65. díl - Ideální banka 21. století:
Identifikace pomocí oční sítnice


24. 08. 2015  00:07     Miroslav Zeman     komentáře (0)

PONDĚLNÍ A PÁTEČNÍ SERIÁL - IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ: Soutěže studentů středních a vysokých škol za rok 2014 již byla vyhodnocena a byly předány ceny, my však pokračujeme v představování soutěžních prací studentů. Karolína Šídlová se chce identifikovat pomocí oční sítnice.

65. díl - Ideální banka 21. století: Identifikace pomocí oční sítnice
Karolína Šídlová je studentkou SOŠS Kavčí Hory, Praha. Karolína se díky své práci umístila na velmi příjemném 65. místě z celkových 172 odevzdaných prací. Karolína se tentokrát zabývala jedním aspektem bankovních služeb, tedy zejména službou bankomatů a přístupu k nim. Logicky se tak nabízí otázka přístupu a identifikace klienta pomocí otisku prstu, který navrhlo již vícero studentů. Karolína však přidává ještě další možnost identifikace a to pomocí skeneru oční sítnice. Tak jako otisk prstu je unikátním a nenapodobitelným vyjádřením identity člověka, tak to samé platí i o sítnici oka. Další studenti mimo jiné navrhovali jako identifikační údaj i scan krevního řečiště ruky, který se testuje aktuálně ve Skandinávii.

CELOU PRÁCI KAROLÍNY ŠÍDLOVÉ SI MŮŽETE PŘEČÍST DÁLE:

"Bankomat

Chtěla bych, aby bankomaty, pro nás v blízké budoucnosti, v roce 2020 byly na otisk prstu, anebo na skener oční sítnice klienta vybrané banky.

Myslím si, že bankomat, který by měl v budoucnosti možnost fungovat na otisk prstu, by byl jedna z možností jak ochránit svoje peníze a své osobní údaje před zloději, protože se na světě nenajdou dva lidé, kteří by měli opravdu totožné otisky prstu. Jediná možnost jak tento ochranný prvek bankomatu obejít je, že by se našel člověk nebo skupina vyšinutých lidí, kteří by byli schopni prst vybraného klienta z davu amputovat.

Pokud by člověk použil v budoucnosti skener oční sítnice, byla by opravdu malá možnost zneužití této metody. Když by měl potenciální klient pocit, že je v nebezpečí, stačilo by třikrát zamrkat a bankomat by požadovanou hotovost nevydal a jeho karta by se ihned zablokovala. Jediná nevýhoda očního skeneru je, že by lidé nesměli používat brýle nebo kontaktní čočky, protože by se správně nenačetla  oční sítnice.

Nejlepší by bylo spojení těchto dvou metod dohromady."

ZÚČASTNĚTE SE NOVÉHO ROČNÍKU SOUTĚŽE STUDENTŮ - IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ A VYHRAJTE CENY V HODNOTĚ DESÍTEK TISÍC KORUN! PRAVIDLA A PODMÍNKA NALEZNETE ZDE!

idealni-banka-201565. díl - Ideální banka 21. století: Identifikace pomocí oční sítnice

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

48051805552

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne 490 000

490000


ČÍSLO TÝDNE: 490 000 korun. Právě tolik by měl stát jeden z nejlevnějších elektromobilů na trhu. Oznámení o začátku výroby oznámila společnost Volkswagen. Tato cena by výrazným způsobem zvýšila dostupnost elektromobilů pro běžné spotřebitele.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,3110
Kurz USD Americký dolar 1 USD 22,3410
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,6265
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 28,3625
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 25,6655
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,4150
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,8920
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více