Česká spořitelna přichází s unikátním Business Indexem, ten odhalí nejvstřícnější podnikatelské prostředí v EU


15. 11. 2012  14:57     tz     komentáře (0)

Česká spořitelna dnes představila jako první banka v České republice unikátní Business Index, který funguje jako nástroj pro rychlé porovnání podnikatelských podmínek ve 27 zemích EU. Po srovnání sedmi nejdůležitějších sledovaných oblastí se Česká republika umístila celkově na 8. místě např. za Slovenskem, Bulharskem nebo Slovinskem. ČR je na tom nejhůře v oblasti cen elektřiny, kde zaujímá až 20. pozici. Nejvstřícnější podnikatelské prostředí má Estonsko.

 
 

„Do Evropské unie jsme vstoupili už v květnu 2004, ale stále cítíme hlad po objektivních odborných informacích z tohoto prostředí. Proto po Průvodci podnikáním přicházíme v České republice s ojedinělým Business Indexem České spořitelny, který pomůže podnikatelům rychle se zorientovat, ve které zemi jsou například nejnižší daně, nejlevnější náklady práce nebo nejlepší růstové vyhlídky,“ uvedl Jan Jedlička, manažer EU Office České spořitelny.

Podle Business Indexu ČS jsou nejatraktivnější oblastí pro investory pobaltské země a země střední a východní Evropy (s výjimkou Maďarska). Naproti tomu západní Evropa má i přes lepší infrastrukturu a nižší úroky u úvěrů pro podniky slabé vyhlídky růstu HDP, vysoké zdanění a drahou pracovní sílu. Pro investory tedy není tolik přitažlivá.

 

Business Index ČS bude k dispozici na stránkách České spořitelny v sekci věnované poradenství k tématům Evropské unie: www.csas.cz/eu. Banka jej plánuje vydávat každoročně vždy na konci prvního pololetí.Česká spořitelna přichází s unikátním Business Indexem, ten odhalí nejvstřícnější podnikatelské prostředí v EU

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2020 na poplatcích již celkem zaplatili

23758070637

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

205


ČÍSLO TÝDNE - 205 miliard korun. Právě tolik činil schodek státního rozpočtu ke konci měsíce červenec roku 2020. Jedná se o historicky nejvyšší schodek samostatné České republiky. 


Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více