Informace

Dovolená

Češi a dovolené 2016: Vybíráme podle bezpečnosti, nejčastěji zůstáváme v ČR a SR

15. 09. 2016  11:40  |   Bezpečnostní situace ve světě dramaticky ovlivnila rozhodování osmi z deseti Čechů při plánování letošních dovolených. Každý druhý Čech raději strávil dovolenou v tuzemsku nebo na Slovensku a necelá třetina lidí do zemí aktuálně pokládaných za rizikové záměrně necestovala. Nejobávanějšími destinacemi jsou přitom Istanbul, turecká riviéra, Tel Aviv či Hurghada. Čtvrtina Čechů dovolenou letos vůbec neplánuje. Nejčastějším důvodem je přitom nedostatek financí a času. Vyplynulo to z průzkumu Equa bank, který byl realizován na začátku letošního září. více »

Největší evropský průzkum mezi spotřebiteli: Tuzemské dovolené táhnou, padne na ně pětina letních výdajů Evropanů

24. 06. 2016  07:16  |   Evropské hospodářství ožívá. Až 79 % evropských domácností plánuje během letních prázdnin utratit stejnou nebo i větší částku než loni. Jde o 7% nárůst oproti loňskému roku. Letošní letní dovolenou plánují Evropané strávit ve své vlasti. více »

Dokážete si představit plánování dovolené i samotný pobyt bez internetu? Většinu Čechů ne

24. 08. 2015  13:45  |   Podle nejnovějšího průzkumu společnosti PayPal a agentury GFK[1] má mnoho Čechů dovolenou ještě před sebou, neboť řada z nich již letos na dovolené bylo. 14,4 % respondentů čeká na letní výprodeje v září a významná skupina cestovatelů plánuje svou dovolenou až na období říjen-prosinec (7,2 %). více »

Češi na dovolené v zahraničí utrácejí desítky tisíc korun

24. 08. 2015  11:11  |   Více než čtvrtina Čechů utratí na dovolené v zahraničí více než 15 000 Kč. Drtivá většina si s sebou vozí platební kartu. Mimo ubytování zaplatí nejvíce v restauracích a za nákup jídla. Výsledky přinesl červencový průzkum GE Money Bank. více »

Zapomenutá hotovost z dovolené: čeští turisté sedí na miliardách korun

04. 08. 2015  12:36  |   Každý druhý český turista si domů přiveze zbytky cizí měny, kterou znovu nevyužije. Necelé dva miliony cestovatelů tak mají doma hotovost v hodnotě bezmála tří miliard korun. více »

Dovolená: Kde vyhrajete s platební kartou a kde se naopak bez hotovosti neobejdete?

15. 07. 2015  11:03  |   Jen v loňském létě provedli Češi v zahraničí přes 7 milionů plateb kartou v celkovém objemu 11 miliard korun. Výše jedné platby v průměru činila 1 500 Kč. Ve většině zemí jsou bezhotovostní platby standard. více »

Společnost AXA Assistance představuje novou kampaní na cestovní pojištění tým AXAngers

14. 07. 2015  13:53  |   Kampaň na cestovní pojištění je komunikačně podpořená představením čtyřčlenného hrdinského týmu AXAngers, který spojuje poskytování návazné péče a asistence. Klienti tak mohou poznat konkrétní zaměstnance společnosti, kteří jim pomáhají, a lépe si představit jejich jednotlivé činnosti. Kampaň má za cíl představit komplexnost a rozsah souvisejících činností u cestovního pojištění, které klientům AXA Assistance nabízí, v čem všem může pomoci a jak se odlišuje od konkurence. více »

mBank bere své zákazníky na dovolenou

02. 07. 2015  16:05  |   S příchodem prázdnin připravila internetová mBank pro své zákazníky další atraktivní nabídku. Každý, kdo si v bance v období od 1. července do 31. srpna nově založí mKonto, či požádá o úvěrový produkt, získá voucher v hodnotě 100 EUR. Ten bude moci využít při nákupu ubytování v téměř 200 hotelích v 10 zemích Evropy. Voucher získají i stávající zákazníci, kteří doporučí mKonto svým přátelům a známým. více »

Čechům v Řecku prázdné bankomaty nevadí, tvrdí cestovní kanceláře

30. 06. 2015  13:17  |   Češi na dovolené v Řecku podle cestovních kanceláří situaci, kdy jsou zavřené banky a stojí se fronty na vybrání peněz z bankomatu, prakticky neřeší. V jihoevropské zemi by měl navíc fungovat pro mezinárodní karty výběr z bankomatu bez omezení. ČTK to dnes řekli zástupci Asociace cestovních kanceláří i jednotlivé kanceláře. Podle nich byli Češi řádně připraveni a přivezli si hotovost nebo jsou na pobytech s plnou penzí. více »

Češi v zahraničí stále nejčastěji platí v hotovosti

25. 06. 2015  14:28  |   Téměř 75 % Čechů dává v zahraničí stále přednost platbě v hotovosti, u věkové kategorie do 26 let je to dokonce 80 %. více »

Praktický rádce: Jak bezpečně platit v zahraničí? Vsaďte na kartu

25. 06. 2015  14:26  |   Tytam jsou doby, kdy jakýkoli výjezd za hranice znamenal složité propočty a frontu ve směnárně. Rozvoj technologií stále více popularizuje bezhotovostní platby.   více »

Dovolená v zahraničí? Cestujeme rádi, ale jsme národ konzervativců

27. 05. 2015  10:12  |   V uplynulých třech letech vycestovalo za hranice 78 % lidí ve věku 18-64 let. Z průzkumu asociace Visa Europe však vyplynulo, že při cestách do ciziny se Češi mění v konzervativce – jak výběrem destinace, tak i z pohledu způsobů placení.   více »

Nová anketa: Jaký způsob placení v zahraničí preferujete?

13. 07. 2014  00:40  |   Skončila nám předchozí anketa, která se týkala řešení předlužení. Nyní spouštíme anketu novou. Ta nám odpoví na otázku jaký způsobe placení preferujete na svých dovolených. Zůčastněte se i vy naší ankety a pomozte odpovědět na naši otázku. více »

Co je nejdůležitější při výběru dovolené? Podle Čechů cena!

17. 06. 2014  15:18  |   Na dovolenou do zahraničí letos pojede 39 procent Čechů. Dovolenou v Česku si dopřeje každý druhý. Téměř každý šestý Čech (17 procent) přitom hodlá relaxovat jak v Česku, tak v zahraničí. Zhruba každý čtvrtý pak na placený zájezd letos nikam nepojede (27 procent). Údaje vyplývají z průzkumu, který pro Cetelem realizovala agentura Stem/Mark*. více »

Vyhodnocení anketní otázky – 43 % Čechů si valuty z dovolené schovává pro strýčka příhodu

26. 11. 2013  11:08  |   V naší podzimní anketní otázce jsme se vás ptali, co děláte s cizoměnovou hotovostí (tzv. valutami), pokud vám zbudou po návratu z dovolené? Výsledky jsou vcelku zajímavé. Z vyrovnaně rozložených odpovědí vyčnívá pouze jedna možnost – schování si valut pro strýčka příhodu do budoucnosti. více »

DOVOLENÁ 2013: Desatero zásad bezpečné manipulace s platební kartou v zahraničí!

19. 08. 2013  12:07  |   Stále více Čechů jezdí na dovolenou pouze s platební kartou, tedy bez velkého množství hotovosti v peněžence nebo ledvince. A je to tak správně. Karta je skladná, zaplatíte s ní všude a v případě krádeže vám dává čas reagovat, narozdíl od krádeže hotovosti. Stejně jako v Česku, i v zahraničí se ale vyplatí být ostražitý. Přinášíme proto několik užitečných rad, které se při platebním styku mohou hodit… více »

Platební styk na dovolené – měnový kurz ve směnárně

06. 08. 2013  14:41  |   V dnešním textu se budeme zabývat platebním stykem v zahraničí v trochu jiné optice. Jiné, ale přesto velmi důležité – nezaměříme se totiž na nástroje provedení platebního styku (viz minulý text), ale na to, jakou roli v hotovostním platebním styku v zahraničí hraje měnový kurz. více »

PLATEBNÍ STYK NA DOVOLENÉ – jak na něj?

01. 08. 2013  15:12  |   Podle právě probíhající ankety na webu www.bankovnipoplatky.com existuje v ČR stále velmi vysoký počet lidí, kteří mají s platebním stykem v zahraničí problém. Na anketní otázku na naší domovské stránce zatím odpovědělo téměř šest stovek respondentů, přičemž jen 31 % z nich platební kartu využívá v zahraničí pravidelně. více »

Dovolená 2013: Práva klientů při krachu cestovní kanceláře

25. 07. 2013  11:43  |   Každoročně se setkáváme s případy, kdy někteří cestující zůstávají odříznuti od svých domovů vlivem krachu cestovní kanceláře. Ostatní následně odjíždějí na dovolenou plni obav, aby totéž nepotkalo i je. dTest shrnuje základní rady, na co si dávat pozor. více »

Užitečné: Co se vyplatí ohlídat při volání v zahraničí?

19. 07. 2013  02:44  |   Ceny volání v zahraničí se díky členství v Evropské unii rok od roku snižují, ochrana proti vysokým účtům ovšem působí jen na jejím území. Stačí zatoužit po exotice a účty za jednotlivé hovory naskakují po desítkách korun. Na co je vhodné si při volání v zahraničí dát pozor? více »

Výběry z bankomatů zahraničí - co se může před dovolenou hodit...

18. 07. 2013  20:13  |   Většina Čechů neví, za kolik vybírají peníze z bankomatu v zahraničí. Na snímku stánek s mořskými lasturami.Šedesát procent Čechů neví, kolik stojí výběr jejich platební kartou z bankomatů v zahraničí. Kartu s sebou do zahraničí přitom vozí 77 procent lidí. Nejčastěji ji mají jako pojistku pro případ, že by jim došla hotovost (45 procent ze všech respondentů). Údaje vyplývají z průzkumu společnosti Cetelem. Ale jak je to s cenami? více »

Na letních dovolených utratíme přes miliardu korun

17. 07. 2013  13:18  |   Češi si své zahraniční cesty umí pořádně užít. Letní trend potvrzují i loňské statistiky, kdy klienti ČSOB a Ery na svých letních dovolených zaplatili kartou v červenci a srpnu částku kolem 1,5 miliardy korun. Největší sumu utratili za ubytování, pohonné hmoty a potraviny. Jednoznačně nejoblíbenější zemí pro nákupy se stala Velká Británie, kde klienti druhé největší tuzemské banky o prázdninách nechali více než 160 milionů korun. více »

Před odjezdem na dovolenou svůj dům a domácnost zabezpečte

16. 07. 2013  15:03  |   Doba letních dovolených je pro většinu z nás dobou odpočinku, existují však bohužel i lidé, jimž v tomto období začíná období zvýšené aktivity. Zloději. Aby vám návrat z dovolené nepřinesl nemilé překvapení v podobě vybíleného bytu, doporučuje ČSOB Pojišťovna dodržet desatero jednoduchých pravidel. více »

Dovolené se Češi nevzdají. Raději ušetří na pohodlí či cestovce

11. 07. 2013  15:36  |   Přestože mnohé ukazatele stále nenasvědčují zlepšení stavu ekonomiky, pokud jde o letní dovolené, nenechají se o ně Češi připravit a většina z nich vyrazí na letní dovolenou aspoň někam v Česku. Stále tak například platí, že mnozí lidé vyrazí na letní dovolenou i vícekrát a pouze čtvrtina lidí se na dovolenou nechystá vůbec. Výzkum STEM/MARK pro Home Credit ukázal, že dovolenou si z finančních důvodů zkrátí málokdo, daleko raději změní český turista dovolenkovou destinaci. více »

DOVOLENÁ 2013: Co dělat, když zůstanete v zahraničí bez peněz? Čtěte zde!

11. 07. 2013  15:11  |   Zasloužená dovolená v zahraničí by měla být jedním z vrcholů roku, ale může se snadno proměnit v hodně nepříjemný zážitek – například pokud vás okradou a vy zůstanete zcela bez hotovosti a platebních karet. Zdánlivě bezvýchodná situace však má jednoduché řešení – poradíme vám, co dělat! více »

Dovolená 2013: Co dělat, když v zahraničí ztratíte cestovní doklady

05. 07. 2013  14:22  |   V dalším dílu našeho seriálu o dovolené se podíváme na černou můru všech turistů v zahraničí – ztrátu cestovních dokladů. Pokud se vám to stane, nezoufejte – domů se i přesto dostanete. více »

DOVOLENÁ 2013: Měníte valuty na dovolenou? Tak s rozmyslem!

27. 06. 2013  15:11  |   Ve shonu před cestou do zahraničí má spousta Čechů státel ještě v úkolníčku poznámku "Vyměnit peníze". Když odhlédneme od toho, že mnohem pohodlnější, levnější a bezpečnější je používat platební kartu, při výměně českých korun na valuty je nezbytné postupovat s kliedem. Cesta na dovolenou každého "měniče" postaví před otázku, kolik je třeba vzít s sebou peněz? Měnit, nebo neměnit valuty už doma? Kde? A za kolik? Chybná odpověď pak může vyši vysněnou dovolenou dosti podražit. více »

Kartu do zahraničí vozí tři čtvrtiny Čechů

18. 06. 2013  18:41  |   Většina Čechů (60 procent) neví, kolik stojí výběr jejich platební kartou z bankomatů v zahraničí. Kartu s sebou do zahraničí přitom vozí 77 procent lidí. Nejčastěji ji mají jako pojistku pro případ, že by jim došla hotovost (45 procent ze všech respondentů). Údaje vyplývají z průzkumu společnosti Cetelem. více »

Většina lidí nehodlá letos na dovolené šetřit

30. 05. 2013  11:41  |   Na dovolenou do zahraničí letos pojede 41 procent Čechů. Zhruba každý třetí Čech plánuje hotel, penzion či kemp v domovské krajině. Oproti minulému roku hodlá letos strávit dovolenou v zahraničí více lidí (o 6 procent), naopak ale méně lidí plánuje dovolenou v rámci České republiky (o 7 procent). Třetina lidí do rekreace letos neinvestuje, dovolenou stráví doma, na chatě či u příbuzných.  Údaje vyplývají z průzkumu společnosti Cetelem. více »

Češi utratili v létě zahraničí mnohem více peněz než v loňském roce

17. 09. 2012  12:38  |   Klienti ČSOB a Ery provedli během letošního léta téměř 800 tisíc zahraničních transakcí v celkovém objemu přesahujícím 1,1 mld. korun. Nejvíce transakcí proběhlo v Chorvatsku (bezmála 110 tisíc). Nejvíce peněz však klienti utratili v Itálii (přes 125 mil. korun). Mezi země s největším objemem i počtem transakcí dále patřily Německo, Polsko a Slovensko. více »

66 % čtenářů BP.com používá v zahraničí výhradně platební kartu

11. 09. 2012  17:09  |   V letní anketní otázce jsme se vás ptali, jaký platební styk upřednostňujete při zahraničních dovolených. Podle očekávání se u čtenářů serveru bankovnipopaltky.com projevila vyšší finanční gramotnost – dvě třetiny respondentů šetří čas i peníze a používají zásadně platební kartu. více »

VŠE O DOVOLENÉ: S naším tématickým seriálem vás na dovolené nic nepřekvapí!!!

02. 08. 2012  14:01  |   Je první regulérní týden prázdnin a mnohé Čechy čeká jedno z nejsladších období v roce – letní dovolená. Navzdory marketingovým kampaním vybízejícím k dovolené strávené v České republice i letos v létě vyrazí miliony rekreantů do zahraničí, nejčastěji k moři. Aby se odpočinek s rodinou či přáteli nezměnil ve chvíle stresu a nutnost řešit nepříjemné problémy, připravili jsme pro vás tematicky zaměřený seriál článků týkajících se témat spjatých s dovolenou v zahraničí, potenciálních problémů a jejich řešení. více »

Průzkum: Zahraniční dovolenou si letos užije každý třetí Čech

27. 07. 2012  11:34  |   Na dovolenou do zahraničí letos vyrazí zhruba třetina Čechů. Přibližně stejné procento lidí se rozhodlo pro hotel, penzion či kemp v domovské krajině. Třetina lidí do rekreace neinvestuje, dovolenou stráví doma, na chatě či u příbuzných. Údaje vyplývají z průzkumu mezi klienty společnosti Cetelem. více »

Dovolená: Při výběru dovolené respektujeme rady známých

19. 07. 2012  14:09  |   Výběr destinace pro dovolenou není často v rodině jednomyslnou záležitostí. Čím se ale Češi nechají nejvíc ovlivnit? Ve více než třetině případů jsou nejdůležitější a rozhodující doporučení přátel a známých. více »

DOVOLENÁ 2012: Nepodceňujte cestovní pojištění!

03. 07. 2012  11:28  |   I letos přinášíme seriál článků zabývajících se prázdninovou dovolenou. Poradíme vám, jak si co nejhospodárněji užít váš pobyt v zahraničí. Dnes se dozvíte důležité informace o cestovním pojištění. více »

Čas dovolených se blíží, pozor na ty na dluh!

31. 05. 2012  10:33  |   Banky a úvěrové společnosti nabízejí úvěr na cokoliv, třeba i na dovolenou. V době, kdy dochází k nárůstu počtu osobních bankrotů, a banky vynakládají nemalé prostředky k podpoře finanční gramotnosti, není křiklavějšího případu zbytečného zadlužování. více »

Největší podíl ze svých úspor Češi letos použijí na dovolenou

22. 05. 2012  11:55  |   Na dovolenou se letos chystají téměř dvě třetiny Čechů. Více než pětina lidí si na ni cíleně a dlouhodobě spoří. Z úspor českých domácností také na zasloužený odpočinek padne nejvyšší částka. Čtvrtina dotazovaných bude hradit náklady na dovolenou z aktuální hotovosti a jen jedno procentu Čechů se chystá kvůli dovolené zadlužit. Informace vyplynuly z průzkumu realizovaného v rámci projektu ING Bank Svět spoření. více »

Dovolená se blíží, využijte silné koruny k dolaru

14. 05. 2011  12:41  |   Každoroční sezona letních dovolených klepe na dveře, což znamená, že k tomuto tématu budeme na našem webu publikovat čím dál více materiálů. Dnes začneme tím, co pro české turisty znamená silný kurz české koruny. více »

Seriál DOVOLENÁ – 8. díl: Do zahraničí letos pojede o 15 % lidí méně

05. 08. 2010  04:25  |   V březnu tohoto roku realizovala společnost MasterCard výzkumné šetření MasterIndex, jehož výsledky ukazují, že v posledních dvou letech byla v zahraničí polovina Čechů. Letos se do ciziny chystá už jen 35 % z nich. více »

Seriál DOVOLENÁ – 5. díl: Desatero bezpečné manipulace s platební kartou v zahraničí!

17. 07. 2010  16:03  |   Stejně jako v Česku, i v zahraničí se vyplatí být ostražitý, a to především pokud jde o peníze. Přinášíme několik užitečných rad, které se při platebním styku mohou hodit… více »

Seriál DOVOLENÁ – 4. díl: Kolik stojí platební styk v zahraničí?

16. 07. 2010  02:40  |   Když už budete v zahraničí vybírat z bankomatu, berte raději vyšší částky. Poplatky za výběr jsou vysoké, nejčastěji kolem stokoruny. Pokud platíte v cizině kartou či vybíráte z bankomatu, banka měnu přepočítá ve výhodnějším kurzu, nejčastěji se používá "deviza prodej". více »

Seriál DOVOLENÁ – 3. díl: Platit kartou na dovolené? Proč ne?

15. 07. 2010  01:43  |   Z předvolebních průzkumů českých médií vyplývá, že letos opět o něco víc Čechů vyrazí na dovolenou do zahraničí pouze s platební kartou. Tuto informaci potvrzují i banky, jejich klienti si rychle na bezhotovostní platební styk na svých cestách rychle zvykají. více »

Nová anketní otázka: Jak platíte na dovolené?

29. 06. 2010  15:49  |   V sekci Anketa můžete odpovídat na novou anketní otázku! Podělte se se čtenáři serveru BP.com o to, jaká forma platebního styku v zahraničí Vám nejvíce vyhovuje? více »

Dovolená 2. díl – výběr z bankomatu v zahraničí

08. 07. 2009  02:22  |   V tomto díle se zaměříme na výběry z bankomatu v zahraničí (debetní kartou). Jak již bylo mnohokrát řečeno, nejlevnější variantou je platit v zahraniční kartou. více »

Dovolená 1. díl – kde si vyměnit peníze?

01. 06. 2009  07:38  |   Blíží se dovolené a tak klienti hledají pokud možno co nejlevnější alternativy při hospodaření mimo území ČR. více »

Na výměně peněz můžete vydělat i pěkně tratit

30. 05. 2008  11:05  |   Informace o kurzech a poplatcích musí být dle zákona uvedeny na viditelném místě volně přístupném zákazníkovi, informace musí být čitelná. V tomto se přístup jednotlivých subjektů velmi liší. více »
1

Sekce obsahuje celkem 46 článků. Výše vypsáno 0 - 50Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti