50. DÍL - Ideální banka 21. století:
Ideální banka v zoologické, nebo botanické zahradě


10. 11. 2016  00:35     Miroslav Zeman     komentáře (0)

PONDĚLNÍ A ČTVRTEČNÍ SERIÁL - IDEÁLNÍ BANKA 21 STOLETÍ: V rámci osmého ročníku soutěže středních a vysokých škol přinášíme jednotlivé práce studentů do těch nejlepších po ty méně úspěšné. Podívejte se tak spolu s námi na svět očima našich dětí. 54. místo získala studentka Vladimír Maliniak z UHK. ČTĚTE DÁLE!

50. DÍL - Ideální banka 21. století: Ideální banka v zoologické, nebo botanické zahradě
Vladimír Maliniak je studentem Univerzity Hradec Králové. Tato vysoká škola je bezkonkurenčně nejaktivnější školou v letošním ročníku soutěže s největším počtem přihlášených studentů. Univerzitě tak za její aktivitu a zájem o vysokou kvalitu a význam soutěže vřele děkujeme. Vláďa umístil svou ideální banku do velmi netradičního prostředí. Jeho ideální banka by totiž nabízela své služby namísto strohé a nudné pobočky v zoologické zahradě, nebo třeba v botanického zahradě. Klienty by tak bavilo pobočku banky navštěvovat a dokonce by se na její návštěvu už dlouho dopředu vyloženě těšili.

"Dnešní banky jsou strohá a lidmi neoblíbená místa. Jsou jako trnem v harmonogramu běžného člověka. Proč bych měl vůbec chtít navštívit banku – proč bych měl ztrácet svůj drahocenný čas touto aktivitou? A co když by se návštěva banky stala hezkým zpestřením našeho dne!?

Velmi často jsem byl svědkem konverzace mezi lidmi, kteří si stěžovali nad každodenními strastmi, u kterých dávali velký důraz na problémy s bankovnictvím. Konkrétně problém s návštěvou pobočky banky. I moje maminka se při pomyšlení na návštěvu tohoto místa vždy zachvěje, a její úsměv odejde jaksi směrem minulost. Spousta z nás má totiž vrytou asociaci, že banka = poplatky, problémy a papírování. Problémem dále zůstává, že i většina bankovních úředníků se snaží hledat problém právě zde. Avšak, zamyslíme-li se nad touto problematikou, nemůže být chyba spíše někde jinde? Dlouze jsem se zamýšlel nad tím, kde vlastně tkví ona chyba, onen problém, který odrazuje klienty (nás běžné občany) od návštěvy tohoto místa. Poté jsem došel k základní otázce. Proč pořád hledět na to co nabízet, když bychom se měli spíše zamyslet nad tím, kde to budeme nabízet?

Uvědomění si tohoto základního faktu nám dopomůže k dokonalému spojení. Lidé navštěvují mnoho míst a jsou za to schopní utrácet nemalé peníze. Přidáme-li k tomuto faktu navíc ještě spojení s přírodou, která indikuje u člověka příjemné podněty, dostaneme něco unikátního. Místo, kam lidé rádi přijdou a ještě si návštěvu mohou nevídaně užít, vyřídí potřebné papíry a zabijí několik much jednou ranou (tedy jednou návštěvou). Jako nejvíce ideální místo bych viděl něco na způsob zimní nebo botanické zahrady s různými druhy ptactva, případně zvuku ptactva. Řeknuli to přímo, jedná se o uzavřený kus přírody pod střechou s celou svou atmosférou.

Představme si to z očí klienta, který potřebuje zařídit nový účet v bance. Přijde do této unikátně zařízené banky. Skleněné dveře se rozestoupí a klient se náhle ocitne v naprosto jiném světě. Z ruchu velkoměsta, troubení aut a městského smogu se najednou ocitne v dokonalém parku s čistým vzduchem, všude samá zeleň a kolem pozpěvují a poletují ptáčci. Zde by ke klientovi přišel pracovník banky, s milým úsměvem by klienta uvítal a vyzval ho na společnou procházku, při které by se jej ptal na to, s čím by klientu mohl pomoci. Po pár krocích by se společně usadili na lavičku a mohli vše v klidu probrat, případně podepsat potřebné papíry. V dnešním světě by nebyl problém zařídit vše za pomoci elektroniky. Každý zaměstnanec banky by u sebe měl tablet se smlouvami, a podpisy by fungovali čistě elektronicky. Kopie všech dokumentů by klient posléze dostal při odchodu, kde by již na něj čekali v přihrádce pod klientským číslem.

Je důležité, aby si banky uvědomili, že je dobré evokovat u klientů příjemné pocity s nimi spojené. Toho je možné docílit právě díky podobnému místu, kde jsou lidé ochotní zajít samy, aniž by zbytečně spěchali. Nestačí stále vymýšlet za co platit, je nutné vrátit se ke kořenům a vzít to hezky od přírody. I když se to totiž v dnešní uspěchané době nezdá, jsme na ní stále hodně závislí."

Partnerem soutěže IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ je dlouhodobě Air Bank, tedy banka, která na tuzemském trhu rovněž vyniká svou inovativností a snahou přinášet klientům neustále nová a efektivní řešení.

Air Bank

DALŠÍ SOUTĚŽNÍ PRÁCE SOUTĚŽÍCÍCH A INFORMACE O SOUTĚŽIL NALEZNETE ZDE!50. DÍL - Ideální banka 21. století: Ideální banka v zoologické, nebo botanické zahradě

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

48200997344

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne 490 000

490000


ČÍSLO TÝDNE: 490 000 korun. Právě tolik by měl stát jeden z nejlevnějších elektromobilů na trhu. Oznámení o začátku výroby oznámila společnost Volkswagen. Tato cena by výrazným způsobem zvýšila dostupnost elektromobilů pro běžné spotřebitele.


Kurzovní lístek Citfin

503 Service Unavailable

No server is available to handle this request.

Zprávy z devizového trhu

Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více