83. díl - Ideální banka 21. století:
Zaměstnanci dělají ideální banku


13. 11. 2015  00:25     Miroslav Zeman     komentáře (0)

PONDĚLNÍ A PÁTEČNÍ SERIÁL - IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ: Soutěže studentů středních a vysokých škol za rok 2014 již byla vyhodnocena a byly předány ceny, my však pokračujeme v představování soutěžních prací studentů. Jan Kluger si myslí, že ideální banka stojí především na svých zaměstnancích.

83. díl - Ideální banka 21. století: Zaměstnanci dělají ideální banku
Jan Kluger je studentem Soukromé podnikatelské střední školy v České Lípě. V jeho představě ideální banky vystupují do popředí především její zaměstnanci. Zaměstnanci tak představují tvář a image banky. Platí tedy, že ideální banka by měla mít když ne ideální zaměstnance, tak alespoň zaměstnance co možná nejlepší. Honza tak dává prioritu osobnímu kontaktu banky s klienty na rozdíl od jiných soutěžících, kteří vidí budoucnost bankovnictví spíše v elektronických službách a komunikaci přes internet na dálku.

CELOU SOUTĚŽNÍ PRÁCI JANA KLUGERA SI MŮŽETE PŘEČÍST DÁLE:

"Jak bude vypadat ideální banka v roce 2020?

Bude v roce 2020 existovat ideální banka? Ideální banka by měla vyhovět všem zákazníků a představám každého z nás. A umět přizpůsobit služby každému z nás. Je možné, aby taková banka existovala? Podle mého názoru nelze dosáhnou absolutní ideálnosti, ale na druhou stranu lze bankovní systém neustále inovovat a zlepšovat. Mé prarodiče by nikdy nenapadlo, že jednou bude možné platit přes internet, přes mobilní telefony a podobně. Já osobně se těším, jaký bude další vývoj celého bankovního sektoru a u čeho jednou řeknu: „tak to bych nevěřil, že půjde platit otiskem prstu.“

Jak by tedy měla vypadat ideální banka, která by byla úspěšná a starala se o spokojenost klientů? Nejdůležitější priorita banky by měla být důvěra klienta. Což je v dnešní době konkurenčního boje o klienta velmi těžké, každá z bank se předhání, která je lepší a často pak podávají zkreslené informace v reklamách, nebo jinak řečeno neřeknou vše podstatné. Banka by měla za všech okolností veřejnosti podávat jen ucelené a pravdivé informace, jen tak může dosáhnout 100% důvěry u svých klientů. Klient by měl mít pocit, že banka v první řadě myslí na svého klienta a myslí tak, jako by hospodařila se svými vlastními penězi. Ideální banka by měla spravovat peníze svých klientů tak, jako by byly její vlastní.

Dle mého názoru ideální banka stojí na svých zaměstnancích, jelikož ti jsou v každodenním kontaktu s klienty a ti vytvářejí image banky. Klient by měl komunikovat s bankou resp. se zaměstnancem banky, jakožto s odborníkem v oboru a měl by mít pocit, že bankovní úředník nakládá s penězi tak, jako by byly jeho vlastní. Klient bude cítit důvěru pouze tehdy, když bude vědět, že mu bankovní úředník řekl všechny důležité informace a že mu doporučil produkt, který je pro něj opravdu výhodný.

Domnívám se, že v dnešní době si lidé vybírají svou banku zejména podle referencí a doporučení svých známých, přátel a rodiny. Ideální banka musí stát o každého klienta a každý klient pro ni musí být důležitý bez ohledu na to, jaký je jeho příjem a jaké má požadavky a přání. Ideální banka je banka důvěryhodná a na tom banky musí hodně zapracovat, jelikož důvěra je ve vztahu k penězům to nejdůležitější."

ZÚČASTNĚTE SE NOVÉHO ROČNÍKU SOUTĚŽE STUDENTŮ - IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ A VYHRAJTE CENY V HODNOTĚ DESÍTEK TISÍC KORUN! PRAVIDLA A PODMÍNKA NALEZNETE ZDE!

idealni-banka-201583. díl - Ideální banka 21. století: Zaměstnanci dělají ideální banku

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

39144706688

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

104


ČÍSLO TÝDNE 104 - právě tolik miliard vytvořily banky čistý zisk v roce 2022. Jedná se o rekordní výsledek po hladových letech v době koronavirové krize.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,4750
Kurz USD Americký dolar 1 USD 23,2280
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,3105
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 28,2365
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 25,4185
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,3100
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,9201
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více