Ceny soutěže Ideální banka 21. století předány. Vyhlášení výsledků studenty bavilo


22. 04. 2016  08:52     Miroslav Zeman     komentáře (0)

Air Bank, jako partner soutěže a server Bankovní poplatky, jako organizátor soutěže Ideální banka 21. století vyhlásily vítěze již osmého ročníku této úspěšné soutěže. Jaké nápady a návrhy na nové bankovní produkty v tomto ročníku nejvíce zabodovaly? ČTĚTE DÁLE!

Ceny soutěže Ideální banka 21. století předány. Vyhlášení výsledků studenty bavilo
Celá akce předávání proběhla ve velmi příjemné atmosféře Sushi baru, kam se sešli vítězní studenti, jejich týmy, spolu se zástupci úspěšných škol. Zájem o soutěž a účast v ní byl v tomto ročníku opět velmi vysoký. Zúčastnilo se 150 studentů, kteří zastupovali 23 středních a vysokých škol. Proti minulým ročníkům byl tento zajímavý v tom, že se soutěže poprvé zúčastnilo více středních škol než těch vysokých. První místo však patřilo studentce vysoké školy.

Mezi třemi nejlépe oceněnými pracemi se objevilo jedno video a dva návrhy a popisy konkrétních bankovních produktů a jejich funkcí.

Poprvé oceněna nejlepší škola soutěže

Poprvé také byla vyhlášena a oceněna nejlepší škola soutěže, kterou se stala

UNIVERZITA HRADEC KRÁLOVÉ

Cenu ve výši 10 000 korun si převzala zástupkyně fakulty informatiky této školy Martina Hedvičáková

O úspěchu této školy rozhodl nejen slušný celkový průměr hodnocení studentů této školy, ale také velmi vysoká účast studentů z této univerzity. Díky aktivitě svých studentů si mohla tato škola připsat tento velký úspěch.

Nejlepší škola

Třetí místo obsadil SmartBILL. Elektronická evidence účtenek a správa výdajů

Třetí místo v soutěži obsadila studentka Gymnázia Voděradská Tereza Růžičková, která si odnesla výhru ve výši 5 000 korun. Spolu s ní se slavnostního předání zúčastnili i další studenti této úspěšné školy, která obsadila druhé místo v kategorii nejlepší škola.

Tereza zaujala odbornou porotu návrhem a popisem svého bankovního produktu, který by měla ideální banka nabízet a to elektronickou evidenci účtenek a správu výdajů SmartBILL. 

Druhé místo

Druhé místo získalo unikátní video studentů z Frýdlantu nad Ostravicí

Druhé místo obsadil tým studentů z Gymnázia Frýdland nad Ostravicí. Studentům Kristiánovi Burešovi, Kristýně Kaizrové a Veronice Handlířové děkujeme nejen za jejich skvělou soutěžní práci, ale také za účast na předání cen, kvůli čemuž museli absolvovat velmi dlouhou cestu do Prahy.

Studenti si převzali cenu 15 000 korun za soutěžní video. Toto video popisuje současné zoufalé hledání ideální banky, kterou stále na trhu nenacházíme. Video má vlastní scénář, vlastní originální hudbu i text písně. I to rozhodlo o umístění těchto studentů, protože takto originální práce se ještě v soutěži Ideální banka 21. století neobjevila.

Předání druhého místa

Na první místě půjčka FINGRAM, která zvýhodňuje odpovědné klienty s dobrou finanční gramotností

Na prvním místě se umístila studentka Západočeské univerzity Plzeň Nikol Fantysová, která zaujala porotu i zúčastněné studenty svým nápadem bankovního produktu - půjčky FINGRAM. Banka v rámci tohoto produktu žadatele o úvěr neposuzuje pouze podle výše jeho příjmů, nebo jeho bankovní historie, ale také podle stavu jeho finanční gramotnosti a odpovědnosti. Vše se zjišťuje patnáctiminutovým testem s padesáti otázkami, z nichž banka zjistí charakter osobnosti žadatele, jeho přístup k problémům se splácením či neočekávanými životními událostmi, a způsob jakým se s nimi tento žadatel vypořádá. Dále banka zjistí míru znalostí žadatele o produktu, který požaduje a motivace a důvody k jeho získání. Odpovědní a vzdělaní žadatelé nejen tuto půjčku získají, ale také získají výhodnější podmínky úvěru, jako nižší úrok, nižší nebo nulové poplatky, bonusy za splácení apod. Neúspěšný žadatel pak půjčku nezíská vůbec.

CELOU VÍTĚZNOU PRÁCI PŮJČKA FINGRAM SI MŮŽETE STÁHNOUT NA NÁSLEDUJÍCÍM ODKAZU:

První místo v soutěži IDÁLNÍ BANKA - půjčka FINGRAM 

Předání prvního místa

Originální nápad potěšil i organizátora Patrika Nachera, který při oceňování vítěze řekl: "Tato vítězná práce mě velmi potěšila, protože spojuje poskytování bankovních produktů se zvyšováním a zkvalitňováním finanční gramotnosti klientů. To je právě věco kterou se dlouhodobě snažím."

Vítězka

Předávání cen a vyhlašování výsledků bylo nejen o informacích ale i zábavě

Účastníci akce si po vyhlášení cen shlédli vtipné reklamy Air Bank a dozvěděli se informace z její historie a nejbližších plánů, které téměř vždy souvisí s novými inovacemi produktů a služeb této banky.

Dále se od zástupkyně společnosti EFMA účastníci seznámili s nejnovějšími trendy a směry ve světových bankovních inovacích. Velmi překvapivá byla mimo jiných informace, že lídrem v bankovních inovacích a jejich rozsahu není Švýcarsko, nebo Německo či USA, ale Turecko. Další zajímavou informací je, že sousední Polsko je v zavádění nových inovací v bankovnictví mnohem dále než Česká republika, kde banky už pouze přebírají některé nápady, které vznikly a osvědčily se v zahraničí.

Air Bank pak pro všechny účastníky spolu se společností Wincor Nixdorf připravila prohlídku expozice bankomatů, které tato společnost vyvíjí, včetně ochranných prvků a softwarového vybavení. Studenti si tak mohli prohlédnout nejrůznější druhy bankomatů, včetně jejich vnitřních částí, neboli vnitřností a to vše doplněné zajímavým výkladem.

Ještě jednou všem školám, učitelům, studentům, novinářům i partnerům soutěže společnosti Air Bank a EFMA za úspěšný průběh soutěže, vysokou účast a výjimečné vyhlášení vítězů děkujeme.

studenti gymnázia Voděradská

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ INFORMACE O SOUTĚŽI IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ NALEZNETE ZDE!

STRÁNKY PARTNERA AIR BANK NALEZNETE ZDE!

 Ceny soutěže Ideální banka 21. století předány. Vyhlášení výsledků studenty bavilo

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

36048059003

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

337


ČÍSLO TÝDNE - 337 právě tolik miliard korun činil schodek státního rozpočtu v listopadu tohoto roku. Za celý rok 2022 má schodek rozpočtu dosáhnout 375 miliard korun. V číselném vyjádření se jedná o takovéto neuvěřitelné číslo 337 000 000 000 korun.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,3730
Kurz USD Americký dolar 1 USD 23,1550
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,2080
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 28,4295
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 24,6975
Kurz HUF Forint 100 HUF 5,9400
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,9493
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více