mBank

mBank S.A., organizační složka,

Generální ředitel: Pawel Kucharski

Pernerova 691/42, Praha 8,186 00

www.mbank.cz

Kód banky: 6210

Infolinka:+420 222 111 999

Blokace karet:  Blokaci snadno provedete v mobilní aplikaci, internetovém bankovnictví nebo pomocí mLinky +420 222 111 999

Chcete změnit banku? Využijte kodex mobility.

KODEX BANKOVNÍ MOBILITY

Zisk banky 2018: 446 milionů Kč

 

 


Kvartál
1 2 3 4

Banka roku
2012
3. čtvrtletí
2012
1. čtvrtletí
2010
4. čtvrtletí
2011
Ohodnoťte banku

Porota 2Q 2010 49,8
Bedřich Danda

mBank nepřinesla pro podnikatele ve druhém čtvrtletí absolutně žádné pozitivní opatření. Banka působí dojmem jako když spíš zimním spánkem, což je v letních měsících spíše kuriózní.

 

Jedinou zprávou, kterou mohla banka překvapit je poměrně negativní zpráva o zavádění nových poplatků ve třetím čtvrtletí tohoto roku.

 

Především nenároční podnikatelé však mohou ocenit přehlednost a rychlost využívání on-line bankovních služeb této banky.

Dalibor Z. Chvátal

To, co předvádí mBank v posledních týdnech je sice profesně pochopitelné, ale klientsky nikoli. Banka se potřebuje dostat do černých čísel a to doslova za každou cenu. Nejde tak ani o to, že dochází k „přehodnocení“ poplatkové politiky a že slovo zdarma už v mBank od srpna neuslyšíme, průšvih je, že toto u mBank nikdo nečekal. Zatímco velká banka má dostatek možností, jak dražší služby nahradí pestrou nabídkou a kvalitním přístupem, na to mBank jednoduše nemá, ne v Česku. Od základu je lowcostová a takto i zůstatne, jen s poplatky. Banka spustila novou hypotéku Light, kde ujišťovala, že původní mHypotéka zůstává v nabídce i nadále. Jenže to není pravda, stávající klienti ji sice mají, ale ti noví jinou volbu nemají a buď si vezmou Light nebo žádnou. Naoko nízká úroková sazba s povinným životním pojištěním už tak sexy není a k tomu přidejte i horší schvalovací procesy, než má její hypoteční konkurence. Banka také posbírala  v soutěžích ocenění svých produktů, přitom již v době jejich hodnocení moc dobře věděla, že se jejich parametry změní. Ale pravda, papír snese všechno, tak ať se ten následující rok klidně chlubí.

Eva Poláchová

Zavedla novinku mHypotéku Light. Má nižší sazby než mHypotéka, ale klient již nemá možnost kdykoliv ji splatit bez poplatku. Pouze 20% jistiny ročně. Sazby (fixované) s pojištěním začínají na 3,98% p.a. , variabilní sazby na 3,7% p. a. s pojištěním. Nabídka je to poměrně pěkná, nicméně trochu neguje trend a profilaci mBanky jako „banky bez poplatků“. I mBank avizovala změny v sazebníku, takže bude velmi zajímavé, jakým směrem se nepoplatková struktura bude vyvíjet.

Otakar Schlossberger

Banka poskytuje základní množství produktů zaměřených zejména na depozita. Vedle toho banka nabízí také úvěry a platební karty. Škála produktů je však stále užší, zejména co se týká vztahů do zahraničí nebo v oblasti investování. Nicméně základní služby pro spotřebitele jsou zajištěny, a to zejména elektronickou formou. Banka původně deklarovala, že bude jen a pouze elektronická, nakonec však začala budovat i ona tzv. kontaktní centra. Nicméně obsluha na nich je více-méně sporná (osobní zkušenost). Bez znalosti přístupových práv do systému IB není klient v podstatě obsloužen. Banka oznámila změnu sazebníku (zavedení některých poplatků), ty však nejsou nikterak dramatické oproti konkurenci. Nicméně již postupně ustupuje od své původní vize – všechny služby zdarma. Alespoň takto to vnímala veřejnost. Úprava internetových stránek se podle mého názoru zlepšila.

 

Z praxe lze sdělit, že IB banky funguje celkem dobře, banka nabádá své klienty k dodržování bezpečných pravidel. Nicméně již nebylo možné nalézt na jejich stránkách nic o hospodaření banky, banka se také nepřihlásila ke společenské odpovědnosti a nepodporuje žádné aktivity potřebným, kultuře nebo sportu.

 

Miroslav Zeman

I ve II. čtvrtletí potvrdila mBank ústup ze své bývalé slávy. Aktivita banky byla skutečně velmi nízká a spíš než vstřícné kroky jsme se mohli dozvědět o plánovaném zvýšení poplatků či snížení úročení u vybraných spořících produktů.

Banka tak pomalu opouští pro ni poměrně drahou pověst „banky bez poplatků“.

Bank oznámila na začátku dubna změnu způsobu úročení u jejích spořicích účtů. Úročení bude prováděno pásmově. Vklady do 600 000 korun budou úročeny pouhým 1 %. Vklady nad tuto hranici budou úročeny 1,82 %. Banka se tak snaží motivovat klienty, aby si na spořicích účtech ukládali co nejvyšší částky. Do jaké míry se jí to tímto opatřením podaří, je poměrně sporné.

I mBank oznámila na druhou polovinu roku výrazné změny ve svém sazebníku. Tyto změny však mnoha klientům radost neudělají. Hodnocení dopadů změn však bude zveřejněno až v následujícím čtvrtletí.

Bankovní poplatky 2Q 2010 82.5
Bankovní poplatky.com

Nízkonákladová banka, která svou politiku postavila na nulových poplatcích. V aktuálním čtvrtletí sice k žádným změnám nedošlo, ale banka ohlásila zavedení některých bankovních poplatků od 1. srpna. Jakkoliv mohou být některé změny logické, bude mBank z tohoto úhlu pohledu jednou z mála bank, která změní svoji základní filozofii a poplatkovou strukturu. To se samozřejmě poté projeví i při hodnocení v následujícím čtvrtletí. I nadále banka nemá ani jeden nejabsurdnější bankovní poplatek (nebo příslušnou službu vůbec nenabízí - vklad na účet).

Jak již bylo popsáno výše, k žádným změnám v aktuálním čtvrtletí nedošlo, nicméně od 1. srpna se klienti této banky dočkají některých nových bankovních poplatků (výběry z bankomatů pomocí dodatkových platebních karet, výběry z bankomatů v ČR a v zahraničí či omezený počet bezplatných příkazů k úhradě) – což mohou nést citlivěji než u bank, kde si na bankovní poplatky jejich klienti již zvykli. Zajímavý pak bude rozbor poplatků a poplatkové srovnání mezi mBank a nově zařazenou Fio bankou, která může zamíchat s pořadím.

Sazebník se ve II. čtvrtletí nezměnil a zůstal tak vzhledem k omezenému množství služeb a s ohledem na nulové poplatky přehledný. Budoucí změny najde klient bez větších potíží v již uveřejněném novém sazebníku.

Ani Bankovní ročenka Scott & Rose ani kalkulátor bankovních poplatků nezaznamenal žádnou změnu. To se může změnit v následujícím čtvrtletí.

Veřejnost 2Q 2010 72.1
Kamila Damaská
Eliška Sládková
Lucie Trnečková

Banka, která mě sice nalákala na téměř nulové poplatky, ale neudržela moc dlouho. Absolutní nespokojenost s personálem na infolince. I sebemenší problém byl v podstatě neřešitelný + minimum poboček.. Radši si připlatit pár korunek za kvalitu než se rozčilovat s tímto :-).

Radek Klouda
Klára Zemanová
Jitka Čechovská
Kristýna Drsová
Marek Kolář

Dávám deset bodů protože je to moje banka kterou používám a nemám sní žáný problém .

Romana Koudeláková
Andrea Křížová

mají dobré reklamy, ale zkušennost s ní nemám žádnou


Sazebníky


Bankomaty