126. DÍL - Ideální banka 21. století:
Na trhu budou působit jen tři ideální banky. Ostatní skončí.


19. 02. 2018  00:19     Miroslav Zeman     komentáře (0)

PONDĚLNÍ A ČTVRTEČNÍ SERIÁL - IDEÁLNÍ BANKA 21 STOLETÍ: V rámci osmého ročníku soutěže středních a vysokých škol přinášíme jednotlivé práce studentů od těch nejlepších po ty méně úspěšné. Podívejte se tak spolu s námi na svět očima našich dětí. 128. místo získal student Jakub Mach z SOŠS Kavčí hory, Praha. ČTĚTE DÁLE!

126. DÍL - Ideální banka 21. století: Na trhu budou působit jen tři ideální banky. Ostatní skončí.
Jakub Mach je studentem Střední odborné školy služeb Kavčí hory Praha. Tato škola se účastní naší soutěže už druhým rokem a patří k těm nejaktivnějším a nejvstřícnějším školám, které jsme kdy v soutěži měli. Díky této škole tak soutěží v této soutěži velmi kvalitní soutěžní práce. Jakub navrhuje jako podmínku pro dosažení ideálu ideální banky omezit konkurenci na bankovním trhu a nechat působit pouze tři banky. Jednou z nich by byla ČNB, druhou Fio a třetí Česká spořitelna. Ostatní banky by přestaly působit, nebo se spojily s těmito bankami. Jak si tedy Jakub Mach představuje fungování ideální banky?

CELOU SOUTĚŽNÍ PRÁCI JAKUBA MACHA NALEZNETE ZDE:

"V 21. století se banky zcela promění. Nebude desítek bank, nýbrž jen tři. A to ČNB, Česká spořitelna a FIO banka. Tyto tři přežili. Spíše zůstaly a vláda je nechala působit, protože jsou nejspolehlivější ze všech minulých bank. ČNB si zanechá svoji funkci. To jest tisknutí nových bankovek + vytvářet nové značky na bankovkách, aby se nedaly falšovat. Zbylé banky mají funkci pro občany dané země. Budou poskytovat jen úvěry. Novinkou bude platební systém. Tzn., že karta bude zrušena a společnost se vrátí jen k hotovosti. Platit se bude jen hotovostí. Má to své klady i zápory. Můžu je mít doma a manipulovat s nimi. Nemusím platit poplatky za vedení účtu, poplatky za výběr apod. nevýhodou je, že se bude zvyšovat kriminalita daného státu.

Tato kriminalita se může promítnout spíše u důchodců, kteří si spoří a mají hodně peněz. A toho mohou využít takový lidé jen bez srdce. Z hlediska poboček bank. Měly by být čisté, přehledné a orientační. Na přepážce v bance by měla být zaměstnána osoba, která je řádně vystudovaná v oboru, dále se slušným chováním. Samozřejmě by banka měla mít bezbariérový přístup, aby mohli i vozíčkáři či tělesně postižení klienti banky. Myslím, že tolik poplatků jako je dnes, tak v 21. století určitě nebude. Banky si uvědomují, že jen své klienty ochuzují o peníze. A zbytečně! Proč tolik poplatků.

Je to k ničemu. Poplatek by měl být jen za vedení účtu! Další výhodnou službou bank bude poradenská služba, kterou bude mít každá banka na svých pobočkách. Jedná se o komplexní službu. Občané si mohou nechat poradit jak investovat finance nebo jak na nejlevnější dům. Ale i úspora energie z hlediska financí. Zaměstnanci i banka by měli naslouchat svým klientům z jakýchkoli směrů. Což v dnešní době není snadné.

Banky nejsou tak na vyspělé úrovni. Většinou je řídí mladí nezkušení ředitelé pobočky. Řídit pobočku by měl jen ten, kdo má určitou praxi v oboru. Je potřeba, aby banka oslnila něčím, co ostatní banky nebudou mít. Něco, co je hodnotné pro lidi. Popovídat si o tom s nimi. Na jaký problém se zaměřit atd. Tím bych rád na občany apeloval, vybírejte si banku podle dlouholeté tradice nebo zkušeností od známých či banku, která nabízí v porovnání s jinou lepší výhody."

Partnerem soutěže IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ je dlouhodobě Air Bank, tedy banka, která na tuzemském trhu rovněž vyniká svou inovativností a snahou přinášet klientům neustále nová a efektivní řešení.

Air Bank

DALŠÍ SOUTĚŽNÍ PRÁCE SOUTĚŽÍCÍCH A INFORMACE O SOUTĚŽIL NALEZNETE ZDE!126. DÍL - Ideální banka 21. století: Na trhu budou působit jen tři ideální banky. Ostatní skončí.

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

28803306259

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

54,6


ČÍSLO TÝDNE - 54,6 právě tolik činil čistý zisk tuzemských bank za první pololetí letošního roku. Je to výrazný nárůst oproti roku předchozímu. Bankám se dařilo zejména díky vysokým úrokovým sazbám.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,6470
Kurz USD Americký dolar 1 USD 25,6200
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,1685
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 27,6610
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 25,9150
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,0400
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,9846
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více