91. díl - Ideální banka 21. století:
Ideální banka má být univerzální


14. 12. 2015  00:50     Miroslav Zeman     komentáře (0)

PONDĚLNÍ A PÁTEČNÍ SERIÁL - IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ: Soutěže studentů středních a vysokých škol za rok 2014 již byla vyhodnocena a byly předány ceny, my však pokračujeme v představování soutěžních prací studentů. Petr Strašák popsal ideální banku svou úvahou. ČTĚTE DÁLE!

91. díl - Ideální banka 21. století: Ideální banka má být univerzální
Petr Strašák je studentem Vyšší odborné školy v Havířově. Do soutěže se Petr přihlásil se svou poměrně obecnou a teoretickou prací, která představuje úvahu studenta nad dlouhodobým směřováním bankovního sektoru. Z Petrovi práce vyplývá, že ideální banka budoucnosti by neměla být univerzalistická, ale univerzální. Práce pak přimíná odborný a z většiny teoretický text o obecných vyhlídkách a směřování bankovních sektoru v České republice a o stejném směřování Ideální banky.

S jakou prací tedy obsadil Petr Strašák 92 místo v naší soutěži IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ? 

První dekáda jednadvacátého století, kterak můžeme zpětně nahlédnout, se v souvislosti s bankovnictvím nesla v duchu univerzalizace poskytovaných služeb a všeobecné inovace v rámci možností bezhotovostního platebního styku. Dříve nemyslitelné se skrze využívání moderních technologií stalo realitou každodenního života, přičemž bude záhodno podotknout, že lze předpokládat další upevňování již zmíněného nastoleného trendu.

Člověk dnešní doby si navykl využívat stále komplexnějších a dříve nedostupných položek v rámci novodobé nabídky bankovních produktů, ať již tyto ve svých konkrétních podobách souvisejí s technologickým pokrokem či nikoli, přičemž celá řada těchto výdobytků lidské důmyslnosti v nemalé míře přechází v běžnou součást života každého z nás. Zatímco v minulých letech představovalo využívání nabídek poskytovaných bankami pouhou možnost, třebaže nezřídka poměrně libou, nyní lze v souvislosti s týmž fenoménem hovořit takřka o dějinným posunem danou obligaci každého občana. Úkolem „ideální banky roku 2020“ je zajistit, aby klientský kontakt (jsa povinným) s touto institucí představoval co možná nejméně bolestivou záležitost, proto je zapotřebí, aby dlouhodobým strategickým plánem bankovního sektoru nebylo pouze poskytování služeb univerzalistických, ale výslovně univerzálních, k dosažení kteréhožto cíle nebude postačovat pouhá partikulární obměna přístupu, ale celková změna koncepce.

Podobný postup si každopádně žádá, aby bankovní subjekty vyhledávaly aktivní příležitosti spolupráce s ostatními aktéry na trhu. Stávající a předpokládaná úroveň technologického progresu pak figuruje v pozici platformy, jež epitomizuje pomyslný odrazový můstek k dosažení řečeného strategického plánu v podobě konceptu všudypřítomné, v tuto samou chvíli však zcela neintruzivní banky.

ZÚČASTNĚTE SE NOVÉHO ROČNÍKU SOUTĚŽE STUDENTŮ - IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ A VYHRAJTE CENY V HODNOTĚ DESÍTEK TISÍC KORUN! PRAVIDLA A PODMÍNKA NALEZNETE ZDE!

idealni-banka-2015

 91. díl - Ideální banka 21. století: Ideální banka má být univerzální

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

36073929621

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

337


ČÍSLO TÝDNE - 337 právě tolik miliard korun činil schodek státního rozpočtu v listopadu tohoto roku. Za celý rok 2022 má schodek rozpočtu dosáhnout 375 miliard korun. V číselném vyjádření se jedná o takovéto neuvěřitelné číslo 337 000 000 000 korun.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,3730
Kurz USD Americký dolar 1 USD 23,1550
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,2080
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 28,4295
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 24,6975
Kurz HUF Forint 100 HUF 5,9400
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,9493
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více