Fio banka

Fio banka

Fio banka, a.s.
Předseda představenstva a generální
ředitel: Mgr. Jan Sochor
Sídlo: V Celnici 10, 117 21 Praha 1
Tel.: 224 346 111
E-mail: fio@fio.cz, www.fio.cz

Kód banky: 2010

Infolinka: +420 224 346 800

Blokace karet: +420 224 346 777

Chcete změnit banku? Využijte kodex mobility.

KODEX BANKOVNÍ MOBILITY

Zisk banky 2018: 1 mld. Kč

Čistý výnos z poplatků a provizí: 0,32 mld. Kč

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2018


Kvartál
1 2 3 4

Banka roku
2017
Banka roku
2016
Banka roku
2015
Banka roku
2014
Ohodnoťte banku

Porota 3Q 2012 64,7
Helena Kadlecová

 

Oblast poplatků:

- ve III. čtvrtletí roku 2012 nedošlo k žádné úpravě poplatků za bankovní služby

Oblast úrokových sazeb:

- poklesla sazba u spořicího účtu Fio konto a to jak pro fyzické osoby, tak i pro osoby  právnické

- poklesly úrokové sazby u hypotečních úvěrů

Inovace  a novinky:

 - banka zpřístupnila novou verzi aplikace pro telefony s operačním systémem Android

Marketingové aktivity, komunikace:

-  prostřednictvím zpráv ve schránce internetového bankovnictví našli klienti informace o změnách Obchodních podmínek, o nabídce Fio hypotéky a klientům byl nabídnut seminář Škola investování 2012

Daniela Čermáková

 

Tato banka českého původu, dříve působící jako družstevní záložna, získala před 2 lety bankovní licenci. Na trhu se snažila prosadit nízkonákladovými službami, v čemž jí začaly konkurovat další tři banky. Fio ale nelení a neustále rozšiřuje svoji sít a přichází s inovacemi.  Tato banka zaujme i klienty, kteří chtějí investovat na trhu cenných papírů, k čemuž slouží velice kvalitní aplikace e-Broker.

Dalibor Z. Chvátal

 

V podstatě beze změn.

Petr Kučera
Hana Fojtová

 

Má již 200 tisíc klientů. Zvítězila v ocenění Hospodářských novin Nejlepší banka 2012 v kategorii Bankovní inovátor s produktem Fio Smartbanking. Otevřela další nové pobočky a má jich nyní 69. Rozšířila i počet bankomatů.

Bankovní poplatky 3Q 2012 86.3
Bankovní poplatky.com

 

Fio banka která se pro rok 2011 stala Nejvstřícnější bankou, letos zatím úspěšně obhajuje první místo. V aktuálním čtvrtletí nedošlo k žádným strukturálním poplatkovým změnám a tak hodnocení v této části ponecháváme na stejné úrovni.

V tomto čtvrtletí banka nepřipravila žádné poplatkové změny. Po úspěšném II. čtvrtletí, kdy Fio banka začala vydávat vlastní platební kartu, se ani žádné výrazné změny nečekaly. Připomínáme, že novými kartami lze vybírat desetkrát měsíčně z bankomatu Fio banky zdarma (to banka nabízela i dříve), nově navíc Fio banka umožnila klientům získat až 5 dalších bezplatných výběrů měsíčně z cizích bankomatů v ČR. Podmínkou je aktivní využívání karty – za každé 4 tisíce Kč, které klienti utratí přes kartu, je jeden bezplatný výběr. V minulém kvartále jsme zvyšovali naše hodnocení v této části, tentokrát jej ponecháme beze změn.

Sazebník banky patří i nadále k těm přehlednějším, kdy všechno najdete v jednom dokumentu, který je opět jen na šesti stranách. Pro někoho může působit rušivě oceňování poplatků i v jiných měnách než jenom v korunách (euro, dolary), ale pro jiné klienty to může být vítaná přidaná hodnota. V sazebníku také najdeme na relativně malém prostoru množství hvězdiček a pomocných vysvětlení. Hodnocení neměníme.

Fio banka se ve většině průzkumů umísťuje i ve III. čtvrtletí se svým běžným účtem na druhém místě, hned za mKontem, případně na místě prvním (Q Report Scott & Rose). Vzhledem k určitému zpoždění, projevily se změny kolem nové platební karty v Q Reportu Scott & Rose až ve III. čtvrtletí, kdy zaznamenáváme fenomenální pokles nákladů u standardního klienta z 567 Kč ročně na aktuálních 117 Kč (pokles o téměř 80%). Hodnocení proto po letech zvyšujeme v této části o 0,5 bodu.

Fio banka zlevnila hypotéky, 28. 8. 2012

Fio banka snížila úrokové sazby svých hypoték. Nově byla minimální roční sazba po zahrnutí veškerých slev 2,81 % p.a.

=Mso�a p&���rgin-top:6.0pt;text-align:justify'>Akce na hypotéky v Equa bank, 2. 8. 2012

 

V rámci letní akce nabídla Equa bank dočasné snížení úrokových sazeb pro refinancování hypotéky. Úroková sazba pro refinancování hypotéky s tříletou fixací úroků začínala na 2,99 % p.a., což byla aktuálně nejnižší pevná úroková sazba pro refinancování hypotéky na českém trhu.

Equa bank ruší poplatek za výběry ze všech bankomatů v Česku, 13. 9. 2012

Peníze ze všech bankomatů zdarma mohou nově vybírat zákazníci Equa bank. Dosud za tuto službu Equa bank zákazníkům účtovala poplatek 9 korun. Pro výběry z bankomatů v cizině ho ponechává. Banka po roce působení také změkčuje podmínky pro získání běžného účtu a služeb zdarma. Nově k tomu stačí mít 10 tisíc korun příchozích plateb měsíčně namísto 15 tisíc korun. Nebo 100 tisíc korun zůstatku na účtech v bance namísto dosavadních 150 tisíc korun.

21. 11. 2022  14:04
Veřejnost 3Q 2012 63.1
Peter Bramak

Nijak mě neoslovila, reklama není všechno a nevím ani co mi tato banka může nabídnout. Mám rád čitelné věci a tato banka tak na mě nepůsobí. Dávám čtverku

Jana Kovačiková
Miloš Nohavica

Banka, která zklamala. Rozvoj je minimální, stojí jen na velkolepé reklamě

Renata Hejnová
Jana Štécová
Jaroslav Pavlinak
Pavel Dvořák
Petr Noťas

Nová banka, nové image, s velkými bankami se však rozhodně nemůže srovnávat

Svatopluk Čech
Josef Marcián

Pobočky

Bankomaty