77. díl - Ideální banka 21. století:
V bankách budou pracovat roboti


23. 10. 2015  00:55     Miroslav Zeman     komentáře (0)

PONDĚLNÍ A PÁTEČNÍ SERIÁL - IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ: Soutěže studentů středních a vysokých škol za rok 2014 již byla vyhodnocena a byly předány ceny, my však pokračujeme v představování soutěžních prací studentů. Karina Zaripova vidí ideální banku jako pracoviště robotů.

77. díl - Ideální banka 21. století: V bankách budou pracovat roboti
Karina Zaripova je studentkou Vysoké školy finanční a správní. Její představa ideální banky zahrnuje nejen obligatorní důvěru mezi bankou a klientem, ale také využití velmi pokročilých moderních technologií. V Ideální bance blízké budoucnosti si tak Karina dokáže představit i roboty, kteří budou za bankovní úředníky a zaměstnance zpracovávat administrativní úkoly, či komunikaci a klienty. Karině její práce vynesla dobré 76. místo, mezi celkovými 172 soutěžními pracemi.

SOUTĚŽNÍ PRÁCI KARINY ZARIPOVÉ SI MŮŽETE PREČÍST ZDE:

"Ve světě neexistuje nic dokonalého, ani banka. Ale z mého pohledu, ideální banka je taková banka, kde je jednoduchý, pochopitelný, rychlý platební systém a kvalitní servisní podpora atd.

Myslím, že při pohledu do budoucnosti je těžké vymyslet inovaci v oblasti bankovnictví. Domnívám se, že základem jakékoliv inovací je snaha zlepšit to, co máme teď v současnosti. Proto v hledání novoty má smysl věnovat pozornost problémům moderního bankovnictví. Musíme klast otázku, co zákazník potřebuje momentálně, s čím není spokojen, co mu chybí a co by ho mohlo zajímat z pohledu spotřebitele v budoucnosti. Mohla bych hledat odpověď ve vynálezu nového bankovního produktu či služby, ale bude-li to zásadní změna ve vztahu klient-banka? Nemyslím si tak.

Na internetu a na konferenčních fórech, lidi se často vedou diskuzi na téma - Jaká by měla být ideální banka. Provádějí taky i speciální průzkumy. Například, pro soukromého klienta banky, podle nedávného průzkumu, nejdůležitější kritéria při posuzování výkonnosti finančních institucí jsou: rychlost obsluhy, absence front, kvalifikace pracovníků, pohodlná otevírací doba poboček.

Hlavním faktorem ve vztahu mezi bankou a zákazníkem je důvěra. Často klient nehledá mezi mnoha bankami nízkou sazbu půjčky nebo naopak zvýšený příspěvek. On si vybere banku, která je spolehlivá, osvědčená, geograficky výhodné pro něj, s vysokou úrovní služeb, příjemným personálem, rozvinutým a bezpečným internetovým bankovnictvím. Takovým způsobem, zákazník efektivně využívá svůj čas a peníze tím, že pracuje s jednou konkrétní bankou. Banka, ze svého hlediska, dostává věrného přispěvatele a spolehlivého zákazníka.

Je také důležité vzít v úvahu současný vývoj internetových technologií. Je třeba aktivně rozvíjet vztah mezi bankou a globální sítě. Můj názor je, že kryptoměna má budoucnost a nakonec nahradí tradiční měnu. Předpokládám, že i Bitcoin by mohl stát univerzální měnou na světě.

Banky vytvářejí nové strategií, aby přilákali zákazníky, ale aby vážně svázat banku a spotřebitele je nutno pochopit, že banka musí stát každodenní rutinou spotřebitele, ale pohodlnou rutinou, odpovídající rychlému rozvoji internetu a technologií. Nesmíme zapomenout na mobilní aplikace. Téměř třetina světové populace používá internet pravidelně, a ti samí lidé jsou potenciálními zákazníky banky. Mobilní aplikace je způsob, jak spravovat své finance kdykoliv a kdekoliv. Je to praktické, jednoduché a šetří čas. Nyní vše bude záviset jenom na kvalitě připojení.

Důležitým prvkem vztahu mezi bankou a zákazníkem je lidský faktor. Myslím, že v budoucnu bude v kancelářích méně lidí a více robotů. Předpokládejme, že administrativnímu pracovníku pro přijetí informace, její zpracování, vyhodnocení rizika, prodiskutovaní o situaci s nadřízeným a správné řešení je nutné vyraznějí víc času než potřebuje robot, který je veden jenom určitým algoritmem. Navíc, on dělá ty samé procesy jako bankovní zaměstnanec, ale dělá je všechny najednou, což může výrazně ušetřit čas a také jistě snížit podíl byrokracie. Ti samí roboti mohou zpracovávat personální účetnictví pro každého uživatele. Banka, disponující informací o osobních preferencích klienta bude moci přesně a včas analyzovat potřeby klienta, aby mu nabídla vhodný produkt na základě intelektuálního systému sledování nákladů uživatele.

V této situaci, banka zřejmě bude muset zvýšit náklady na bezpečnost a spolehlivost financí, ale pokud by snížila počet zaměstnanců v kancelářích, dostupné zdroje by mohly být použity na vytvoření nového, bezpečného, internetového bankovního systému.

Na závěr bych ráda zdůraznila, že podle mého názoru ideální banka v roce 2020 se bude pozitivně rozvíjet ve vztahu ke klientovi, bude schopna mi poskytnout možnost spravovat své finance pomocí mobilní technologie, on-line měnu, chytrý systém pro sledování příjmů a nepočetný, ale příjemný personál na pobočkách bank."

ZÚČASTNĚTE SE NOVÉHO ROČNÍKU SOUTĚŽE STUDENTŮ - IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ A VYHRAJTE CENY V HODNOTĚ DESÍTEK TISÍC KORUN! PRAVIDLA A PODMÍNKA NALEZNETE ZDE!

idealni-banka-201577. díl - Ideální banka 21. století: V bankách budou pracovat roboti

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

39145065952

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

104


ČÍSLO TÝDNE 104 - právě tolik miliard vytvořily banky čistý zisk v roce 2022. Jedná se o rekordní výsledek po hladových letech v době koronavirové krize.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,4750
Kurz USD Americký dolar 1 USD 23,2280
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,3105
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 28,2365
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 25,4185
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,3100
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,9201
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více