89. díl - Ideální banka 21. století:
Technika může být v budoucnu i hrozbou


04. 12. 2015  00:08     Miroslav Zeman     komentáře (0)

PONDĚLNÍ A PÁTEČNÍ SERIÁL - IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ: Soutěže studentů středních a vysokých škol za rok 2014 již byla vyhodnocena a byly předány ceny, my však pokračujeme v představování soutěžních prací studentů. Dan Kniebugl pojal celou věc varováním. Varuje před přílišnou automatizací bankovních služeb.

89. díl - Ideální banka 21. století: Technika může být v budoucnu i hrozbou
Dan Kniebugl je studentem Masarykovi univerzity v Brně. Dan varuje před přílišnou a přehnanou automatizací bankovních služeb, které mohou nakonec působit proti zájmům klienta. I automatika má své chyby a vady a není dobré se vložit zcela do rukou moderních technologií, které mohou také zklamat. Obrana pak bude v podstatě nemožná. Danovo poselství tedy zní - všeho s mírou.

CELOU SOUTĚŽNÍ PRÁCI DANA SI MŮŽETE PŘEČÍST ZDE:

„Dobrý deň,“ prehovorím a jediné čo sa mi ozve ako odpoveď, bude strojovým hlasom prednesená výzva: „Nech sa páči, box číslo dvadsaťpäť je voľný!“ Keď vstúpim do boxu, namiesto sympatickej slečny, alebo aj ofúknutej fuchtle, tam bude tróniť obrazovka. A nie hocijaká. Blikavá. Bude ma vyzývať, nech sa zapojím do interakcie. Sadnem si k nej a ona mi začne klásť otázky: „Chcete si vziať úver? Alebo nebodaj založiť účet?“ Bude to veľmi premakané, takže po celý čas budem mať dojem, že komunikujem so živou osobou. Ja si budem vyberať možnosti a mašinka mi pomocou svojich špičkových algoritmov bude ponúkať stále výhodnejšie a výhodnejšie služby. Nakoniec si toho navyberám toľko, koľko by mi nenanútila žiadna slečna s akýmkoľvek výstrihom. Až mi zrazu v mysli vyvstane akási otázka. „A prosím vás, koľko...“ spustím, ale na obrazovke sa zjaví text: „Prosím, priložte váš občiansky preukaz na naskenovanie.“ Až vtedy si uvedomím, že ja tú pôžičku vlastne nepotrebujem. Na obrazovke začnem hľadať tlačítko späť. Márne. Svieti tam iba zmienený text. Vstanem a s pocitom premrhaného času zamierim k dverám. Ale je zamknuté. V očiach sa mi zjaví des. Obzriem sa. „Prosím, priložte váš občiansky preukaz na naskenovanie.“ Nie. Začnem sa obzerať po zdrojovom kábli. Všetko je ošéfované tak, aby bol počítač nevypnuteľný. Skúsim búchať na dvere. Nikto ma nepočuje, v ostatných boxoch sú tiež len počítače. Jediné východisko svieti na obrazovke. Inej možnosti niet. Siahnem do vrecka, že odtiaľ vylovím... „Kde mám peňaženku?!“

ZÚČASTNĚTE SE NOVÉHO ROČNÍKU SOUTĚŽE STUDENTŮ - IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ A VYHRAJTE CENY V HODNOTĚ DESÍTEK TISÍC KORUN! PRAVIDLA A PODMÍNKA NALEZNETE ZDE!

idealni-banka-201589. díl - Ideální banka 21. století: Technika může být v budoucnu i hrozbou

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

24109167152

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

0,2


ČÍSLO TÝDNE - 0,2 právě o tolik se zvýšila ekonomika České republiky v prvním čtvrtletí roku 2024. Jedná se o velmi nízký růst, který se dá nazvat stagnací. Pro odborníky i podnikatele se jedná o zklamání.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,7260
Kurz USD Americký dolar 1 USD 23,0540
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,6835
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 29,2715
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 25,8760
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,2450
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,9684
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více