Fio banka

Fio banka

Fio banka, a.s.
Předseda představenstva a generální
ředitel: Mgr. Jan Sochor
Sídlo: V Celnici 10, 117 21 Praha 1
Tel.: 224 346 111
E-mail: fio@fio.cz, www.fio.cz

Kód banky: 2010

Infolinka: +420 224 346 800

Blokace karet: +420 224 346 777

Chcete změnit banku? Využijte kodex mobility.

KODEX BANKOVNÍ MOBILITY

Zisk banky 2018: 1 mld. Kč

Čistý výnos z poplatků a provizí: 0,32 mld. Kč

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2018


Kvartál
1 2 3 4

Banka roku
2017
Banka roku
2016
Banka roku
2015
Banka roku
2014
Ohodnoťte banku

Porota 3Q 2016 81,3
Miroslav Škvára
Miroslav Zeman

U Fio banky nemůžeme začít jinak než zopakovat její prvenství a zisk titulu GEEN Nejvstřícnější banka roku 2014. Banka tento nejvyšší titul obhájila již po čtvrté. První klientský rating bank je přitom nejkomplexnější a nejcitovanějším projektem pro objektivní hodnocení tuzemských bank.

Fio banka je v rámci nízkonákladových bank tou výraznější bankou a společně s Air Bank představuje špičku segmentu nízkonákladových bank. Banka, stejně jako Air Bank vytváří opakovaně zisk a přichází na trh pravidelně s novinkami a inovacemi, které rychle zavádí do praxe. Fio banka také pravidelně rozšiřuje svou pobočkovou síť, kdy se snaží dostat se ke svým klientům co nejblíže.

Fio je banka, která je sice nyní už střední, ale je aktivní, inovativní, je dobře vidět a také je česká. Právě na českosti postavila banka svou novou image. Banku tedy hodnotím velmi pozitivně.

S čím přišla banka v III. čtvrtletí 2016

Fio banka otevřela svou další pobočku a opět tak rozšířila svou pobočkovou síť v České republice. Fio banka začala nabízet své služby už na čtvrtém místě v Brně. Celkem tak má v České republice sedmdesát osm poboček, kde si klienti mohu založit účty bez poplatků nebo se přijít poradit o úvěrech či investicích.

Fio banka výrazně modernizovala a rozšířila služby ve svém internetovém bankovnictví. Mimo jiné zlepšila vyhledávání, přidala novinky na nástěnce, úpravy šablon, možnost volby data provedení platby a další.

Banka také umožnila klientům zřídit si kontokorent on-line přímo od svého počítače, bez nutnosti návštěvy banky. Banka tak přišla s novinkou v podobě úplného vyřízení kontokorentního úvěru online v Internetbankingu bez nutnosti návštěvy pobočky. Každé takové opatření velmi pozitivně hodnotíme.

Fio banka: Fio banka v novém sportovním spotu ukazuje, že její účet zdarma je pro všechny

Nejen Zuno, ale i Fio banka se rozhodla zviditelnit se na letních olympijských hrách a všeobecném sportovním šílenství, které zachvátilo v létě nejen klienty této banky. Banka tak přímo musela přijít se sportovním spotem, na kterém ukázala, že její účet zdarma je skutečně pro všechny… nejen pro sportovce. Bez ohledu na spot a jeho vydařenost nelze bance upřít, že skutečně účet zdarma nabízí a to i s poměrně širokým vějířem funkcionalit a možností. I proto jsou běžné účty u této banky tak žádané a také pozitivně hodnocené v nejrůznějších anketách a testech. Přejme tedy bance, aby její sportovní spot zabral a přinesl jí další tisíce spokojených klientů.

Olga Ortová Šeflová

Fio banka plynule rozšiřuje svoji pobočkovou síť, na nově vytvořených bankovních místech se soustřeďuje zejména na úvěrové a investiční poradenství pro své klienty. Pozitivní je také to, že tato banka uplatňuje stejnou bezpoplatkovou obchodní politiku vůči všem klientským segmentům, tedy vůči retailovým klientům i vůči malým a středním podnikům a korporacím. Z hlediska obsluhy je možno velmi kladně hodnotit, že nově banka umožňuje úplné vyřízení kontokorentního úvěru přes internetové bankovnictví klienta. Klient tedy vůbec nemusí navštívit pobočku, úvěr může získat zcela online.

Bedřich Danda
Markéta Grušáková
Bankovní poplatky 3Q 2016 86.3
Bankovní poplatky.com

Fio banka se stala Nejvstřícnější bankou i pro rok 2015. Uvidíme, jak si v souboji bank povede v novém roce 2016. Aktuálně žádnou strukturální změnu sazebníku banka neprezentovala.

Vzhledem k téměř nulovým změnám ve III. čtvrtletí roku 2016 nebudeme měnit hodnocení banky v této části.

Poté, co v předminulém čtvrtletí zmodernizovala Fio banka svůj sazebník a my to ohodnotili zvýšeným hodnocením, v aktuálním kvartále k žádným grafickým úpravám nedošlo. Aktuálně se sazebník rozkládá na osmi stranách. V sazebníku i nadále najdeme na relativně malém prostoru množství doprovodných a vysvětlujících textů. Ve III. čtvrtletí nemáme důvod naše hodnocení v této části měnit.

Fio banka se ve většině průzkumů umísťuje se svým běžným účtem na prvním nebo druhém místě. Nicméně v Q Reportu Scott & Rose se aktuálně pohybuje až na místě čtvrtém - roční náklady standardního klienta jsou 362 Kč. Hodnocení jsme ponechali ve stejné výši. 

21. 11. 2022  14:04
Veřejnost 3Q 2016 86.9
Jednak mají spoustu pokladen a spoustu spokojených zákazníků
Václav Řehák
dokáže vrátit ukradené peníze z účtu, nepožaduje poplatky za vyjimečný výběr z konkurenčního bankomatu
Je prostě nejlepší a hlavně jediná česká!

Pobočky

Bankomaty