Češi stále více utrácejí za sportovní potřeby


15. 08. 2012  11:57     tz     komentáře (0)

Češi stále více utrácejí za sportovní potřeby, a to i navzdory nepříznivému ekonomickému dění v posledních letech. Zatímco v roce 2010 na ně jedna domácnost vydala ročně v průměru asi 1130 Kč (45 eur), loni se částka vyšplhala na zhruba 1280 Kč (51 eur). Vyplývá to z mezinárodních studií Barometr Cetelem, které sledují chování spotřebitelů v osmi evropských zemích.

 

Růst zájmu o sportovní potřeby navíc pokračuje i v letošním roce. Potvrzuje to například inSPORTline.cz. „Zájem o sportovní potřeby stále roste. V poslední době se nám podařilo oslovit nemalé množství klientů, kteří si chtějí připlatit za vyšší standard,“ říká Pavel Cihlář, zástupce značky inSPORTline. V případě vyšších částek přitom lidé čím dál více využívají nákupu na splátky. „Téměř dvojnásobek klientů jsme získali pečlivě nastavenou, cílenou spoluprací s Cetelem doplněnou o odbornou práci našich prodejců,“ dodává Cihlář.

 

„Sport umožňuje lidem především v dnešní době ekonomické nejistoty uniknout od každodenních problémů a trávit relativně levně svůj volný čas,“ vysvětluje trend posledních let Ing. Tomáš Siegler, ředitel marketingu a komunikace společnosti Cetelem ČR, a.s.

 

V evropském měřítku vede v nákupu sportovního zboží dlouhodobě Francie, která s více než 9 miliardami eur představuje největší trh se sportovním zbožím ze sledovaných zemí. Loni francouzská domácnost utratila za sportovní potřeby v průměru 332 eur, což je o deset eur více než předchozí rok. V Česku představuje objem trhu sportovních potřeb v přepočtu zhruba 200 milionů eur.

 

Ačkoli objem investovaných prostředků na domácnost i v Česku narůstá, stále neinvestujeme do sportovních potřeb tolik, co většina sledovaných evropských zemí. Více než Češi utrácejí za sportovní potřeby i například krizí zmítaní Španělé, loni v průměru 195 eur na domácnost. V této souvislosti zaostáváme také za Itálií či Portugalskem, a to i v případě ekvivalentních příjmů. Méně než Češi investují do sportovních potřeb Slováci, loni v průměru 32 eur na domácnost.

.Češi stále více utrácejí za sportovní potřeby

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2021 na poplatcích již celkem zaplatili

23136751514

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Češi opět přidali v utrácení


Domácí maloobchodní tržby za červen meziročně vzrostly o 7,2 %. Proti minulému měsíci vykázaly růst o 0,6 %. Trhy čekaly nižší růst, takže z tohoto úhlu pohledu se jedná o slušný výsledek.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 25,4380
Kurz USD Americký dolar 1 USD 21,4880
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,5975
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 29,8645
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 23,7105
Kurz HUF Forint 100 HUF 7,1800
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 5,1722
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více