mBank

mBank S.A., organizační složka,

Generální ředitel: Pawel Kucharski

Pernerova 691/42, Praha 8,186 00

www.mbank.cz

Kód banky: 6210

Infolinka:+420 222 111 999

Blokace karet:  Blokaci snadno provedete v mobilní aplikaci, internetovém bankovnictví nebo pomocí mLinky +420 222 111 999

Chcete změnit banku? Využijte kodex mobility.

KODEX BANKOVNÍ MOBILITY

Zisk banky 2018: 446 milionů Kč

 

 


Kvartál
1 2 3 4

Banka roku
2012
3. čtvrtletí
2012
1. čtvrtletí
2010
4. čtvrtletí
2011
Ohodnoťte banku

Porota 4Q 2017 76,6
Martina Hedvičáková

První nízkonákladová banka u nás, mBank, v listopadu oslavila kulatých 10 let od spuštění svých služeb v České republice. V roce 2007 nastartovala doslova bankovní revoluci prostřednictvím dvou principů – bankování bez zbytečných poplatků a etablování samoobslužných kanálů v bankovnictví, jako jsou internet a mobilní telefon. 14. listopadu 2017 proto spustila provoz své nové mobilní aplikace 3.0 se zbrusu novými funkcemi.

mBank přináší placení mobilem Android Pay ve své mobilní aplikaci.

Petr Kučera

Jako jedna z prvních v Česku umožnila platit mobilem v systému Android Pay pouhým přiložením k bezkontaktnímu terminálu. A pochlubila se, že jako první má tuto funkci plně integrovanou ve své nové mobilní aplikaci (v ní mimo jiné také nabídla lepší přehled výdajů).

Miroslav Škvára

Pozitivně hodnotím - mBank přináší jako první placení mobilem Android Pay ve své mobilní aplikaci

Miroslav Zeman

mBank je zajímavá banka. Vtrhla na náš trh před léty jako vítr. Bylo o ní všude slyšet. Zvedla první vlnu přechodu klientů od velkých bank k této nové. Vše bylo zdarma, vše bylo jednoduché a snadné. Základem byl přitom do té doby zatím ne úplně rozšířený internet a internetové bankovnictví. mBank zavedla do tuzemského slovníku pojem \"internetové banka\".

Od té doby jakoby banka usnula. Ze dne na den se vytratila. Snad dosáhla toho, co chtěla a o více už neusiluje. Je to škoda. Banka měla velkou perspektivu a naději stát se skutečně významnou tuzemskou bankou. To by se však nesměla leknout svého úspěchu. Nyní už, co do úspěšnosti a počtu klientů, tuto banku v podstatě dohnali její stejně velcí a stejně zaměření konkurenti jako Fio či Air Bank. Teprve příchod těchto bank jako přímé konkurence trošku nastartoval aktivitu této banky a také její nové inovace.

S čím přišla banka ve IV. čtvrtletí 2017

mBank negradovala svou aktivitou ve čtvrtém čtvrtletí jako jiné banky, ale ani výrazněji nespadla. Její hodnocení navíc zvyšuje velmi zajímavá a povedená inovace mobilního bankovnictví. Banka zavedla velmi mnoho novinek v mobilním bankovnictví a připravila se na to, že mobilní bankovnictví se stane velmi brzo nejužívanější formou ovládání bankovního účtu. mBank velmi dobře zvládla i prezentaci tohoto produktu a jeho zavádění směrem ke klientům. Stejně tak banka umožnila ve třetím čtvrtletí svým klientům využívat placení mobilem Android Pay. mBank tak jde svou cestou digitální banky a je to v pořádku. Zároveň však na tuto banku čekají rizika a nástrahy ve formě zvýšení poplatků za výběr z cizí sítě bankomatů. Tuto službu zatím využívají klienti mBank zdarma, uvidíme zda se po zvýšení poplatků tento přístup nebude muset měnit.

mBank přináší jako první placení mobilem Android Pay ve své mobilní aplikaci

První nízkonákladová banka u nás, mBank, dnes pro své klienty spouští službu Android Pay. Toto řešení pro platby mobilním telefonem má mBank jako jediná v České republice plně integrované do své čerstvé mobilní aplikace mBank 3.0, která je klientům banky k dispozici právě od dnešního dne. mBank zavedla Android Pay ve spolupráci se společností Google.

Tuto technologii a službu postupně zavádí i další banky. Jedná se o unikátní řešení a mBank lze pochválit za to, že právě ona je průkopníkem této technologie v naší zemi. Klientům se tak mnohem více zpříjemnilo a zjednodušilo placení u obchodníků. Není přitom pravidlem aby banky takto rychle podobné služby třetích poskytovatelů zaváděly do svých produktů a služeb.

mBank přestavuje mobilní aplikaci 3. generace – internetové bankovnictví vystřídá mobil

První nízkonákladová banka u nás, mBank, tento měsíc slaví kulatých 10 let od spuštění svých služeb v České republice. V roce 2007 nastartovala doslova bankovní revoluci prostřednictvím dvou principů – bankování bez zbytečných poplatků a etablování samoobslužných kanálů v bankovnictví, jako jsou internet a mobilní telefon. 14. listopadu 2017 proto spustí provoz své nové mobilní aplikace 3.0 se zbrusu novými funkcemi.

Jednoznačně nejvýznamnější zpráva této banky za celé třetí čtvrtletí roku 2017. mBank se pochlubila svým novým mobilním bankovnictvím, které je do značné míry přelomové. Díky tomuto typu bankovnictví počítá mBank, že do několika měsíců převýší počet uživatelů mobilního bankovnictví počet uživatelů internetového bankovnictví. Klienti využívající internetové bankovnictví jsou v současnosti ve většině. Aplikace přináší nový způsob instalace, přihlášení i ovládání tohoto bankovnictví. Za tuto významnou inovaci mBank chválíme.

Olga Ortová Šeflová

Tato retailová banka, která přišla na český bankovní trh se zajímavým konceptem „nízkonákladového bankovnictví“ a „výhradně samoobslužných kanálů bankovnictví“ jako první, má za sebou již desetiletou velmi úspěšnou historii. V listopadu roku 2017 ve spolupráci se společností Google spustila provoz nové mobilní aplikace s technologií Android Pay.

Bankovní poplatky 4Q 2017 82.5
Bankovní poplatky.com

Nízkonákladová banka, která svou politiku postavila na nulových poplatcích. Poplatková struktura zůstala zachována, takže i my zatím ponecháváme hodnocení v této části beze změny.

Banka ve IV. čtvrtletí letošního roku neprezentovala žádné poplatkové změny. V této části tedy naše hodnocení zatím také neměníme.

Sazebník mBank je stále snadno k nalezení hned na homepage. Dále v něm klient najde přehlednou tabulku s archívem změn, a jakého okruhu služeb či produktů se tyto změny a kdy týkaly (jednotlivé minulé sazebníky jsou stáhnutelné v pdf formátu). Bohužel jednotlivé změny nejsou nijak zvlášť označeny a tak je třeba sazebníky porovnávat. Hodnocení pro aktuální IV. kvartál neměníme.

V Q Reportu Scott & Rose nedošlo ke změně, takže standardní klient i nadále zaplatí 372 Kč ročně. mBank se díky vstupu Banky Creditas, Hello bank! a zlepšení Monety posunula z původně čtvrtého až na sedmé místo. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli snížit hodnocení v této části o 0,5 bodu.

Veřejnost 4Q 2017 24.3
Nesmyslné poplatky a velká neochota řešit problémy.
Špatná zkušenost s bankou a její komunikací.

Sazebníky


Bankomaty