69. díl - Ideální banka 21. století:
Ideální banka. Ideální banka v rozhovoru s redaktorem


25. 09. 2015  00:23     Miroslav Zeman     komentáře (0)

PONDĚLNÍ A PÁTEČNÍ SERIÁL - IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ: Soutěže studentů středních a vysokých škol za rok 2014 již byla vyhodnocena a byly předány ceny, my však pokračujeme v představování soutěžních prací studentů. Tomáš Kudrnáč z Univerzity Hradec Králové zvolil formu rozhovoru.

69. díl - Ideální banka 21. století: Ideální banka. Ideální banka v rozhovoru s redaktorem
Tomáš Kudrnáč je studentem Univerzity Hradec Králové. Do soutěže přišel s nápadem popsat ideální banku formou rozhovoru. Rozhovor se odehrává mezi fiktivním reportérem a autorem práce. Otázky naznačují ty nejdůležitější problémy a věci na které by ideální banka měla reagovat a řešit je. Tato práce a zejména unikátní nápad vynesly Tomášovi velmi zajímavé 70. místo. 

Celou práci, tedy rozhovor se studentem Tomášem Kudrnáčem si můžete přečíst níže:

Jak bude vypadat ideální banka v roce 2020?

Co byste v bance za šest let chtěli najít?

Za šest bych chtěl najít v bance příjemné prostředí, kde budou použité nové technologie. Očekával bych příjemné posezení při delší čekací době, kdy je pobočka hodně zaplněná, aby se člověk na pobočce cítil pohodlně. Čas by si člověk mohl zkrátit přečtením nových informací ze svého tabletu nebo smartphonu. V bankomatech, bych také rád uvítal použití nové technologie a to ověření identifikace klienta pomocí otisku prstů. Tuto technologii používají některé smartphony, které se prodávají na našem trhu. A u platebních terminálů v kterémkoliv obchodě, bych to také nahradil, místo zadání PIN kódu při platbě. U nových bezkontaktních platebních karet je platba do 500,- Kč, realizována bez zadání PIN kódu. To může být docela problém při ztrátě této platební karty, pokud jí daná osoba nezablokuje, může zloděj nakupovat do částky 500,- Kč. Proto by se tím předešlo odcizení platebních karet.

Jak by se banka měla v blízké budoucnosti chovat?

Měla by hlavně urychlit její stávající služby a nevyužívané služby zrušit a nahradit je novými pro své klienti a tím také zkrátit dobu čekání. Měla by mít dobře vyškolený personál, aby se nové klienti dozvěděli veškeré informace o službách, které banka nabízí.

Co by měla nabízet?

Nové služby, aby se mohla prosadit na našem trhu a mohla tak zaujmout nové potencionální klienti, prodloužit u některých svých poboček otevírací dobu. Když bude chtít klient u banky zřídit hypotéku, tak by banka měla zkrátit vyřízení hypotéky, aby nemusel klient čekat dlouho. Dále by mohla nahradit stávající elektronický podpisový vzor, novým ověřením a to identifikaci klientů pomocí otisku prstů, jedná se o velmi účinný způsob ochrany proti neoprávněnému zneužití. Technologie je založena na principu snímání a porovnání otisku prstu identifikovaného klienta. Zaručuje nezaměnitelnost identifikace konkrétní osoby, protože porovnávané znaky otisku prstu jsou u každého člověka jedinečné.

Čím by měla zaujmout?

Novým prostředím a službami pro své nové klienti. Vytvoření nové reklamní kampaně pro nově nabízené služby.

ZÚČASTNĚTE SE NOVÉHO ROČNÍKU SOUTĚŽE STUDENTŮ - IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ A VYHRAJTE CENY V HODNOTĚ DESÍTEK TISÍC KORUN! PRAVIDLA A PODMÍNKA NALEZNETE ZDE!

idealni-banka-201569. díl - Ideální banka 21. století: Ideální banka. Ideální banka v rozhovoru s redaktorem

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

39147704400

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

104


ČÍSLO TÝDNE 104 - právě tolik miliard vytvořily banky čistý zisk v roce 2022. Jedná se o rekordní výsledek po hladových letech v době koronavirové krize.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,4750
Kurz USD Americký dolar 1 USD 23,2280
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,3105
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 28,2365
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 25,4185
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,3100
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,9201
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více