9. díl - Ideální banka 21. století:
Ideální banka bude mít unikátní Flash disky, kterými zaplatím i vyřídím reklamaci


02. 06. 2016  00:05     Miroslav Zeman     komentáře (0)

PONDĚLNÍ A ČTVRTEČNÍ SERIÁL - IDEÁLNÍ BANKA 21 STOLETÍ: V rámci osmého ročníku soutěže středních a vysokých škol přinášíme jednotlivé práce studentů do těch nejlepších po ty méně úspěšné. Podívejte se tak spolu s námi na svět očima našich dětí. Šesté místo získala Markéta Ziková ze Znojma. ČTĚTE DÁLE!

9. díl - Ideální banka 21. století: Ideální banka bude mít unikátní Flash disky, kterými zaplatím i vyřídím reklamaci
Markéta Ziková je studentkou Gymnázia, střední pedagogické školy, obchodní akademie a jazykové školy Znojmo. Tato škola se účastní naší soutěže už druhým rokem. GPOA je přitom jednou z nejaktivnějších a nejúspěšnějších škol, které se naší soutěže účastní. I nyní škola zaslala velké množství kvalitních prací svých studentů, které si postupně přestavujeme. Tou hlavní službou, kterou by ráda Markéta u ideální banky viděla je univerzální Flash disk, který by každý nosil při sobě a při nakupování by ho u obchodníka použil. Na jednu stranu by s ním mohl přímo

stranu by se mu na Flash disku uložily veškeré informace o produktu, o jeho zakoupení ceně, reklamacích, včetně daňového dotazu. Nemohlo už by se tak nikdy nikomu stát, že by ztratil doklad o koupi a nebyla mu tak uznána reklamace.

SEZNAMTE SE NYNÍ S PRACÍ MARKÉTY ZIKOVÉ SAMI:

Ziková 6 místo

"Není lehké si představit, jak by měla vypadat ideální banka už za tak krátký časový úsek – pět let, když mi vlastně momentálně nic neschází. Spravovat účet si mohu z pohodlí domova, platit účty mohu z pohodlí domova, veškeré potřebné informace vyčtu na internetu z pohodlí domova. 

Je tady ale jedna věc, která by mohla v budocnu usnadnit a zmodernizovat dosavadní techniky. Už se vám někdy stalo, že jste si v obchodě něco koupili, dostali jste stvrzenku, ale omylem jste ji vyhodili nebo ztratili? Ano, myslím, že tohle potkalo každého z nás alespoň jednou. Je potom škoda, když nám danou věc v obchodě nezreklamují, protože stvrzenku z mnoha důvodů prostě nemáme.

Mým nápadem je flash-disk. Představte si, že místo karty, bychom začali nosit flash-disky. Přijdete do obchodu koupit si novou lednici a místo karty vytáhnete flash-disk, vložíte do čtečky flash-disků, zadáte pin kód, peníze se převedou přímo z tohoto malého stvoření na účet obchodu. Říkáte si nejspíš, a co je tedy nového? Novinkou je, konec schraňování  stovek účtenek, následné ztráty a nakonec v nejhorším případě neuznané reklamace, protože jsme stvrzenku ztratili.
Flash-disk vám uchová veškeré doklady a návody přímo uvnitř ve speciálně rozdělných složkách.
Mohlo by to mít i kladný dopad v boji proti šedé ekonomice na našem území, při zavádění  elektronických registrací tržeb pomocí tzv. elektronické registrační pokladny, které by měly být zavedeny od roku 2017. Každý podnikatel by musel mít i systém flash-disků a tím by se pomocí internetu doklady spárovaly se zákazníkem, obchodníkem i se státem. Státu by neunikaly žádné daně ani jiné podvody, zákazník by byl pod stoprocentní ochranou proti následným podvodům, protože stát by viděl každou podnikatelskou činnost a obchodníkům by flash-disky usnadnily práci, protože při možné reklamaci, nebo inventůře by si doklady vyhledaly velmi jednoduše v tomto novém systému.

Otázkou je, co bude za pět let a zda můj nápad v té době nebude už moc zastaralý. Musím se přiznat, že pro mě osobně by to byla velká pomoc, protože bych měla všechny své doklady přehledně na jednom místě.

Partnerem soutěže IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ je dlouhodobě Air Bank, tedy banka, která na tuzemském trhu rovněž vyniká svou inovativností a snahou přinášet klientům neustále nová a efektivní řešení.

Air Bank

DALŠÍ SOUTĚŽNÍ PRÁCE SOUTĚŽÍCÍCH A INFORMACE O SOUTĚŽIL NALEZNETE ZDE!9. díl - Ideální banka 21. století: Ideální banka bude mít unikátní Flash disky, kterými zaplatím i vyřídím reklamaci

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

36040054376

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

337


ČÍSLO TÝDNE - 337 právě tolik miliard korun činil schodek státního rozpočtu v listopadu tohoto roku. Za celý rok 2022 má schodek rozpočtu dosáhnout 375 miliard korun. V číselném vyjádření se jedná o takovéto neuvěřitelné číslo 337 000 000 000 korun.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,3730
Kurz USD Americký dolar 1 USD 23,1550
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,2080
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 28,4295
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 24,6975
Kurz HUF Forint 100 HUF 5,9400
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,9493
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více