mBank

mBank S.A., organizační složka,

Generální ředitel: Pawel Kucharski

Pernerova 691/42, Praha 8,186 00

www.mbank.cz

Kód banky: 6210

Infolinka:+420 222 111 999

Blokace karet:  Blokaci snadno provedete v mobilní aplikaci, internetovém bankovnictví nebo pomocí mLinky +420 222 111 999

Chcete změnit banku? Využijte kodex mobility.

KODEX BANKOVNÍ MOBILITY

Zisk banky 2018: 446 milionů Kč

 

 


Kvartál
1 2 3 4

Banka roku
2012
3. čtvrtletí
2012
1. čtvrtletí
2010
4. čtvrtletí
2011
Ohodnoťte banku

Porota 2Q 2017 75,9
Miroslav Zeman

mBank je zajímavá banka. Vtrhla na náš trh před léty jako vítr. Bylo o ní všude slyšet. Zvedla první vlnu přechodu klientů od velkých bank k této nové. Vše bylo zdarma, vše bylo jednoduché a snadné. Základem byl přitom do té doby zatím ne úplně rozšířený internet a internetové bankovnictví. mBank zavedla do tuzemského slovníku pojem \"internetové banka\".

Od té doby jakoby banka usnula. Ze dne na den se vytratila. Snad dosáhla toho, co chtěla a o více už neusiluje. Je to škoda. Banka měla velkou perspektivu a naději stát se skutečně významnou tuzemskou bankou. To by se však nesměla leknout svého úspěchu. Nyní už, co do úspěšnosti a počtu klientů, tuto banku v podstatě dohnali její stejně velcí a stejně zaměření konkurenti jako Fio či Air Bank. Teprve příchod těchto bank jako přímé konkurence trošku nastartoval aktivitu této banky a také její nové inovace.

S čím přišla banka v II. čtvrtletí 2017

Aktivita banky v druhém čtvrtletí 2017 proti předchozímu čtvrtletí výrazně zvýšila. Banka přišla s několika velmi zajímavými novinkami a kroky, které nám umožnily zvýšit její hodnocení. Banka začne zavádět vlastní vkladomaty, oslovuje klienty s výhodnými půjčkami k refinancování těch starých. Určitě lez ocenit opětovně velký nárůst počtu klientů, nebo růst objemu půjček.

mBank investuje 50 milionů euro do nových technologií pro finanční instituce

Skupina mBank, působící v Česku, na Slovensku a v Polsku, jako první finanční instituce ve střední a východní Evropě zřizuje fond pro startupy specializující se na vývoj a prodej nových technologií v oblasti financí. Banka má ambici připojit se k průkopníkům, kteří mají zásadní vliv na digitalizaci bankovnictví. Díky této investici budou její klienti první, kdo budou mít přístup k novým řešením. A to je velmi dobrá cesta. Banka podpoří nové nápady v bankovnictví a zároveň tak bude první, která bude moci těmito nápady a řešeními disponovat. Zároveň pomůže rozjet nadějné projekty v daném sektoru. Naši Polští bratři jsou pověstnými obchodníky a je vidět, že umí i bankovnictví. Někdy bychom se mohli od nich lecos naučit.

mBank a Broker Consulting spouští projekt vkladomatů

V rámci strategického partnerství Broker Consulting a mBank byl dnes na pobočce OK POINT Vinohradská oficiálně představen první „recyklační“ vkladový bankomat. Banka v tomto případě dohání zpoždění, které má proti jiným bankám v počtu i rychlosti zavádění vkladových bankomatů. V případě nízkonákladové banky, která nedisponuje masivním množstvím poboček či kontaktních míst, je právě nápad s vkladomaty velmi dobrou cestou, jak si udržet, resp. přilákat nové klienty, kteří využijí nízkých nákladů na finančních služby, a zároveň potřebují občas či pravidelně využívat služeb pro práci s hotovostí. Vlastní bankomatová síť navíc znamená pro banku výrazně větší rozsah nezávislosti.

mBank láká klienty s drahými půjčkami, sníží jim úrokovou sazbu nejméně o dvě procenta

Přední internetová banka mBank 20. března spouští komunikační kampaň na refinancování půjček. Klientům jiných bank v rámci akce platné do konce dubna nabízí, že sníží jejich úrokovou sazbu nejméně o 2 procenta. Výsledná úroková sazba musí však být v rozpětí od 4,9 do 9,9 procenta ročně. Jak může nízkonákladová banka přitáhnout klienty jiných bank? Přeci refinancováním půjček. Taková banka pak musí nabídnout klientovi jiné banky nižší úrok a zejména výrazně nižší splátku, aby si tento úvěr převedl k bance nové. S tím souvisí i otevření běžného účtu nového klienta a využívání případných dalších služeb. Tak to prostě chodí. mBank zatím nebyla v této kategorii moc viditelná a právě u refinancování ji výrazně překřičely její konkurentky, tedy Air Bank, nebo Equa Bank. Nyní tak o klienty v podobě refinancování zabojuje i mBank. Refinancovat je navíc možné i úvěry z kreditních karet.

Objemy vkladů i úvěrů mBank loni výrazně narostly, hrubý zisk dosáhl 339 mil. Kč

Česká mBank v loňském roce zaznamenala výrazné navýšení čistých bankovních výnosů na 973 mil. Kč. Objem vkladů v bance stoupl na celkových 34,4 mld. Kč, objem úvěrů přesáhl 20 mld. Kč. Hrubý zisk před zdaněním dosáhl výše 339 milionů korun, do konce roku 2016 se pro mBank rozhodlo 629 000 klientů. A výsledky mBank musíme výrazně pochválit. Banka má nejen poměrně vysoký zisk, ale také jí stále roste počet klientů a další ukazatele zdravého hospodaření banky. Hospodářské výsledky banky zmiňujeme mimo jiné i jako důkaz životaschopnosti konceptu nízkonákladové banky s účty bez poplatků i podmínek. Tedy i banky s velmi přehledným a jednoduchým sazebníkem. Nepřichází krach a problémy těchto bank, jak předvídaly jejich mnohem větší konkurentky.

Miroslav Škvára
Peter Michajlov
Petr Kučera

Nově umožňuje přijímat hotovost na účet prostřednictvím vkladomatů. Dosud umožňovala vkládat hotovost prostřednictvím České pošty - vklad se ale připsal až následující den.

V jednoduchosti (nabídka produktů či ovládání internetového bankovnictví) ale podle mého názoru mírně zaostává za nováčky, kteří na trh vstoupili až po ní.

Olga Ortová Šeflová

Pro klienty nabízené velmi příznivé obchodní podmínky úvěrových produktů i depozitních produktů mBank způsobily, že bance výrazně narůstá úvěrová emise i objem vkladů. mBank láká klienty na refinancování spotřebitelských úvěrů a nabízí jim snížení úrokové sazby o 2 %. S nabídkou úrokových sazeb spotřebitelských úvěrů se jeví stále jako jedna z nejatraktivnějších na českém bankovním trhu (4,9 % p.a. až 9,9% p.a.) Velmi atraktivní je nabídka refinancování kreditních karet s šestiměsíčním nulovým úrokem. Banka se věnuje technologickému pokroku v oblasti digitalizace bankovnictví, ve střední a východní Evropě zřizuje fond pro technologické start-upy v oblasti finančnictví.

Bankovní poplatky 2Q 2017 83.8
Bankovní poplatky.com

Nízkonákladová banka, která svou politiku postavila na nulových poplatcích. Poplatková struktura zůstala zachována, takže i my zatím ponecháváme hodnocení v této části beze změny.

Banka ve druhém čtvrtletí letošního roku neprezentovala žádné významné poplatkové změny. Nová služba, která se objevuje v sazebníku, se týká podnikatelského úvěru mPůjčka Business. V této části tedy naše hodnocení zatím také neměníme.

Sazebník mBank je stále snadno k nalezení hned na homepage. Dále v něm klient najde přehlednou tabulku s archívem změn, a jakého okruhu služeb či produktů se tyto změny a kdy týkaly (jednotlivé minulé sazebníky jsou stáhnutelné v pdf formátu). Bohužel jednotlivé změny nejsou nijak zvlášť označeny a tak je třeba sazebníky porovnávat. Hodnocení pro aktuální II. kvartál neměníme.

V Q Reportu Scott & Rose nedošlo ke změně, takže standardní klient i nadále zaplatí 372 Kč ročně. mBank se díky vstupu Banky Creditas posunula z původně čtvrtého zpět na páté místo. Po předminulém zvýšení hodnocení v této části, jej tentokrát ponecháváme ve stejné výši.

Veřejnost 2Q 2017 48
Kazdym rokem se jejich sluzby shorsuji.
Změna v zadávání plateb v internetovém bankovnictví

Sazebníky


Bankomaty