87. díl - Ideální banka 21. století:
Ideální banka má používat krevní řečiště prstu


27. 11. 2015  00:56     Miroslav Zeman     komentáře (0)

PONDĚLNÍ A PÁTEČNÍ SERIÁL - IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ: Soutěže studentů středních a vysokých škol za rok 2014 již byla vyhodnocena a byly předány ceny, my však pokračujeme v představování soutěžních prací studentů. Tereza Picková by ráda u své ideální banky viděla používání krevního řečiště prstu.

87. díl - Ideální banka 21. století: Ideální banka má používat krevní řečiště prstu
Tereza Picková a kolektiv jsou studenti Gymnázia Olgy Havlové v Ostravě. Hlavním poselstvím práce Terezy Pickové a jejích kamarádů je zavedení nového bezpečnostního prvku a to scanování krevního řečiště prstu. Nejednalo by se tedy pouze o klasický otisk prstu, který se nyní pomalu ale jistě zavádí do praxe, ale scanování krevního řečístě prstu, jako unikátního a hlavně bezpečného způsobu identifikace klienta pro placení v obchodech, tak i při přihlašování do internetového a mobilního bankovnictví.

CELOU SOUTĚŽNÍ PRÁCI TEREZY PICKOVÉ A JEJÍCH KAMARÁDŮ NAJDETE DÁLE:

"Když jsme přemýšlely, jakým směrem by se měla naše práce ubírat, napadaly nás spousty myšlenek, které by se daly následně rozvíjet. Od zrušení poplatků přes přístupnost banky 24 hodin 7 dní v týdnu až po okamžitý převod peněz mezi rozdílnými bankami.

My bychom se ale chtěly zaměřit spíše na zlepšení ochranných prvků. Je jasné, že pro řady seniorů, které vlastní platební karty, je problémové si zapamatovat pin ke kartě. A tak si většina z nich vezme na pomoc papírek, kam si magické čtyřmístné číslo zapíše. Toto samotné by nebylo zas tak problémové, ale majorita starších lidí vloží papírek přímo ke kartě. Jenomže toho využívají zloději a podvodníci, kteří tak mají ulehčenou práci. Nejenom že jim ukradnou hotovost, ale k tomu i peníze uložené na účtech. Ono se to zdá jako omílané klišé a mnozí z nás si myslí, že zapamatovat si ‚‚blbá‘‘ čtyři čísla není zas takový problém, ale pin ke kartě prostě a jednoduše nepatří. A dalo by se říct, že ani do peněženky, nejlepším úložištěm tak i nadále zůstává hlava.

Ale co když nejsme s to si pin zapamatovat? Nás napadlo prosté řešení. Místo pinu bychom zavedly otisk prstu, který funguje na principu krevního řečiště. Tedy něco jako biometrické čtení krevního řečiště prstu. Prst by se vložil do čtečky, která by snímala jak otisku prstu, tak krevní řečiště. Tím bychom pomohly starším osobám, ale zároveň i těm, kteří mají problém zapamatovat si pin kód. Nemuseli by si nikam zaznamenávat piny, jejich platební karty by nebyly v takovém ohrožení. Každý by svůj kód nosil s sebou.

Naše řešení je celkem prosté. Čtečky krevního řečiště prstu už na světě existují, tudíž by byl náš problém tímto vyřešen. Jenomže někteří z nás mohou namítat, že otisk prstu už je celkem velký zásah do soukromí. Stejně jako můžeme požádat o vydání normální platební karty, ne té bezkontaktní, mohli bychom požádat i o klasickou kartu."

ZÚČASTNĚTE SE NOVÉHO ROČNÍKU SOUTĚŽE STUDENTŮ - IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ A VYHRAJTE CENY V HODNOTĚ DESÍTEK TISÍC KORUN! PRAVIDLA A PODMÍNKA NALEZNETE ZDE!

idealni-banka-201587. díl - Ideální banka 21. století: Ideální banka má používat krevní řečiště prstu

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

28000566480

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

46


ČÍSLO TÝDNE - 46 právě tolik miliard korun investuje v České republice do rozšíření výroby čipů společnost ONSEMI. Jedná o největší investici v dějinách ČR.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 25,4240
Kurz USD Americký dolar 1 USD 23,3110
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,9800
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 30,2410
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 26,0630
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,4900
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 5,1174
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více