129. DÍL - Ideální banka 21. století:
Ideální banka podpoří studenty při studijní cestě do zahraničí


01. 03. 2018  00:40     Miroslav Zeman     komentáře (0)

PONDĚLNÍ A ČTVRTEČNÍ SERIÁL - IDEÁLNÍ BANKA 21 STOLETÍ: V rámci osmého ročníku soutěže středních a vysokých škol přinášíme jednotlivé práce studentů od těch nejlepších po ty méně úspěšné. Podívejte se tak spolu s námi na svět očima našich dětí. 130. místo získal student Jiří Kučera z Univerzity Hradec Králové. ČTĚTE DÁLE!

129. DÍL - Ideální banka 21. století: Ideální banka podpoří studenty při studijní cestě do zahraničí
Jiří Kučera je studentem Univerzity Hradec Králové. Tato vysoká škola je bezkonkurenčně nejaktivnější školou v letošním ročníku soutěže s největším počtem přihlášených studentů. Univerzitě tak za její aktivitu a zájem o vysokou kvalitu a význam soutěže vřele děkujeme. Jirka se zaměřil na podporu studentů ze strany ideální banky. Podpora by měla směřovat na financování studijních pobytů studentů v zahraničí.

CELOU SOUTĚŽNÍ PRÁCI JIŘÍHO KUČERY SI MŮŽETE PŘEČÍST ZDE:

"Jaké nové finanční nebo nefinanční služby by mohly banky v budoucnu nabízet?

Neustálé zlepšování bankovnických služeb je v dnešní době nezbytnou součástí pro všechny banky, které se chtějí ve veliké konkurenci na trhu udržet. Proto je nutné přicházet se stále novými nápady a zlepšením. Inovace pro studentské klienty jsou navíc i přínosem do budoucna, protože když budou jejich klienti spokojení již v mládí, je zde větší pravděpodobnost, že u stejné banky budou mít své účty i v dospělosti.

Dle mého názoru by se banky měly zaměřit na studentské cestování do zahraničí. Pro studenty může být cestování zábava, poznávání nových kultur, ale zároveň i rozšíření znalostí svého studijního oboru. Pro ty, kteří se zapojí do programu Erasmus (popřípadě Erasmus+), nebo jedou do zahraničí studovat či pracovat „na vlastní pěst“ by bylo velmi výhodné, kdyby jim banky vyšly vstříc.

Tento vstřícný krok ke svým zákazníkům by mohl být v podobě drobného příspěvku na cestování, nabídky zvýhodněného pojištění, či bankovních služeb v dané zemi zcela zdarma bez všech poplatků.

Co z toho budou banky mít?

V první řadě si udrží svého klienta, který je velmi perspektivní, a když bude se službami spokojen a banka mu zároveň nabídne i výše zmíněný bonus, s největší pravděpodobností u banky zůstane i po svých studiích v zahraničí. Dále může svoji spokojenost šířit dále mezi své přátele.

Otázka

Vyvstávají zde otázky, v jaké výši by příspěvky měly být, zda by se jejich hodnota měla nějak lišit a jestli na něj mají nárok všichni studenti, kteří jedou do zahraničí studovat nebo pracovat. Dále by bylo dobré, kdyby banky mohli příspěvek vyplácet v tu dobu, kdy je student v zahraničí a ne až zpětně. Studenti by museli nějakým způsobem doložit doklad o zahraničním studiu či stáži.

Závěrem bych řekl, že toto zlepšení bych rád využil a myslím si, že by tento vstřícný krok pomohl i mnoha dalším studentům. Záleží však na konkrétní realizaci tohoto projektu. Pokud ale některá banka tento inovativní nápad zváží, jistě stoupne v oblibě u studentů, ale i jejich rodičů."

Partnerem soutěže IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ je dlouhodobě Air Bank, tedy banka, která na tuzemském trhu rovněž vyniká svou inovativností a snahou přinášet klientům neustále nová a efektivní řešení.

Air Bank

DALŠÍ SOUTĚŽNÍ PRÁCE SOUTĚŽÍCÍCH A INFORMACE O SOUTĚŽIL NALEZNETE ZDE!129. DÍL - Ideální banka 21. století: Ideální banka podpoří studenty při studijní cestě do zahraničí

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

28800683819

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

54,6


ČÍSLO TÝDNE - 54,6 právě tolik činil čistý zisk tuzemských bank za první pololetí letošního roku. Je to výrazný nárůst oproti roku předchozímu. Bankám se dařilo zejména díky vysokým úrokovým sazbám.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,6470
Kurz USD Americký dolar 1 USD 25,6200
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,1685
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 27,6610
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 25,9150
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,0400
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,9846
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více