57. díl - Ideální banka 21. století:
Ideální banka vám poradí ve všem


10. 07. 2015  00:20     Redakce BP     komentáře (0)

PONDĚLNÍ A PÁTEČNÍ SERIÁL - IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ: Soutěže studentů středních a vysokých škol za rok 2014 již byla vyhodnocena a byly předány ceny, my však pokračujeme v představování soutěžních prací studentů. Denisa Jiroutová popsala ideální banku jako komplexního poradce a poskytovatele bankovních služeb zdarma.

57. díl - Ideální banka 21. století: Ideální banka vám poradí ve všem
Denisa Jiroutová je studentkou Střední průmyslové školy sdělovací techniky. Její práce jí vynesla velmi dobré 57. místo, z celkových 172 prací. Ideální banka v podání Denisy Jiroutové bude komplexním rádcem a poskytovatelem. V bance v podstatě najdete vše, co potřebujete, včetně soutěží o hodnotné ceny, banka vám pomůže vybrat byt či dům, zavede novomanželské půjčky s nízkým úrokem a velkou část služeb získáte u této banky zcela zdarma, nebo jen za symbolický poplatek. 

Ideální banka v podání Denisy bude mít i sociální úkoly a bude podporovat například mladé rodiny, sociálně slabé nebo studenty. Banka bude součástí společnosti a bude se na jejím fungování také podílet.

SEZNAMTE SE NYNÍ S CELOU PRACÍ DENISY JIROUTOVÉ V NÁSLEDUJÍCÍM TEXTU:

"Až v roce 2020 přijdu do banky, kde budu mít otevřený svůj účet. Tak si představuji příjemné prostředí, plné pestrých barev, které se zde budou vyskytovat. Dále lidé oblečeni ve stejnokrojích a přepážky s čísly a odbavením jako na letišti. Příjemní mladí lidé- ať muži či ženy s milým a vstřícným přístupem k práci. Nabídli by mi občerstvení – ať kávu, čaj či džus a pak přistoupili k mým požadavkům.

Placení kartou bude v obchodech samozřejmostí a také nákupy s 30 denní lhůtou po splacení bez navýšení, též placení složenek, fakturou formou internetového bankovnictví přístupného z domova. Snížení penze za zprostředkování úvěru a vedení úvěrového účtu zdarma. Při splácení v termínu různé bonusy a nabídky slev na půjčky, aby to lidi motivovalo ke správnému a řádnému splácení. Též odměny a soutěže o to, aby lidé, kteří často využívají služby banky, se mohli zúčastnit soutěže a vyhrát tak byt, auto či pozemek. Aby banky radili s výběrem nemovitostí a měli přehled o všech developerských plánech různých stavební ch společností a nabízeli klientům výhodné a dostupné hypotéky. V případě kontokorentního účtu půjčky do vyšších částek s cílem splácení na 1 rok, ale třeba až 10 let. Také opět zavedení novomanželských půjček s nízkou úrokovou sazbou a při narození dětí sleva z vypůjčené částky.  Takzvané startovací balíčky pro rodiny s dětmi, aby mladí mohli zajistit rodiny a ne se bát, že přijdou o práci a nebudou moci splácet vysoké poplatky bance. 

Možná, že je to jen utopie, ale všichni musí spolupracovat, ať banky či lidé, co si půjčí peníze. Lidé musí být vděčni za půjčku a vážit si toho, kdo jim půjčí. Řádně splácet a ne neplatit, aby se nedostali do dluhové pasti, ze které pak není úniku.  V každé pobočce by měl být poradce a radit lidem, ale tak, aby v zájmu všech stran řekl, kdo si může půjčit a zda má půjčka smysl nebo ne. Aby nedocházelo k insolvenčním řízení, a nemuseli naléhat na dlužníky. Aby realitní společnosti byly zrušeny a nahrazeny bankou, ve které by vše řídila a měla peníze pod kontrolou."

ZÚČASTNĚTE SE NOVÉHO ROČNÍKU SOUTĚŽE STUDENTŮ - IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ A VYHRAJTE CENY V HODNOTĚ DESÍTEK TISÍC KORUN! PRAVIDLA A PODMÍNKA NALEZNETE ZDE!

idealni-banka-201557. díl - Ideální banka 21. století: Ideální banka vám poradí ve všem

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

29045212742

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

54,6


ČÍSLO TÝDNE - 54,6 právě tolik činil čistý zisk tuzemských bank za první pololetí letošního roku. Je to výrazný nárůst oproti roku předchozímu. Bankám se dařilo zejména díky vysokým úrokovým sazbám.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,6860
Kurz USD Americký dolar 1 USD 25,4670
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,0860
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 27,6890
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 25,9510
Kurz HUF Forint 100 HUF 5,9050
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,9885
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více