61. DÍL - Ideální banka 21. století:
Ideální banka a efektivní bezpečnostní zóny


19. 12. 2016  00:26     Miroslav Zeman     komentáře (0)

PONDĚLNÍ A ČTVRTEČNÍ SERIÁL - IDEÁLNÍ BANKA 21 STOLETÍ: V rámci osmého ročníku soutěže středních a vysokých škol přinášíme jednotlivé práce studentů do těch nejlepších po ty méně úspěšné. Podívejte se tak spolu s námi na svět očima našich dětí. 65. místo získal student Filip Rychlý z ISŠ Slavkov u Brna. ČTĚTE DÁLE!

61. DÍL - Ideální banka 21. století: Ideální banka a efektivní bezpečnostní zóny
Filip Rychlý je studentem Integrované střední školy Slavkov u Brna. Tato škola se účastní naší soutěže prvním rokem. I přesto je však velmi aktivní a vstřícná. Do soutěže tato škola přihlásila velké množství kvalitních prací svých studentů. SIŠ Slavkov u Brna prokazuje, že jí není finanční gramotnost studentů, ani úroveň bankovnictví v České republice cizí. Práce Filipa Rychlého má vysokou úroveň a působí, jako by jí psal odborník na bankovní problematiku.

"Jelikož jsme ve 21. století a rozvoj elektroniky je rozsáhlý a rychlý, je tedy logickým krokem využít internetové bankovnictví, které je důležité pro člověka, jenž využívá internet. Z pohodlí domova si může v klidu založit účet, různé platby, inkasa a další služby ať už přes PC, notebook, tablet či mobil.

Stávajícím problémem jsou některé nesmyslné poplatky za různé služby, jako jsou např. poplatky za použití bankomatu ve vlastní bance, poplatky za vklad a výběry hotovosti z účtu, poplatky za příchozí SMS o pohybu finančních prostředků na účtu.

Však největším nepochopitelným poplatkem je poplatek za elektronický výpis.

Dále by se mohli banky zamyslet nad tím, jak mají zabezpečen přístup k samotným bankomatům.

To znamená bezpečná a hlavně soukromá zóna. Nálepky na zemi jsou sice fajn, ale před špatně postavenými pouličními kamerami a procházejícími lidmi neochrání naše finance.

 A pro ty, kteří nejsou zastánci internetu nebo z jakéhokoliv jiného důvodu musí do banky přijít osobně, by bylo vhodné jim prostředí zpříjemnit.

Příjemné vystupování a ochota zaměstnanců banky by měla být na prvním místě. Znalost zaměstnanců v oblasti bankovnictví musí být samozřejmostí, stejně tak jako trpělivost vysvětlit určité věci těm, kteří až tak nerozumí těmto věcem.

Pro věrné zákazníky má banka peněžní bonus, či různé slevové kupóny do vybraných obchodů, což je motivace si u této banky založit účet, případně úvěr, apod…

Co se týče prostředí banky, nebylo by od věci pro zákazníky, kteří přijdou s dětmi, mít poblíž dětský koutek, kde bude zajištěno hlídání zaměstnancem banky, aby si klienti mohli své věci v klidu vyřídit a děti jim byly pohlídány. Pohodlné židle či křesla by v bance měly tvořit základní vybavení, měly by esteticky dobře vypadat, aby se lidé neostýchali posadit. V zimním období není kam si odložit svůj kabát, proto by bylo vhodné, kdyby v bance bylo několik stálých věšáků. Abychom zákazníkům alespoň trochu zpříjemnili dobu čekání, než na ně dojde řada, vybavíme čekárnu televizí s běžnými kanály a pořady. Pokud by někdo dostal chuť na něco malého, je banka vybavena bufetem a automatem na kávu.

Více otevřených přepážek by lidé uvítali, čím více lidí, tím více otevřených přepážek k vyřizování.

Ideální banka je pro každého člověka individuální a to ve směru estetickém i služebním."  

Partnerem soutěže IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ je dlouhodobě Air Bank, tedy banka, která na tuzemském trhu rovněž vyniká svou inovativností a snahou přinášet klientům neustále nová a efektivní řešení.

Air Bank

DALŠÍ SOUTĚŽNÍ PRÁCE SOUTĚŽÍCÍCH A INFORMACE O SOUTĚŽIL NALEZNETE ZDE!61. DÍL - Ideální banka 21. století: Ideální banka a efektivní bezpečnostní zóny

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

48198319344

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne 490 000

490000


ČÍSLO TÝDNE: 490 000 korun. Právě tolik by měl stát jeden z nejlevnějších elektromobilů na trhu. Oznámení o začátku výroby oznámila společnost Volkswagen. Tato cena by výrazným způsobem zvýšila dostupnost elektromobilů pro běžné spotřebitele.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,4100
Kurz USD Americký dolar 1 USD 22,5510
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,6340
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 28,4655
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 25,8370
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,4250
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,9134
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více