Cetelem v listopadu zaznamenává o 20 % vyšší splátkový prodej


22. 11. 2012  15:20     tz     komentáře (0)

Během první poloviny listopadu zaznamenala společnost Cetelem zvýšený zájem o nákupy na splátky, a to zhruba o 20 procent ve srovnání s říjnem. V loňském roce evidovala společnost ve stejném období ve srovnání s minulým říjnem nárůst o 10 procent. Největší zájem o úvěry je přitom každoročně v posledním předvánočním týdnu.

„Lze očekávat, že trend v nárůstu počtu úvěrů řádově o desítky procent vydrží až do Vánoc, a jako každoročně bude pokračovat i v lednu. Řada lidí totiž čeká na povánoční slevy,“ říkáTomáš Chlíbec, ředitel správy retailu společnosti Cetelem, která v prvních třech kvartálech opět posílila svoji vedoucí pozici v rámci nebankovních společností sdružených v České leasingové a finanční asociaci.

 

V letošním roce nabízí před Vánoci společnost Cetelem celou řadu akčních nabídek a úvěrů, což je i jeden z důvodů zvyšujícího se zájmu o úvěry společnosti. Například v obchodním domě IKEA si mohou lidé vyřídit úvěr bez jakéhokoli navýšení.

 

Podle průzkumu společnosti uvažuje letos o úvěru na Vánoce každý desátý a průměrná výše se bude pohybovat okolo deseti tisíc korun. Lidé nakupují v listopadu zboží na splátky zejména přes internet. S blížícími se Vánoci nechtějí riskovat problémy s doručením, proto pak chodí nakupovat dárky více do kamenných prodejen.

 

Zatímco loni nakupovali lidé na splátky především notebooky a smartphony, letos hrají prim vedle notebooků tablety. Očekává se také zvýšený zájem o značkové oblečení, které ale lidé v případě úvěru financují zpravidla kreditní kartou.Cetelem v listopadu zaznamenává o 20 % vyšší splátkový prodej

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2020 na poplatcích již celkem zaplatili

24288278525

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

52


ČÍSLO TÝDNE 52 %. O tolik v průměru klesl za první pololetí zisk tuzemským bankám. Jedná se tak o největší pokles zisku bank v historii České republiky. Banky přišly o desítky miliard korun.


Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více