Bezkontaktní platební karty budoucnosti mají integrované čidlo na otisk prstu


21. 10. 2014  17:16     TZ     komentáře (0)

Platební karta Zwipe MasterCard® je první bezkontaktní platební karta na světě, která se ověřuje pomocí otisků prstů. Obsahuje integrované biometrické čidlo a zabezpečenou biometrickou technologii autentizace Zwipe, jež uchovává biometrická data držitele karty. 

Bezkontaktní platební karty budoucnosti mají integrované čidlo na otisk prstu
Její součástí je dále certifikovaný zabezpečený prvek technologie EMV a bezkontaktní aplikace MasterCard. Nová karta je odpovědí na složitou otázku, jak zajistit rychlé a pohodlné platební řešení, které nedělá kompromisy z hlediska zabezpečení a byla již úspěšně testovaná s norskou bankou Sparebanken DIN, která je členem skupiny Eika.

Karta je první zařízení svého druhu, které v sobě spojuje bezpečnost biometrické autentizace s rychlostí a pohodlím bezkontaktních plateb. Údaje o otiscích prstů držitele jsou uloženy přímo na kartě, nikoli v externí databázi. Kartu Zwipe MasterCard lze používat k bezkontaktním platbám po aktivaci prostým načtením otisku prstu. Biometrické ověření nahrazuje zadávání PIN kódu, díky čemuž mohou držitelé na rozdíl od ostatních bezkontaktních plateb na trhu platit jakékoli částky.

Zwipe nyní připravuje příští generaci karty, která bude mít stejný formát jako standardní karta a bude fungovat se všemi platebními terminály. Na trh by měla být uvedena v roce 2015. Nová karta bude čerpat energii z platebních terminálů, a nebude tedy vyžadovat baterii.

Již brzy MasterCard plánuje uvést biometrické bezkontaktní platební karty v Polsku, kde nyní probíhají jednání s bankou,“ říká Richard Walitza, ředitel pro rozvoj mobilních plateb a inovací MasterCard Europe ČR, SR a Rakousko.

Ajay Bhalla, ředitel divize zabezpečovacích řešení společnosti MasterCard, k nové kartě uvedl: „Měli bychom mít možnost identifikovat se i bez pomoci hesel nebo PIN kódů. K tomu nám může pomoci právě biometrická autentizace. Výzvou pro nás však je zajistit, aby tato technologie byla dostatečně bezpečná a přitom jednoduchá a pohodlná pro uživatele. První zkoušky provedené společností Zwipe jsou v tomto ohledu velkým pokrokem a výsledky jsou velmi slibné. Bezpečnost a zabezpečení každodenních plateb je jádrem podnikání společnosti MasterCard. I nadále budeme spolupracovat s novátorskými společnostmi jako Zwipe, abychom si udrželi náskok před podvodníky a dokázali poskytovat bezproblémově fungující platební řešení, protože v konečném důsledku o způsobu platby rozhodují vždy spotřebitelé.“

Kim Humborstad, zakladatel a generální ředitel společnosti Zwipe, dodal: „Náš pilotní projekt se Sparebanken DIN byl přijat velmi příznivě. Držitelům karet se líbí snadné ovládání karty i zvýšená úroveň zabezpečení. Mimořádně dobré reakce máme i ze strany maloobchodníků, kteří se ověřovacího projektu zúčastnili. Našim partnerům projekt umožnil získat cennou zpětnou vazbu od zákazníků, zkušenosti i nejlepší postupy pro fáze zavádění a nasazení technologie do provozu.

Biometrické ověřování a bezkontaktní komunikaci budeme nabízet u všech našich karet, protože tato technologie v sobě slučuje pohodlí a bezpečnost pro držitele karet i obchodníky,“ prohlásil Morten Danielsen, ředitel pro rozvoj podnikání Sparebanken DIN.

Payment_card__ISO_format_available_2015_2

HLASUJTE O NEJLEPŠÍ VÝKLAD POJMU RPSN ZDE!

  RPSN maskotBezkontaktní platební karty budoucnosti mají integrované čidlo na otisk prstu

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

47708426624

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne 490 000

490000


ČÍSLO TÝDNE: 490 000 korun. Právě tolik by měl stát jeden z nejlevnějších elektromobilů na trhu. Oznámení o začátku výroby oznámila společnost Volkswagen. Tato cena by výrazným způsobem zvýšila dostupnost elektromobilů pro běžné spotřebitele.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,3110
Kurz USD Americký dolar 1 USD 22,3410
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,6265
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 28,3625
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 25,6655
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,4150
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,8920
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více