95. DÍL - Ideální banka 21. století:
Ideální banka a tři zlaté nápady


28. 08. 2017  00:24     Miroslav Zeman     komentáře (0)

PONDĚLNÍ A ČTVRTEČNÍ SERIÁL - IDEÁLNÍ BANKA 21 STOLETÍ: V rámci osmého ročníku soutěže středních a vysokých škol přinášíme jednotlivé práce studentů od těch nejlepších po ty méně úspěšné. Podívejte se tak spolu s námi na svět očima našich dětí. 98. místo získal student Pavel Koloc z UHK. ČTĚTE DÁLE!

95. DÍL - Ideální banka 21. století: Ideální banka a tři zlaté nápady
Pavel Koloc je studentem Univerzity Hradec Králové. Tato škola se také stala co do počtu přihlášených studentů a kvality prací nejúspěšnější a tedy i vítěznou školou. Hlavní devizou ideální banky bude podle Pavla Koloce zaměření na vzdělávání a finanční gramotnost. Zároveň trvá na tom, aby studentské účty byly skutečně zdarma.

"Tři nápady na lepší služby bank v 21. století

Banky by měly více podporovat vzdělávání v oblastech finanční gramotnosti jak u dětí, tak i u starších, jelikož vzdělanost v tomto směru je v České republice velmi malá. Jenže jak v dnešní době něco takového zrealizovat? Je vůbec v zájmech banky mít v této oblasti vzdělané klienty, nebo raději mít klienty, kteří jsou schopni přikývnout i na ne tolik výhodné nabídky. V bankách by mohly být volně k dispozici prospekty, které by informovaly klienty o základních pojmech. Na internetových stránkách banky by mohla být speciální sekce o finanční gramotnosti. Na účelných příkladech by byly vysvětleny pojmy a bylo by k dispozici i fórum či kontakt na odborného poradce banky. Ve školách by mohly být distribuovány informační prospekty, které by však nesměly propagovat banku samotnou, ale měly by za úkol děti a studenty naučit aspoň základy finanční gramotnosti.

Studenti si na své banky stěžují, protože ani studentské účty nejsou zdarma. Ze svých účtů většinou platí kolejné, případně školné či jiné poplatky související se studiem. Proč by měly banky účtovat poplatky za to, že student zaplatí kolejné či školné. Ačkoli poplatek může být pouze směšný, nebylo by více humánní neúčtovat za tyto transakce žádné poplatky? Vzdělávání se má přece podporovat.

Všichni by jistě uvítali, kdyby se při návštěvě banky chovali pracovníci více přívětivě a nepřipadali by si jako další z davů, kteří se jdou poradit ohledně svých financí. Stačilo by méně strojené a rádoby milé chování a do konverzace přidání trocha neformálnosti. Klient se totiž v bance musí cítit uvolněně, aby mohl o důležitých záležitostech jednat.

Možná právě větší humánnost je budoucnost bankovního trhu 21. století. Třeba by pak lidé o bankách přemýšleli pozitivněji."

Partnerem soutěže IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ je dlouhodobě Air Bank, tedy banka, která na tuzemském trhu rovněž vyniká svou inovativností a snahou přinášet klientům neustále nová a efektivní řešení.

Air Bank

DALŠÍ SOUTĚŽNÍ PRÁCE SOUTĚŽÍCÍCH A INFORMACE O SOUTĚŽIL NALEZNETE ZDE!95. DÍL - Ideální banka 21. století: Ideální banka a tři zlaté nápady

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

2952936712

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

21375


ČÍSLO TÝDNE - 21 375 právě tolik návrhů na povolení osobního bankrotu bylo podáno v roce 2022. Jedná se o poměrně výrazný pokles proti předchozím létům, kdy naopak počet bankroků výrazně narůstal.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 23,7950
Kurz USD Americký dolar 1 USD 21,8940
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,0580
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 27,1345
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 23,7590
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,1100
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,8596
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více