34. díl - Ideální banka 21. století:
Roman Čermák popsal IB stručně a výstitžně


13. 04. 2015  00:10     Miroslav Zeman     komentáře (0)

PONDĚLNÍ A PÁTEČNÍ SERIÁL - IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ: Soutěže studentů středních a vysokých škol již byla vyhodnocena a byly předány ceny, my však pokračujeme v představování soutěžních prací studentů. Roman Čermák z Univerzity Karlovy popsal svou ideální banku stručně a výstižně.

34. díl - Ideální banka 21. století: Roman Čermák popsal IB stručně a výstitžně
Roman Čermák zastává stejně jako student z minulého dílu našeho seriálu názor, že scan ruky je jasnou budoucností ověřování plateb. Jedná se tedy dle jejich názoru o mnohem lepší způsob, než otisk prstu, který není tak bezpečný. Hlavním heslem ideální banky je v podání Romana Čermáka - neformálnost a volnost. Zcela samozřejmou věcí je i intuitivnost ovládání a sjednávání bankovních služeb.

"Banku 21. století si představuji jako velkou místnost. Vše bude samoobslužné, minimální počet personálu. Banka bude plná bankomatů, které by ale vůbec nevypadaly jako ty dnešní. V ohledu peněz mě osobně baví si prohrávat s myšlenkou, kterou jsem si propůjčil od jednoho Švéda - placení obrazem žil v ruce. Rozpoložení žil a žilek na ruce je totiž podobně unikátní, jako třeba otisk prstu. V roce 2020 bude mít každý několik účtu u bank. Samotná banka bude mít spíše podobu kavárny, či volnočasového prostoru.  Hlavním prvkem bude neformálnost a volnost. Banky budou z velké části fungovat pouze na internetu a jako mobilní aplikace, které musí být klientsky přívětivé.

S používání elektronického podpisu ubude papírovacích procesů a banky po staru budou pouze pro starší klientelu.  Být členem banky bude znamenat i spoustu dalších zákaznických bonusů (dnešní Ibod je pouze začátek) a výhod.  Platební karty různých bank se dost možná integrují do jedné jediné karty nebo pouze do občanského průkazu (který bude multifunkčním čipem- možná i pod kůží) či mobilního telefonu. Bezpečnost při výběru a platbách budou střežit senzory na otisk prstů a očních sítnic. Ve vzdálenější budoucnosti se bude platit možná dokonce jen senzory na otisk prstů, které budou spárovány s konkrétními účty. Peníze v hotovosti budou pomalu zanikat. Ideální banka bude ideální marketingový produkt a nahradí paněženky v našich kapsách. Rozhraní pro uživatele bude snadno změnitelné dle jeho preferencí - interaktivní menu, různé motivy a barvy. Image banky bude téměř to nejdůležitější, jelikož výše poplatků za služby se postupem vyrovná, díky jednoduchému srovnání v prostředí internetu."

DALŠÍ PRÁCE NAŠÍ SOUTĚŽE STUDENTŮ STŘEDNÍCH A VYSOKÝCH ŠKOL - IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ NALEZNETE ZDE!34. díl - Ideální banka 21. století: Roman Čermák popsal IB stručně a výstitžně

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

36079952574

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

337


ČÍSLO TÝDNE - 337 právě tolik miliard korun činil schodek státního rozpočtu v listopadu tohoto roku. Za celý rok 2022 má schodek rozpočtu dosáhnout 375 miliard korun. V číselném vyjádření se jedná o takovéto neuvěřitelné číslo 337 000 000 000 korun.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,3730
Kurz USD Americký dolar 1 USD 23,1550
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,2080
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 28,4295
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 24,6975
Kurz HUF Forint 100 HUF 5,9400
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,9493
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více