93. díl - Ideální banka 21. století:
Budoucnost ideální banky je v internetu


21. 12. 2015  00:16     Miroslav Zeman     komentáře (0)

PONDĚLNÍ A PÁTEČNÍ SERIÁL - IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ: Soutěže studentů středních a vysokých škol za rok 2014 již byla vyhodnocena a byly předány ceny, my však pokračujeme v představování soutěžních prací studentů. Tomáš Kalina vidí ideální banku budoucnosti jako banku internetovou.

93. díl - Ideální banka 21. století: Budoucnost ideální banky je v internetu
Tomáš Kalina je studentem Vysoké školy finanční a správní v Praze. V rámci soutěže přihlásil Tomáš svou textovou práci, ve které popisuje svou představu ideální banky. Hlavním poselstvím Tomáše je, že ideální banka budoucnosti musí být banka internetová. Bez internetu se žádná kvalitní banka s kvalitními produkty neobejde. Smyslem internetu v bankovnictví je rychlá komunikace, rychlé vyřízení věci a hlavně pohodlí. Pro banku pak internet znamená výrazně nižší náklady, než které by banka měla na obsloužení stejného počtu lidí na pobočkách. Práce vynesla Tomášovi 94. místo mezi 172 hodnocenými pracemi.

POROVNEJTE SI BĚŽNÉ ÚČTY A KREDITNÍ KARTY!

Jak tedy má ideální banka na internetu dle Tomáše Kaliny vypadat?

Ideální banka budoucnosti by se měla co nejvíce přiblížit životnímu stylu lidí, kteří mají stále méně času na vyřizování věcí osobně. Téměř veškerá komunikace mezi klientem a bankou probíhá pouze přes internet, kde se využívají elektronické podpisy nebo jiné dostupné technologie pro ověření pravosti. Internetový bankovní systém je základní komunikační prostředek mezi klientem a bankou, tudíž tomu odpovídá jeho zpracování. Počet základních poboček není zbytečně vysoký a jejich nabídka je určena především lidem bez přístupu k internetu. Poté tato banka nabízí pobočky specializující se na finanční nebo investiční poradenství, kam se klienti objednávají opět pomocí internetu a mají možnost napsat přesně své požadavky, které budou chtít řešit. V těchto pobočkách se klient cítí jako doma, dostane kvalitní občerstvení, sedí v kvalitním křesle a nikoliv na obyčejné židli, ale stále se jeho poradce snaží o co největší úsporu času a má připraveno několik variant podle předchozího přání klienta. Jakmile se klient rozhodne, může odejít a poradce mu opět všechny materiály připraví k podepsání přes internet. Klient zde nečeká, až se všechny smlouvy vytisknou a podobně. V žádném případě banka nekontaktuje klienta prostřednictvím telefonu s nabídkou dalších služeb, ani s průzkumem, prostě s ničím. Vše probíhá přes internetové bankovnictví, kde za ochotu věnovat čas vyplňování dotazníků nebo vyslechnutí si nabídky, dostává klient slevy na poplatky, zvyšuje se mu úrok na spořicím účtu a podobně. Banka téměř nenabízí služeb bankomatů, je jich pouze několik ve větších městech a většina plateb probíhá pomocí aplikací v mobilním telefonu a pomocí bezkontaktních karet.

INFORMACE O SOUTĚŽI A PROJEKTU IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ V ROCE 2015 NALEZNETE ZDE!

Maskot OFFICIAL

 93. díl - Ideální banka 21. století: Budoucnost ideální banky je v internetu

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

24107558704

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

0,2


ČÍSLO TÝDNE - 0,2 právě o tolik se zvýšila ekonomika České republiky v prvním čtvrtletí roku 2024. Jedná se o velmi nízký růst, který se dá nazvat stagnací. Pro odborníky i podnikatele se jedná o zklamání.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,7260
Kurz USD Americký dolar 1 USD 23,0540
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,6835
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 29,2715
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 25,8760
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,2450
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,9684
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více