Cetelem v loňském roce potvrdil svou pozici jedničky na trhu


23. 02. 2011  14:01     Nikola Vopršalová     komentáře (0)

Společnost Cetelem poskytla v loňském roce úvěry v celkové výši 9,2 miliardy korun. Výsledky ČLFA potvrdily, že Cetelem obhájil, co do objemu poskytnutých úvěrů, pozici lídra na trhu nebankovních spotřebitelských úvěrů.

Cetelem tržní podíl mezi členy České leasingové a finanční asociace (ČLFA) v segmentu spotřebitelských úvěrů zvýšil oproti roku 2009 o 9 % a aktuálně tvoří celých 27 %. “I přesto, že oživení ekonomiky bylo v uplynulém roce pouze mírné u většiny nabízených produktů jsme zaznamenali nárůst poptávky, což potvrzují i dosažené výsledky za uplynulý rok, které pro nás znamenají upevnění pozice na trhu,“ uvedl Václav Horák, generální ředitel Cetelem.

„Zájmu se těší především Osobní půjčky Cetelem, u kterých jsme ve srovnání s rokem 2009 zaznamenali meziroční nárůst o více jak 11 %. Shodný nárůst oproti roku 2009 evidujeme u objemu transakcí realizovaných kreditními kartami a u splátkového prodeje, který činí 7 %. Potvrdil se rostoucí význam internetu, kde naši zákazníci pro platby využívají stále více Virtuální kartu Cetelem, která v uplynulém roce zaznamenala rekordní nárůst o 130 %. Nejčastěji financovaným zbožím byla výpočetní technika, zejména notebooky, a mobilní telefony,“ dodal Václav Horák.


Cetelem v loňském roce potvrdil svou pozici jedničky na trhu

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2020 na poplatcích již celkem zaplatili

20764164485

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

655


ČÍSLO TÝDNE - 655 právě tolik bylo vyhlášeno bankrotů tuzemských podnikatelů jen v průběhu června tohoto roku. Jedná se o nejvyšší počet bankrotů za celý rok. Podnikatelé krachují zejména z důvodu postižení koronavirovou krizí. Ohroženi jsou podnikatelé podnikající v automobilovém průmyslu či turistických službách.


Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více