mBank

mBank S.A., organizační složka,

Generální ředitel: Pawel Kucharski

Pernerova 691/42, Praha 8,186 00

www.mbank.cz

Kód banky: 6210

Infolinka:+420 222 111 999

Blokace karet:  Blokaci snadno provedete v mobilní aplikaci, internetovém bankovnictví nebo pomocí mLinky +420 222 111 999

Chcete změnit banku? Využijte kodex mobility.

KODEX BANKOVNÍ MOBILITY

Zisk banky 2018: 446 milionů Kč

 

 


Kvartál
1 2 3 4

Banka roku
2012
3. čtvrtletí
2012
1. čtvrtletí
2010
4. čtvrtletí
2011
Ohodnoťte banku

Porota 2Q 2012 57,6
Bedřich Danda
Petr Kučera
Miroslav Zeman

 

Obdobně jako Fio banka, mám pocit, jako by se i mBanka zuby nehty držela svých zlatých a stříbrných pohárů, pro svoje vítězství však opomínala dělat něco víc.

Není žádným překvapením, že byla též jednou z bank, která zažila úspěch ve Zlaté koruně. Byl hned čtyřnásobný. Po úspěchu v hlasování veřejnosti i podnikatelů získala mBank další dvě ocenění v prestižní anketě Zlatá koruna. Finanční akademie udělila běžnému účtu mKONTO třetí místo v kategorii Účty a v kategorii Podnikatelské účty se mBUSINESS KONTO umístilo na druhém místě. Celkově si tedy mBank z jubilejního desátého ročníku Zlaté koruny odnáší čtyři ocenění. Navíc člen Finanční akademie za mBank Marek Sabaka získal titul Akademik roku.

Lehké novinky zaznamenává banka v mobilním bankovnictví. Urputně se angažuje v propagaci. Její nová marketingová kampaň představuje mLidi. Klíčovým tématem kampaně jsou mLidi, kteří personifikují podporované produkty. Cílem kampaně je zvýšit povědomí o značce a podpořit tak prodej osobního účtu mKONTO a užívání aplikací mobilního bankovnictví.

Zmíněná aktivita banky však ke zvýšení hodnocení nestačí. Její hodnocení ponechávám stejné jako z předešlého čtvrtletí. 

Jan Klička

Banka posbírala v průběhu druhého čtvrtletí hned několik úspěchů ve Zlaté koruně, kromě vylepšeného mobilního bankovnictví, ale zatím žádný produktový trhák nepřišel. Možná, že je to jen špatnou komunikací, což se banka snaží vylepšit výběrem nové agentury. Uvidíme, co předvede v druhé polovině roku. Bank je hodně, klientů málo. Konkurence prostě nespí.

Martina Hedvičáková

 

Klienti mBank se konečně dočkali a po nedávném představení aplikací internetového bankovnictví pro mobilní telefony s operačním systémem Android a iOS mohou nyní klienti mBank plně využívat bankovní služby i v telefonech s jinými operačními systémy.

mBank v anketě Zlatá koruna získala 4 ocenění. V kategorii Cena veřejnosti obsadil běžný účet mKONTO výborné 2. místo a v kategorii Cena podnikatelů se umístil podnikatelský účet mBUSINESS KONTO rovněž na druhém místě.  Finanční akademie udělila běžnému účtu mKONTO třetí místo v kategorii Účty a v kategorii Podnikatelské účty se mBUSINESS KONTO umístilo na druhém místě. Navíc člen Finanční akademie za mBank Marek Sabaka získal titul Akademik roku.

Poplatkovou politikou mBank obsazuje stabilní pozici. Bude záležet, jak se nově vniklé banky prosadí na trhu a zda donutí mBank ke změnám nebo rozšíření svých produktů. 

Bankovní poplatky 2Q 2012 85
Bankovní poplatky.com

 

Nízkonákladová banka, která svou politiku postavila na nulových poplatcích. V aktuálním čtvrtletí nedošlo k žádným významným strukturálním poplatkovým změnám. I nadále je tak mBank z pohledu poplatků nejlevnější bankou u nás, ale šlapou ji na paty další banky. Hodnocení v této části neměníme.

Banka příliš poplatkových změn nedělá, protože není moc kde. V aktuálním II. čtvrtletí se sazebník banky nezměnil (k poslední změně došlo k 15. 3. 2012). Hodnocení v této části proto nemáme důvod měnit.

Podoba sazebníku se ani v aktuálním čtvrtletí nezměnila. U sazebníku mBank je třeba ocenit, že je snadno k nalezení hned na homepage. Dále v něm klient v horní části najde přehlednou tabulku s archívem změn, a jakého okruhu služeb či produktů se tyto změny a kdy týkaly. Bohužel jednotlivé konkrétní změny klient nenajde a musí sazebníky porovnávat. Hodnocení neměníme.

Ani Q Report Scott & Rose ani Kalkulátor bankovních poplatků nezaznamenaly změnu v nákladech klientů, ani v pořadí banky a to i přes vstup nových bank. mBank je stále nejlevnější bankou (v Q Reportu Scott & Rose druhou nejlevnější za Fio bankou), pokud klient nepotřebuje služby, které tato banka neposkytuje (hotovostní operace). Hodnocení v této části proto ponecháváme beze změn.

Veřejnost 2Q 2012 68.6
Petr Vít

není vedena podle českých zákonů ale polských

Beeda Cool

banka v poho, velky dik za prvni rozhybani bankvniho trhu, davam 8 , zacina trochu ztracet u sporiciho uctu oproti nove konkurenci...

Pavel Dvořák
Psenda Psendovic
Petr Kolomazník
Hynek Folwarczny
Jiřina Pěnčiková

Sazebníky


Bankomaty