81. díl - Ideální banka 21. století:
Otisk prstu, kvalitní prezentace a nízké poplatky


06. 11. 2015  00:09     Miroslav Zeman     komentáře (0)

PONDĚLNÍ A PÁTEČNÍ SERIÁL - IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ: Soutěže studentů středních a vysokých škol za rok 2014 již byla vyhodnocena a byly předány ceny, my však pokračujeme v představování soutěžních prací studentů. Žaneta Klikarová z TUL vidí ideální banku jako banku, která umožní přístu k účtu otiskem prstu.

81. díl - Ideální banka 21. století: Otisk prstu, kvalitní prezentace a nízké poplatky
Žaneta Klikarová je studentkou Technické univerzity v Liberci. Žaneta by ráda viděla ideální banku jako banku, která bude ve všech ohledech vybočovat z šedého průměru a to jak svým vzhledem a vzhledem svých poboček, tak i kvalitou a inovativností svých produtků. Práce je poměrně rozsáhlá a vynesla svému autorovi dobré 80. místo.

CELOU SOUTĚŽNÍ PRÁCI ŽANETY KLIKAROVÉ SI MŮŽETE PŘEČÍST NÍŽE:

"Banka v roce 2020 by měla být příjemné místo. Klient by se měl cítit komfortně a to nejen uvnitř budovy. Budovy bank by měly být dobře zvýrazněny a neměly by se ztratit v řadě ostatních budov a nutit klienta hledat a pátrat po své bance.

Už od prvního pohledu by měla být banka vidět. Pokud je banka v řadě ostatní budov, měla by být patřičně znázorněna. Navrhuji tedy celou budovu zvýraznit barvou, kterou se banka prezentuje. Jelikož jsou v České republice budovy spíše historického rázu, barva by měla být tomuto rázu přizpůsobena. Pro ukázku, pokud se banka prezentuje světle zelenou barvou, budova může být zvýrazněna jakýmkoli odstínem zelené, například tlumenější tmavší zelenou.

Interiér banky by měl být příjemný. Tuto atmosféru lze navodit pohodlným prostorem k sezení a např. automatem na kávu. Do všech bank navrhuji automat pro pořadí klientů a display nad obslužnými zónami. Žádné čekání ve frontě jak z dob minulých. Dále by se zrušila obslužná okénka a cedule „diskrétní zóna“. Cedule a metr a půl prázdna nezajistí klientovi naprosté soukromí. Banka roku 2020 by měla dát vzniknout malým kancelářím s neprůhledným sklem. Tedy v duchu naprosté diskrétnosti jak vizuální, tak zvukové.

Z pohledu služeb je kladen důraz na rychlost a bezpečnost. Nejdříve by se banky budoucnosti měly zaměřit na bezpečný a rychlý přístup k účtu. Zrušila by ověřování pomocí pin kódu ve veřejně přístupných bankomatech. Místo těchto kódů by bylo využito nezaměnitelného otisku prstu. Omezilo by se tak nárokům na paměť klienta. Zároveň by se minimalizovalo užívání platebních karet – dají se ztratit či lehce odcizit. Výběr z bankomatů a platby v obchodech by v tomto případě probíhaly pouze na základě otisku prstu. To ovšem klade nároky na bezchybnou databázi a počítačový systém banky. Neméně důležitým krokem je vylepšení spolupráce banky s ostatními institucemi. Tyto spolupráce potlačí ceny a poplatky dolu. Příkladem může být spolupráce se zahraničními finančními institucemi, které vedou ke snížení tax za platby mezi zahraniční a tuzemskou bankou.

Klienti z České republiky jsou v prvé řadě peněžně orientováni, ovšem mají i bezpečností nároky. Všechna tato vylepšení by vedla k získání většího počtu klientů a tudíž větší prosperitě banky."

ZÚČASTNĚTE SE NOVÉHO ROČNÍKU SOUTĚŽE STUDENTŮ - IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ A VYHRAJTE CENY V HODNOTĚ DESÍTEK TISÍC KORUN! PRAVIDLA A PODMÍNKA NALEZNETE ZDE!

idealni-banka-201581. díl - Ideální banka 21. století: Otisk prstu, kvalitní prezentace a nízké poplatky

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

27995063808

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

46


ČÍSLO TÝDNE - 46 právě tolik miliard korun investuje v České republice do rozšíření výroby čipů společnost ONSEMI. Jedná o největší investici v dějinách ČR.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 25,4240
Kurz USD Americký dolar 1 USD 23,3110
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,9800
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 30,2410
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 26,0630
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,4900
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 5,1174
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více