lísteček a pak si odskočíte na chvíli projednat svoji finanční situaci, abyste rovnou věděl, zda ji máte lákat na letní dovolenou na Mácháči pod stanem nebo alespoň autobusem do Chorvatska. V praxi by se něco takového řešilo pravděpodobně smluvně s nějakým živnostníkem. Jednalo by se o službu, kterou banka neposkytuje, pouze zabezpečuje.

  Dalším nápadem by mohla být třeba iCard - chytrá kreditní karta. Sama vám ukáže kolik peněz je na ní k dispozici, transakční historii i nejbližší bankomat. Možná by se z ní mohlo i volat, fotit a připojit na facebook, ale to by znamenalo, že stačí přidat propojení s účtem a finanční služby do dnešních telefonů. Největší slabinou takové iCard by byla její bezpečnost, a proto by musela být vybavena čtečkou otisků nebo sítnice. Všechny funkce by kladly vysoké nároky na SW, napájení i přenos dat. Reálně nás v praxi nic takového v nejbližších letech nečeká.

  Reálnou a okamžitě využitelnou novinkou mezi službami bank by mohly být kurýrní služby. I zde by byly kladeny vysoké nároky na bezpečnost, nicméně jsou realizovatelné. Velké množství klientů nemá čas zajít peníze vložit, nebo vybrat, a proto by kurýrní služba mobilního bankéře byla ideálním řešením."

Partnerem soutěže IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ je dlouhodobě Air Bank, tedy banka, která na tuzemském trhu rovněž vyniká svou inovativností a snahou přinášet klientům neustále nová a efektivní řešení.

Air Bank

DALŠÍ SOUTĚŽNÍ PRÁCE SOUTĚŽÍCÍCH A INFORMACE O SOUTĚŽIL NALEZNETE ZDE!48. DÍL - Ideální banka 21. století: Ideální banka jako kavárna

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

36049408570

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

337


ČÍSLO TÝDNE - 337 právě tolik miliard korun činil schodek státního rozpočtu v listopadu tohoto roku. Za celý rok 2022 má schodek rozpočtu dosáhnout 375 miliard korun. V číselném vyjádření se jedná o takovéto neuvěřitelné číslo 337 000 000 000 korun.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,3730
Kurz USD Americký dolar 1 USD 23,1550
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,2080
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 28,4295
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 24,6975
Kurz HUF Forint 100 HUF 5,9400
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,9493
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více