83. DÍL - Ideální banka 21. století:
Ideální banka je banka vstřícná ke studentům


03. 07. 2017  00:56     Redakce     komentáře (0)

PONDĚLNÍ A ČTVRTEČNÍ SERIÁL - IDEÁLNÍ BANKA 21 STOLETÍ: V rámci osmého ročníku soutěže středních a vysokých škol přinášíme jednotlivé práce studentů od těch nejlepších po ty méně úspěšné. Podívejte se tak spolu s námi na svět očima našich dětí. 87. místo získal student David Pfeifer z UHK. ČTĚTE DÁLE!

83. DÍL - Ideální banka 21. století: Ideální banka je banka vstřícná ke studentům
David Pfeifer je studentem Univerzity Hradec Králové. Tato škola v kategorii úspěšnosti škol také celou soutěž za rok 2015 zcela vyhrála. Velmi tak Univerzitě Hradec Králové děkujeme za velmi aktivní a vstřícnou spolupráci. Za svou rozsáhlou a zajímavou práci si David vysloužil 87. místo. 

Celou práci Davida Pfeifera si můžete přečíst zde:

"Jsem student vysoké školy a nedávno jsem si začal přivydělávat. Proto jsem se rozhodl, že si založím nový bankovní účet.

 První priorita byla, abych nemusel platit žádné bankovní poplatky nebo poplatky za vedení účtu. Po pár hodinách zkoumání internetových stránek veškerých našich bankovních ústavů jsem k mému překvapení zjistil, že takový účet nenabízí ani jeden. Proto bych se chtěl zamyslet nad tím, jak je to možné. Když může mít většina pracujících osob, kterým chodí pravidelná výplata účty bez poplatků zdarma. Proč zrovna já jako student bych měl platit několik desetikorun měsíčně? Ať je to měsíční poplatek za vedení účtu a ostatní služby zdarma nebo vedení účtu zdarma a různé poplatky za příchozí platby nebo výběry z bankomatů. Vždy to vyjde nastejno a pár stovek, které některé banky studentům jako bonus připisují, tyto výdaje stejně nepokryjí. Přijde mi směšné, že naše banky se snaží vydělávat právě na studentech, o kterých ví, že nemají peníze na rozhazování.

Proto bych uvítal a myslím, že bych nebyl sám, kdyby aspoň jedna banka zavedla studentské konto kompletně zdarma a bez zbytečných poplatků. Myslím si, že prostředky se dají vydělat efektivnějšími způsoby, než strháváním peněz.

Z hlediska nefinančních služeb bych viděl prostor ke zlepšení v oblasti komfortu a péče o zákazníky. Klienti by určitě uvítali, kdyby si při čekání na svého bankovního poradce mohli dát kávu, případně vodu k pití zdarma. Tím by byly uspokojeny alespoň základní potřeby zákazníků.  Žijeme v době, kdy je stále více a více zařízení připojována k internetu, proto bych doporučoval, aby každá větší pobočka banky umožňovala přístup k Wi-Fi pro veřejnost zdarma. Čím více spokojených klientů tím lépe.

Nakonec bych se chtěl zaměřit na službu pro rodiny. Ne každý v dnešní době sežene hlídání pro své dítě. Nebylo by špatné vybudovat na filiálkách dětské koutky, kde by si klienti mohli odložit děti a měli dostatečný klid k vyřízení jednotlivých záležitostí. Samozřejmě, že by to pomohlo i jednotlivým pracovníkům banky, které by mohlo rozrušovat dítě zákazníka například pří vyřizování žádosti o hypotéku. Klienti by se také už nemuseli bát chodit do banky, i když mají své ratolesti sebou.

Tyhle věci vidím z mého pohledu jako ty nejpodstatnější, které by mohli pomoci zvýšit návštěvnost poboček a zájem veřejnosti o konkrétní banku."

Partnerem soutěže IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ je dlouhodobě Air Bank, tedy banka, která na tuzemském trhu rovněž vyniká svou inovativností a snahou přinášet klientům neustále nová a efektivní řešení.

Air Bank

DALŠÍ SOUTĚŽNÍ PRÁCE SOUTĚŽÍCÍCH A INFORMACE O SOUTĚŽIL NALEZNETE ZDE!83. DÍL - Ideální banka 21. století: Ideální banka je banka vstřícná ke studentům

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

16273454934

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

104


ČÍSLO TÝDNE 104 - právě tolik miliard vytvořily banky čistý zisk v roce 2022. Jedná se o rekordní výsledek po hladových letech v době koronavirové krize.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 23,6740
Kurz USD Americký dolar 1 USD 22,0010
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,2360
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 27,5745
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 24,2570
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,3800
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,7656
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více