74. díl - Ideální banka 21. století:
Banka zahalená do moderních technologií


12. 10. 2015  00:41     Miroslav Zeman     komentáře (0)

PONDĚLNÍ A PÁTEČNÍ SERIÁL - IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ: Soutěže studentů středních a vysokých škol za rok 2014 již byla vyhodnocena a byly předány ceny, my však pokračujeme v představování soutěžních prací studentů. Jessica Marešová z Univerzity Hradec Králové si ideální banku představuje jako banku plnou moderních technologií.

74. díl - Ideální banka 21. století: Banka zahalená do moderních technologií
Jessica Marešová je studentkou Univerzity Hradec Králové. Celá práce studentky je vedena ve smyslu popisu moderního a inovativního přístupu Ideální banky. Moderní technologie, které si Jessica představuje zcela jistě překračují horizont roku 2020, na druhou stranu se jedná o zajímavé nápady a zajímavé čtení. Soutěžní práce vynesla Jessice dobré 75. místo, z celkových 172 soutěžních prací.

CELOU PRÁCI STUDENTKY SI MŮŽETE PŘEČÍST DÁLE:

"Ideální banka v roce 2020 bude kompletně zahalená do moderních technologií. Banky se budou snažit svým klientům nabídnout co největší pohodlí, proto již při příjezdu na parkoviště, příhodně přiléhajícímu k bance, k nám ochotně přiskočí zaměstnanec pobočky, náležitě oblečen a jistě i upraven a s naším svolením nám zaparkuje automobil do jedné z garáží, kde bude náš motorový miláček hýčkán a opatrován, až do chvíle, kdy s úsměvem vyjdeme z banky, po příjemném vyřízení naší záležitosti.

Usměvavé zaměstnance za okénkem přepážky nahradí ultramoderní obrazovka s uměle vytvořeným obrazem dokonalého bankéře, vybaveným všemi vlastnostmi, které by takový obraz měl mít. Nebude muset nic vyhledávat v počítačových systémech, jelikož jeho naprogramované vědomosti budou dostačovat všem všetečným otázkám, názorům i perfektně informovaným a složitým klientům. Rozsah jedné takové schůzky se poté smrskne na několik pouhých minut, během kterých budeme schopni vyřešit i nevyřešitelné.

Pro naprosté pohodlí klientů bude banka vybavena oddělenými prostory, různě vybavenými tak, aby se každý cítil, jako doma. Pro takové místnosti je vždy nutná rezervace, která předchází zdlouhavému vysedávání na pobočkách a umožňuje okamžité přijetí k bankovní přepážce. Každý pokoj je vybaven jinak, pro vzdělaného programátora je k dispozici pokoj vybaven obrazovkami, designován do stylu moderních počítačových technologií, jako například křeslem, nabízejícím okamžité připojení k internetu na jeho opěradlech s dotykovými obrazovkami, podobnými tabletu či robot nabízející občerstvení. Samozřejmě nesmí chybět ani tapety v motivu počítačové klávesnice. Pro klienty, zvyklé na klasický přístup, myšleny jsou především starší generace v naší společnosti, budou k dispozici místnosti klasicky vybavené křesílky, stolky s kávou a sušenkami a samozřejmě i s možností jednat o naší záležitosti s úředníkem banky, nikoli s moderní obrazovkou. Pro maminky s dětmi, které mají pracovně vytížené partnery pak pokoj vybavený dětským koutkem a hračkami, s možností zažádání o vyškolenou pečovatelku, pro případ, že by se schůzka protáhla.

Dále pak každá banka bude mít k dispozici kavárnu s příjemnou obsluhou, případně i restauraci nabízející možnost zastavit se na rychlý oběd v případě, že schůzka bude probíhat okolo poledne.

Ideální banka v roce 2020 se bude tedy kromě moderních technologií věnovat především i svým klientům a snažit se o jejich naprosté pohodlí během vyřizování bankovních záležitostí. Zajistí si tím tedy stálost svých klientů, kteří se poté budou do své banky rádi vracet."

ZÚČASTNĚTE SE NOVÉHO ROČNÍKU SOUTĚŽE STUDENTŮ - IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ A VYHRAJTE CENY V HODNOTĚ DESÍTEK TISÍC KORUN! PRAVIDLA A PODMÍNKA NALEZNETE ZDE!

idealni-banka-201574. díl - Ideální banka 21. století: Banka zahalená do moderních technologií

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

38004369792

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

104


ČÍSLO TÝDNE 104 - právě tolik miliard vytvořily banky čistý zisk v roce 2022. Jedná se o rekordní výsledek po hladových letech v době koronavirové krize.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,4170
Kurz USD Americký dolar 1 USD 22,9160
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,3075
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 28,0760
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 25,2800
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,2650
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,9148
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více