82. díl - Ideální banka 21. století:
Kvůli soutěži si založila bankovní účet


09. 11. 2015  00:17     Miroslav Zeman     komentáře (0)

PONDĚLNÍ A PÁTEČNÍ SERIÁL - IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ: Soutěže studentů středních a vysokých škol za rok 2014 již byla vyhodnocena a byly předány ceny, my však pokračujeme v představování soutěžních prací studentů. Zuzana Mastníková si kvůli soutěži založila svůj bankovní účet. Skvělá inspirace.

82. díl - Ideální banka 21. století: Kvůli soutěži si založila bankovní účet
Zuzana Mastníková je studentkou Masarykova ústavu vyšších studií, ČVUT. Zuzana popsala ideální banku na příkladu bankovního účtu, který si také i kvůli soutěži reálně založila. Chtěla totiž psát o reálných věcech a k tomu je osobní zkušenost s konkrétním bankovním produktem skutečně velmi užitečná. Na příkladu bankovního účtu pak Zuzka popisuje, jaky účet a s jakými parametry by si přála mít a jaký by tedy i měla nabízet ideální banka v blízké budoucnosti. Nápad vynesl Zuzna hezké 81. místo v soutěži.

CELOU SOUTĚŽNÍ PRÁCI ZUZANY MASTNÍKOVÉ NALEZNETE DÁLE:

"Rozhodla jsem se založit si bankovní účet. V dnešní době je k dispozici velké množství bank a každá z nich nabízí své bankovní účty, tyto jednotlivé  účty nabízí různé možnosti,  podmínky pro uživatele a to mě přimělo zamyslet se nad tím, co vlastně po svém budoucím bankovním účtu vyžaduji. Rozhodně potřebuji, aby tento účet byl bezpečný a dobře přehledný. Myslím si, že ideální banka 21. století by měla nabízet takový bankovní účet, který z těchto dvou podmínek vychází.

Základ bude stejný jako u stávajících bankovních účtů, máme jeden hlavní (základní) účet, na který nám každý měsíc přicházejí všechny příjmy. K to muto účtu má bankovní klient zdarma platební kartu a internetové bankovnictví. Ovšem rozdíl je v tom, že z tohoto účtu vedou jednotlivé klientem nastavitelné podúčty a spořící účty. Tyto účty si uživatel obsluhuje a reguluje sám.

Jednotlivé podúčty si uživatel může sám přejmenovat podle toho, k jakým účelům je hodlá využít. Například pokud vím, že musím každý měsíc zaplatit nájemné a školné, vytvořím si dva podúčty, jeden pojmenuji nájemné a druhý školené. Toto je ideální v případě, že mi peníze na účet přicházejí každý měsíc k 20. dni, ale nájemné musím platit už k 5. dni v měsíci. Proto si každý měsíc, hned potom, co mi příjdou finance na účet, převedu výši nájemného na jeden z podúčů pojmenovaný „Nájemné“, a mám jistotu, že budu mít dostatek financí pro zaplacení všech neodkladných položek jako je například již zmíněné nájemné a školné, tyto peníze mi v podůčtech zůstanou až do dne splacení dané položky a již nemusím hlídat aby mi zbylo dostatek financí.

Další možností jsou spořící účty, na kterých se mi odložené prostředky zhodnocují bankou vyhlašovaným úrokem. Spořící účet si můžu také pojmenovat podle toho, na co jej využiji. Zdě si můžu šetřit například na dovolenou či auto, pokud ovšem daný měsíc nemám dostatek financí pro naplnění jak podúčtů, tak i spořících účtů, můžu naplnit jen základní podúčty a spořící vynechat. Takže peníze nejprve přeliji ze základního účtu do jednotlivých potřebných podúčtů, poté do spořících účtů a vím, že to, co mi zbylo na základním běžném účtu mám na útratu. Toto je nejen velmi přehledné, ale také užitečné pro lidi, kteří mají problémy s plýtváním peněz a stává se jim, že nemají dostatečné finance pro podstatné platby a místo toho peníze utratili za nepodstatné věci, jako jsou oblečení, večeře v restauracích apod.

Zároveň tento účet splňuje podmínku bezpečnosti, neboť ve chvíli, kdy se mi do účtu nabourá neoprávněná osoba, dostane se pouze k základnímu účtu, na kterém mám pouze peníze, které mi zbyly, tudíž nenapáchá takové škody.

Převod peňez do jednotlivých malých podúčtů je možný ovládat buď ručně přes internetové bankovnictví, které je k účtu poskytováno zdarma nebo si nastavit trvalé příkazy.

Takto vypadá účet, který si představuji, že bude nabízen bankou v roce 2020."

ZÚČASTNĚTE SE NOVÉHO ROČNÍKU SOUTĚŽE STUDENTŮ - IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ A VYHRAJTE CENY V HODNOTĚ DESÍTEK TISÍC KORUN! PRAVIDLA A PODMÍNKA NALEZNETE ZDE!

idealni-banka-201582. díl - Ideální banka 21. století: Kvůli soutěži si založila bankovní účet

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

36077701234

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

337


ČÍSLO TÝDNE - 337 právě tolik miliard korun činil schodek státního rozpočtu v listopadu tohoto roku. Za celý rok 2022 má schodek rozpočtu dosáhnout 375 miliard korun. V číselném vyjádření se jedná o takovéto neuvěřitelné číslo 337 000 000 000 korun.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,3730
Kurz USD Americký dolar 1 USD 23,1550
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,2080
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 28,4295
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 24,6975
Kurz HUF Forint 100 HUF 5,9400
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,9493
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více